Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jahve vagy Jehova a sivatag...

Ha Jahve vagy Jehova a sivatagi vihar és a tűz istene, akkor miért özönvizzel pusztitotta el a világot?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 07:24
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Jahve, Jehova(A tanúk nem ismerik a nyelvtant pff) Ő a keresztény világ Istene!
2012. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Pusztított ő kénköves tűzesővel is. :D

Egy világméretű tűzvihar amúgy is még hihetetlenebbül hangzana, mint egy világméretű árvíz.

2012. márc. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A termeszet! A termeszetben mindennek ujra kell szuletnie, megujulnia, mint a novenyzet pl. evente elhal, majd tavasszal megujul, s igy tovabb, az emberi elolenyre is ez ertendo. A foldnek is megkell ujulnia, s ezen erdemes elgondolkozni, hogyan lehetseges ez? Nem a regi korszakokra kell koncenralni, mivel ma mar fejlettebb a tudomany, fejlettebb az emberiseg is.

A gellert hegyen talaltak tengerbol szarmazo kagylokat, a konek a falan, ami eleg erdekes, hogyan kerult az oda? Tobbszor olvashato, hogy fold alatt talaltak telepulest, tehat nemet orszagrol olvastam hasonlot, amikor a regeszek szinte egy foldallati telepulest fedeztek fel, meg a hazszam is lathato volt, tehat ez hogyan kerult oda?

Akkor valojaban hogyan fog a fold megujulni?

2012. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


A válasz kézenfekvő: Jahve nem a sivatagi vihar és a tűz Istene. A JHVH tetragrammaton valószínű jelentése, a héber hifil alakban: teszi, hogy valaki legyen, váljon valamivé, kicsit magyartalanul: "történtet".


Üdv. Péter

2012. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

" A Kanaán termékeny földjére áhítozó törzsek körében egy õsi vihar- és termékenységisten, Jahwe alakja volt ebben az idõben meghatározó, aki - a hagyomány szerint Mózessel, a nép vezérével szövetségre lépve- a zsidók istenévé, monolátrikus kultuszuk fõalakjává lett."

Forrás: Horváth Pál ( [link]

2012. márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Miből gondolod, hogy a sivatagi vihar és a tűz istene? Ilyen sehol nincs leírva a Bibliában.
2012. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Mert a Bibliát már csak az után kezdték írni, hogy eldöntötték, hogy melyik istenük legyen az az egy, amelyiket a mai napig imádnak.
2012. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor tessék szíves már megmondani nekem, hogy milyen - a Bibliánál régebbi - írásos bizonyítékok vannak arra, hogy "mi volt a választék", és miért pont úgy választottak, ahogy...


@ Invesztor: Elszúrtad a linket, de megoldottam a problémát. :)

Viszont az oldalon is simán csak egy kijelentés van, bármiféle forrás és hivatkozás nélkül. [A felhasznált irodalom jegyzékét láttam, de egyik könyv sem tűnik olyannak, amiből ki lehetne hámozni, hogy mégis honnan szedik ezt a tűz- és viharisten cuccot.]


Üdv. :)

2012. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Berta Wooster


Én sem találtam, de itt ( [link] a kánaánita vallásnál említik Yahwét, többek között Moloch-al és Ba'al-al. Itt pedig ( [link] említi, hogy viharisten és mivel a vihar esővel jár, ezért a termékenységért is felel. Egyébként Horváth Pál MTA-tag. De nem egy ilyen könyv van, ami a zsidó vallás keletkezésével foglalkozik, nézz utánna, bármilyek megfelelő.

2012. márc. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!