Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem akar pap lenni, az...

Aki nem akar pap lenni, az miért végez el teológiai főiskolát?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 14:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Hát érdekes, mert van egy ismerősöm aki abszolult nem gazdag és mégis úgy végzi ezt a teológiát, hogy nem lesz pap. Nem hazudok."


Én elhiszem, de akkor mégis mi a jó fitty fenét akar kezdeni a diplomájával? A hitoktatói állás meg nem fizet jól (ismerős), ráadásul nincs is rá túl nagy kereslet.

2012. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
ne haragudjatok, de remélem, hogy aki a teológiát végzőket lenézi, ha nem lesznek papok, az lenézi a jogot végzőket is, ha csak a diploma miatt végzik. Ja, és a tanárokat is, hiszen sok tanár van. Agyrém ahogy gondolkodnak némelyek. Van ismerősöm,aki munka mellett végzi a teológiát. És ez ne rosszabb, mintha szabad bölcsészetet végezne vagy akár jogot, mert jogászokból is annyi van. Miért kell lenézni azt, akinek igénye van arra, hogy tanuljon és nem osztja a ti érdeklődési körötöket?
2012. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Én például vagyok pap, sem lelkipásztor, mégis elvégeztem a Teológiát. Szerettem volna megtanulni a bibliai héber és görög nyelveket, hogy eredetiben tudjam olvasni a Szentírást, kicsit elmélyülni a könyvekben, és sok háttérinformációt megtudni ami hasznos lehet ahhoz, hogy minél jobban megismerjem a Bibliát. Az ott megszerzett tudásomat leginkább a gyermekek tanításakor, a közös Bibliatanulmányozó alkalmakon, Bibliórákon, beszélgetésekben, és természetessen itt kamatoztathatom.


Üdv. Péter

2012. márc. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"az lenézi a jogot végzőket is, ha csak a diploma miatt végzik"


Nem nézem le abban az esetben ha van olyan anyagi háttere, hogy megengedheti magának. Abban az esetben meg kifejezetten rühellni fogom, ha csak azért végzi el az egyetemet, hogy legyen neki, aztán meg nyavajog, hogy nincs vele állása.

2012. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nálunk a hitoktató majdnem 200-at keres, szerintem elég jó.
2012. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
62%
Nekem most az angol nyeltanulás jut eszembe. Azt is sokan tanulják és nem mindenki azzal keresi a kenyerét, hogy tud angolul. Hát szerintem teológiát is tanulhat valaki így.
2012. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
21%

"nálunk a hitoktató majdnem 200-at keres, szerintem elég jó."

Akkor megvan miért ilyen lepukkantak a templomok. Többet egyházadót se fizetek, köszi!

2012. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!