Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűnnek számít, ha a saját...

Az bűnnek számít, ha a saját halálomat kívántam?

Figyelt kérdés

Róm. katolikus vallású vagyok. Nem volt őszinte ez a kívánság, csak annyira szomorú/mérges voltam, hogy úgy éreztem, jobb volna meghalni. De már abban a pillanatban el is hesegettem a gondolatot, szóval nem igazán komoly kívánság volt az egész. És azt is kívántam (szintén ugyanilyen komolysággal) hogy bárcsak meghalna valaki (az, akire épp haragudtam).


Ez most bűn?


Köszönöm.

14/L


2012. febr. 28. 19:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Tisztán látszik, hogy már meg is bántad. Ugye? Különben nem mondtad volna el nekünk.
2012. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Fiatal zsenge zerge vagy még. Hirtelen dolog volt csupán, mit kívántál magadnak, ne gyötörd magad miatta.


Viszont tanulj abból, hogy ezt kívántad embertársadra is. Ez már bűn csírája. És ne jusson ez teljességre a szívedben, mert akkor halált nemz. Mert a bűn zsoldja a halál.

Nekünk minden a hasznunkra van. Ha ezt kívántad felé, legközelebb ezerszer és még ezerszer hagyd csukva a szád, és fedd meg magad már előre, mielőtt még ilyen gondolatod felszínre jönne. Lásd meg ennek az esetnek a hasznát és húzz is belőle hasznot.


Ha teljes szívedből látod ennek a súlyát és megbántad (írásodból ez derűl ki), akkor tanulj belőle, és ne vádold magad, hanem törekedj a jóra ezután.


Szia

2012. febr. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!Isten nem foglalkozik ilyen apróságokkal.

Én azt javasolnám képzeld el,hogy nincs is bűn!

Mármost,ha nincs bűn,akkor nem is lehet bűnt elkövetni.

Ha így cselekszel,akkor egy idő után rutinoddá válik a bűntelenség mivel számodra így létezhetetlenné teszed!

Ettől megszabadulsz egy tehertől.Jobban tudsz majd szeretni.

És szeretni a legfontosabb.Először önmagadat,majd a többieket!

2012. febr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki írt.

Szerintem nem azt kell elképzelni, hogy nincs bűn, hanem arra kell törekedni, hogy mi ne essünk az ördög csapdájába, főleg úgy, hogy Isten bármikor segít nekünk, ha kérjük.


Nekem az egy picit furán hangzik, hogy Isten nem foglalkozik ilyen apróságokkal. "Persze, hogy nem." Nem egy adó-ellenőr, aki egy listára írogatja a bűneidet, és mindig észben tartja, ha vétkeztél. A bűnök a te lelkedbe vésődnek. Ő ugyanúgy szeret, akkor is, ha bűnös vagy, és akkor is, ha nem, csupán az országába nem tudsz bejutni, ha épp az első jellemző rád. Ja, és persze könnyebben bedőlsz a gonosznak.

2012. febr. 29. 11:26
 15/16 anonim ***** válasza:
Nincsen "bűn", csak tudatlanság van. Ha a tudatlanság megszűnne, és mindenki mindenkor "tudatos" volna, ilyen dolog megsem történhetne.
2012. febr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

jaaaj ne légy már ilyen érzékeny...

Szerinted hány ember kívánja saját és más halálát???

És ha ez mind teljesülni vagy a fele akkor hány ember élne még??

Az egyébként nem rossz ha az ember hisz valamiben....na de pont a kereszténység??? :) Tanultál te történelmet ja, de bocsi fiatal vagy még van még időd megvilágosodni ;)

itt egy kis versike:


Megnyílt egy új világ,

Egy világ a csillagok közt.

Megtaláltam a csillagom és az lesz az új otthonom,

Míg csillagközi látomásom véget nem ér!

A csillagok közt nyugalomban vagyok,

Ez a csend ideje.

Csak a hullócsillagok hangja töri meg a némaságot,

Csak álmomban létezik e világ.

Olyan csodálatos érzés az üres térben lebegni,

Semmi emberi érzés,

Számomra tökéletes világ!

Remélem örökké tart

Ez az elme legsötétebb üregének mélységéből épült világ,

Ilyennek képzelem a halált.

Keresem a halálom és megismerem az árnyak világát.


x

2012. márc. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!