Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bizonyítékokat adnak...

Milyen bizonyítékokat adnak arra, hogy a vasárnapot kell ünnepelni, amikor a biblia nyíltan kijelenti, hogy csak a szombatot ünnepeld?

Figyelt kérdés
Én egyébként a Szombatot tartom.
2012. febr. 24. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A Bibliában sehol nem olvasol a vasárnapról. Sőt, azt írja, hogy a Mennyben is szombatot fogunk ünnepelni: Ésaiás 66: 22 Mert mint az új egek és az új föld, amelyeket én teremtek, megállnak én előttem, szól az Úr, azonképpen megáll a ti magvatok és nevetek;

23 És lesz, hogy hónapról-hónapra és szombatról-szombatra eljő minden test engem imádni, szól az Úr.

Csak a kásőbbi századokban rakták át vasárnapra, ennek több oka volt: különbözni akartak az akkor nem kedvelt tsidóktól, valamint az akkori pogány vallások vasárnapon a napot tisztelték (SUNday), és könnyebb volt velük így elfogadtatni a kereszténységet. Az áttételben Konstantin császár játszott nagy szerepet

2012. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gyipeti ***** válasza:
59%
elsősorban azért, mert Krisztus vasársnap támadt fel.
2012. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Isten 6 napon át munkálkodott és hetedik nap megpihent.nem lehet hogy a napok neveinek megváltoztatásáról van szó!?
2012. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mustafa33 ***** válasza:
A hetedik napon. Ha a hetet vasárnappal kezded, akkor szombaton, ha hétfőn akkor vasárnap.
2012. febr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De értelmetlen az útólsó válasza!!!
2012. febr. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Bár Krisztus a hét első napján (amely egykor a vasárnap volt) támadt fel, a Bibliában nincs útmutatás arra, hogy ezt a napot meg kellene szentelnünk.Róma 10:4: „a Törvény vége Krisztus, mindazok igazságosságára, akik hitet gyakorolnak.” A sabbat megtartása ennek a Törvénynek része volt. Isten arra használta fel Krisztust, hogy véget vessen e Törvénynek. Hogy igazságos állapotban vagyunk-e Isten előtt, az a Krisztusba vetett hitünktől, és nem a hetenkénti sabbat megtartásától függ.

Akkor ez azt jelenti, hogy helytelen a hét egyik napját pihenésre és az imádatra szánni? Nem. Isten Szava kijelenti, hogy ezt mindenkinek magának kell eldöntenie: „Van, aki különbséget tesz a napok közt, a másik meg minden napot jónak tart. Kövesse mindenki a maga meggyőződését” (Róma 14:5). Bár egyesek talán úgy döntenek, hogy az egyik napot fontosabbnak tartják a másiknál, a Biblia egyértelművé teszi, hogy Isten nem várja el a keresztényektől, hogy megtartsák a hetenkénti sabbatot.

2012. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Máté 5:17-18

Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.

Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik.


Róma levél:3:31

A törvényt tehát hiábavalóvá tesszük-é a hit által? Távol legyen! Sőt inkább a törvényt megerősítjük.

2012. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:

5-ös, értelmetlen ez is? :

II. Mózes 23,12: Hat napon át végezd dolgaidat, a hetediken pedig nyúgodjál, hogy nyúgodjon a te ökröd, szamarad és megpihenjen a te szolgálód fia és a jövevény.

2012. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!