Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni ha egy Jehova...

Mit lehet tenni ha egy Jehova szülő fenyegeti és zsarolja a gyermekét?

Figyelt kérdés
Szerelmével titokban találkozik mert tiltják tőle,de kiderül. Telefonról letiltja,számítógépről letiltja,volt egy cserediák "nyaraláson" akinél volt olasz lány nem mehet hozzájuk és megfenyegette ha folytatja lemondja a fogszabályozását is. Mit lehet tenni?

2012. febr. 18. 15:54
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Esetleg aki Bicskére jár gyülekezetbe kérem írjon egy üzentet.
2012. febr. 18. 15:57
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, nincs olyan, hogy "Jehova szülő", legfeljebb "Jehova Tanúja". Én nem vagyok JT, mégis tudom...


A megoldás pedig sok körülménytől függ, de igazából semmiképpen nem könnyű a helyzet. Ha nem csak hirtelen felindulásból írtad ki most a kérdést, hanem komolyan megoldást szeretnél, akkor lehet, hogy van ilyen...

Nagyon röviden: hivatalos eljárás a gyámhivatalnál; ők a problémák közül azokat tudják megoldani, amik törvénysértőek. Ez a leírtak közül az egészségügyi ellátás igénybevételének elmulasztására biztosan igaz. A többit nem tudom, de egészséges kompromisszumot bizonyára lehet kötni ezekben is, pláne a hatósági eljárás folyamán.


Hány évesek vagytok?

2012. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szőrszálhasogatást és a választ. Tudom ,hogy helyesen Jehova Tanúja ,de már eléggé ki készített :) A gyermek sajnos még kiskorú 17 éves.
2012. febr. 18. 16:36
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 17 éves a gyermek, és ő is menekülni akar mind a családtól, mind a szektától, csak egy dolgot tehet, ha nem akar gyámhivatalt és hasonlókat bevonni: kiszakad. Összeszorítja a fogát, és valahogy kihúzza érettségiig, majd továbbtanul, ha tud, vállal valami nyári munkát, hogy egy minimális kezdődőkével vágjon neki, és olyan messzi egyetemre megy, amennyire csak tud, hogy végre elkezdhesse a saját életét. Ha a gyerekben van annyi kitartás, hogy gyakorlatilag a semmire alapozva bele mer vágni az ismeretlenbe, akkor ez egy nagyon jó esély (és nem lehetetlen megvalósítani sem). Ha viszont nem... akkor olyanról, hogy választás, nem tudunk beszélni...


Egyébként, amíg nincs szó a bántalmazás valamilyen módjáról, illetve a szülő bizonyítani tudja, hogy biztosítja a gyereknek a megfelelő körülményeket, addig a gyámhivatal nem tehet semmit...

2012. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

Vidiripi


"A gyermek sajnos még kiskorú 17 éves."


Gyermek! Ahogy írod. Te magad is gyermeknek tartod. S milyen idős a másik fél ,ő is gyermek?

2012. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
60%
Szegény gyerekből egy lelki nyomorék lesz a szülők befolyásolása miatt. Fogalmuk sincs az ilyen szülőknek milyen kárt okoznak abban a személyben, akit állítólag annyira szeretnek. Nem adnak neki annyi szabadságot, hogy ő döntse el hova akar tartozni. Az rendben van, most még nem tehet amit akar, de ha elmúlt 18 éves akkor igen. Nem kényszeríthetik olyan vallásra, ami akadályozza abban, hogy normális életet. Szerintem ő már rég eldöntötte, hogy nem fogják idegenek(vallásszervezet) irányítani az életét. Még talán nem késő.
2012. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


Dehogy lesz lelki nyomorék. Hiszen ha most tudja hogy nem akarja a vallást gyakorolni akkor valahonnét csak el kellett indulnia. Ez egy folyamat s nem egyik napról a másikra alakul ki.

Az apostolok képesek voltak meghalni a hitükért akkor ő kifogja bírni azt hogy elég idős legyen ahhoz hogy elköltözhessen otthonról. De az az ő döntése lesz.

2012. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ha 18 éves lesz akkor is rájuk van utalva az egyetem drága dolog. És ha nem keresztelkedik meg kitagadják szó nélkül. Fantasztikus egy vallás. Egy Bicskére járó tanúval nagyon szeretnék beszélni.
2012. febr. 18. 18:57
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


Azért nem tagadhatják ki mert nem keresztelkedik meg a gyerek.

2012. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ha elhagyja a vallást,tehát nem keresztelkedik meg akkor a gyülekezet kitagadja. És ő nem fog ebben biztos vagyok.
2012. febr. 18. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!