Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűnnek számít, ha a saját...

Az bűnnek számít, ha a saját halálomat kívántam?

Figyelt kérdés

Róm. katolikus vallású vagyok. Nem volt őszinte ez a kívánság, csak annyira szomorú/mérges voltam, hogy úgy éreztem, jobb volna meghalni. De már abban a pillanatban el is hesegettem a gondolatot, szóval nem igazán komoly kívánság volt az egész. És azt is kívántam (szintén ugyanilyen komolysággal) hogy bárcsak meghalna valaki (az, akire épp haragudtam).


Ez most bűn?


Köszönöm.

14/L


2012. febr. 28. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Ez így, hogy azonnal elhessegetted a gondolatot, csak kísértés volt a gonosz részéről, de te sikeresen ellenálltál. Így ez nem bűn.
2012. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bűnnek semmiképpen. Inkább butaságnak.
2012. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes válaszokat! :)
2012. febr. 28. 19:42
 4/16 anonim válasza:
96%
Az ember sokszor mondd vagy gondol olyanokat mérgében, ami normális körülmények között eszébe sem jutna. Ne aggódj,főleg ha azonnal el is hesegetted a gondolatot!
2012. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. febr. 28. 19:47
 6/16 rajcziz ***** válasza:
Kedves kérdező, miért nem vitatod ezt meg egy szakértővel, pappal/lelkésszel/tiszteletessel/bármivel? Hogy választ adjak kérdésedre, szerintem ez nem bűn, habár nem vagyok járatos a keresztények szabályaiban erre vonatkozóan. Ha téged zavar, akkor próbálj meg magadnak megbocsátani.
2012. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Ezzel jobb vigyázni, mert a kívánságok időnként teljesülni szoktak, még akkor is, ha meggondolatlanul kívánunk valamit.

Ez személyes tapasztalatom.

Érettségi előtt nagyon nehéz élethelyzetben voltam. Azt kívántam, hogy bárcsak nagyon-nagyon beteg lennék, mert akkor majd megsajnálnak az emberek, és segítenek megoldani a problémáimat.

A kívánság sajnos teljesült: nagyon beteg lettem majdnem az érettségim előtt, és az egyetemi felvételimre is már vánszorogva mentem el.

Megjöt az értesítés, hogy felvetek az egyetemre, rá három nappal kórházba kerültem. Utána egy évig jártam orvostól orvosig, rengeteget voltam kórházban, és egyetemi tanulmányaimat is el kellett halasztanom egy évig. Másfél évbe telt, mire meggyógyultam.

Szóval, az ilyen kívánságokkal nagyon kell vigyázni.

A te korodban előfordul, hogy az ember mérges mindenre, és mindenkire.

Üdv: Napirai

2012. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért nem egy pappal vitatom most meg, mert fél 8-kor ( a kérdés kiírásakor) nem hiszem, hogy akadna a közelemben egy, és nyomasztott ez az egész. De lehet, hogy nem ez a legjobb hely erre.
2012. febr. 28. 21:33
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez is bűn, de nem tetted meg vagyis nem vált cselekvésé. Így nincs olyan súlya mintha meg is történt volna. Isten megbocsájt, ha megbánttuk tetteinket. Ha valakinek rosszat kívánunk az gonosz cselekedet és nem cselekedtél semmit se hanem csak kívántad. A szíved legyen tiszta nem csak a kezed.
2012. febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, inkább megyek, és meggyónom majd.
2012. febr. 28. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!