Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát tényleg csak a...

A Bibliát tényleg csak a Jehova Tanúi ismerik helyesen? Értelmezik jól?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 21:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 rajcziz ***** válasza:
14%
Nem, mivel a Bibliát nem kell értelmezni. Elég világos az magában is.
2012. márc. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2012. márc. 2. 21:33
 3/111 anonim ***** válasza:
93%

Ezt rajtuk kívül senki nem állítja. Sőt,mivel közülük senki nem olvassa eredeti nyelven, más keresztényeknél pedig divat teológiát, ógörögöt és hébert tanulni, meg merném kockáztatni hogy ők csak a saját kiadványaik fényében értelmezik.

Veszélyesnek tartok minden olyan gyülekezetet akik kizárólagosnak tartják a saját nézőpontjukat. (egyedül üdvözítő egyháznak tartják magukat.)A rugalmas gondolkodás mindenesetre nem jellemzőjük.

2012. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Sőt,az ő Bibliájuk erősen eltér a többi keresztény vallás Bibliáitól.

2012. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
92%
Szerintük igen, mindenki más szerint nem.
2012. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj csak és gondolkozz el ezen egy kicsit.

A Jahova Tanúi azt mondják Ők ismerik jól a Bibliát, mindenki más tévúton jár.

A katolikusok azt mondják Ők követik igazán Jézus tanait.

Ezt mondják mind akik elkötelezettek, legyen az keresztény, muzulmán, hindu, zsidó bárki, hogy csak az övék a tudás mások a sötétben tapogatóznak.


Csak annyit szeretnék ezzel mondani, hogy akik a földhöz ragadtak azok ott is maradnak. Az embernek Istent kell keresnie nem különféle cimkéket magára aggatni.

én ez vagyok én az vagyok ez az enyém én ezt vittem végbe én legyőzök minden akadályt én célba érek. büszkeség, dölyf, illúzió ez az osztályrészük.

nagyon fontos a közösség, de önmagában egy közösség is olyan mint egy ember. Két közösség két ember.

Meg kell tanulni összefogni, együttműködni másokkal. Ezt akarja Isten. Amíg a vallások nem képesek ilyen jellegű példamutatásra mit remélhetünk a közemberektől?

Gouranga!

2012. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Természetesen nem. A Szentírás helyes értelmezése először is alázatot kíván, másodszor azt, hogy tudjam, mi a lényegi mondanivalója, harmadszor nem árt ismernem azok nyelvét, akik papírra vetették, harmadszor azt a környezetet, ahol született, azt a kultúrát, melyben azok az ember éltek, akik írták.


Én sajnos nagyon kevés olyan tanúval találkoztam, amelyiknél ezek meglettek volna...


Üdv. Péter

2012. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
14%
Nincs a Bibliának olyan változata ahol megvan az eredeti vers majd annak a fordítása? A "mi" szentírásainkat úgy fordították minden nyelvre hogy ott az eredeti nyelven íródott vers az alatt a latin betűs átírása majd szavankénti fordítás és legvégül a teljes fordítás és versenként még egy rövidebb magyarázat is segít a megértésben. Igaz ilyen módon 12 kötetbe fér bele.
2012. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

melyik ez a fordítás?

2012. márc. 2. 22:11
 10/111 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!


Ez nem Biblia!

2012. márc. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!