Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliai időkben a nők és a...

A bibliai időkben a nők és a férfiak a nyilvános kutaknál mosakodtak egymás előtt meztelenül?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem illendő talán ilyen kérdéssel foglalkozni, de szerintem több szempontból érdekes kérdés. Dávid és Betsabé történetéből is úgy tűnik ki, hogy Betsabé csak úgy nyilvánosan tisztálkodott a palota közelében, úgy hogy bárki megláthatta. Most nem akarom nagyon tovább gondolni, de a havi eseményekkor azért csaknem. Vagy annyira tisztalelkűek voltak, hogy őket ez nem zavarta?
2012. márc. 16. 12:02
1 2
 1/19 yuda ***** válasza:

Valamit rosszul hallottál. Nem volt nyílvános meztelenkedés Izraelben, sem Bethsabe nem fürdött nyílvánosan.

Dávid sem láthata volna, ha nem megy fel a palota tetőteraszára.Így magasból belátott(kukkolt, ha úgy tetszik) a közelben lévő, és alacsonyabban fekvő házakhoz.

Nem volt túl szép dolog tőle, és ami ezután következett még rosszabb, meg is kapta érte a büntetést.

2012. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ezt honnan veszed, hogy kukkolt? Mert ez nincs így leírva, hogy egy házba nézett volna be, másrészt ahhoz nagyon közel kellett legyen az a ház, hogy annyira beláthasson. A királyi palotához ilyen közel lehettek a környező házak?

Egyébként nem rosszból kérdeztem, csak arra gondoltam, hogy az akkor élt emberek Izraelben esetleg annyira romlatlanok lehettek, hogy ez nem okozott nekik problémát. De ezek szerint nem így volt.

2012. márc. 16. 20:49
 3/19 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még valami, amolyan emberi okoskodásféle. Ha Isten nem nézte jó szemmel Dávid tettét, márpedig nyilván nem, akkor miért eshetett mégis teherbe Bethsabé?

Mert ahhoz Isten is kell, hogy teherbe essen valaki, az emberben csak a testi folyamatok alakulnak, de a lélek Istentől van. A teherbeesés áldott állapot. Isten haragudott Dávidra, s közben megáldotta egy gyermekkel, majd elvette tőle. Következő hü.lye kérdésem, hogy ha ráadásul előre tudta Isten, hogy el is veszi a gyermeket, akkor nem lett volna jobb, ha teherbe sem esik Bethsabé?

2012. márc. 16. 20:58
 4/19 yuda ***** válasza:
100%

Valóban okoskodás amit leírsz. Nem voltak annyira romlatlanok, ebből a történetből is láthatod. Ember az ember volt akkor is, nem különbözött tőlünk.

Utolsó válaszom, mert ennél értékesebb kérdések is vannak.


Igen, kukkolásnak hívják, ha valaki másnak az intim szféráját kilesi. Ha teszem azt te belesekszel egy házba, vagy kertbe és kilesed a titkaikat, akkor kukkolsz. Dávid megtehette volna, ha belát egy házhoz, hogy elfordítja a fejét.

Már eleve úgy kezdődik a történet, hogy lusta volt elmenni a harcba,ami szokásuk volt abban az időben, ezért otthon maradt. Utána kukkolt, utána megkívánta, utána lefeküdt vele, utána megölette a férjét... ne ragozzam.


Az hogy mennyire volt távol a ház, nem tudom, de számomra evidens, ha magasan vagyok, a nálam alacsonyabb helyekre jobban belátok. Felmegyek a budai várba és letekintek a magasból. Próbáld ki! Annyira csodálkozol ezen, azt kell gondoljam, nem voltál még emeletes házban, vagy hegyen.

Nem tudom mennyire látta élesen az asszonyt, de annyira igen, hogy megkívánja.Most neked nem mindegy 20 méterre volt, vagy 60-ra? Miért elképzelhetetlen, hogy Dávid háza körül más házak voltak a közelben? Nyilván nem egy elkülönített épület volt.


Isten jogszerűen jár el még a bűnösökkel is. Nem a te gondolataid az ő gondolatai. Annyival magasabban van, mint ég a földtől...(sőt)

Megtehetné, hogy ne legyen jogszerű és igazságos, de Ő az Isten. Egyszerűen ilyen a személyisége.

Isten egyszer már megáldotta az embert, hogy szaporodjon és sokasodjon. Nem azt mondta, hogy ha szent és tiszta életet élsz akkor szaporodsz, hanem ez egy általános áldás.

Nézd meg az utolsó kábítószeres is teherbe tud esni, pedig nem hinném kedves Isten előtt amit csinál. Újat mondok?

Persze a bűnnek büntetése van.

Nem te, sem én nem fogjuk megmondani az Istennek, hogyan fogja és mikor, miként ezt végrehajtani. Nincs két egyforma eset.

2012. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 eric_one ***** válasza:

A korai Izrael, vagyis az ószövetség idejében Isten folyamatosan jelentette ki magát, és adott erkölcsi és szellemi törvényeket a választott nép számára. A mai Izraelben még ma is találsz olyan fürdőhelyeket, uszodát ahol a nők és férfiak külön fürdenek.


idézlek:

"...ha ráadásul előre tudta Isten, hogy el is veszi a gyermeket, akkor nem lett volna jobb..."


-Istennek mindent lehetővé kell tennie, amit te lehetővé teszel, amit te megengedsz. Isten Ádám számára is megadta a lehetőséget, hogy bűnt kövessen el. Isten megadta a lehetőséget a számunkra, hogy a mennyországba, vagy a pokolba kerüljünk. Isten megmondta Ádámnak, hogy: ezt

ne tedd – és Ádám mégis megtette. Isten azt is megengedi a számodra, hogy egy bankot kirabolj.

Nem fog ellene tenni semmit sem. A rendőrség - az más kérdés! Isten megtanított minket arra, hogy

hogyan kell élni az Ő Igéjében, de a számodra mindent lehetővé tesz. Ha Te eltérsz az Ő útmutatásától, arra Isten nem tud garanciát vállalni hogy nem fog veled rossz történni. De ezt ne húzzuk rá, ez nem az Ő felelőssége! Nyilván Dávid is nem Isten tökéletes akaratában járt mikor ezeket tette, talán megengedő akaratában. De ezek a történetek is okuláskén íródtak meg számunkra...

2012. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak ennél értékesebb kérdések, csak ez engem más miatt is érdekel ez a kérdés.

A terhesség nem egy különleges áldás? Úgy gondolnám, hogy Isten dönti el, hogy ki lesz terhes és ki nem. Vagy nem így van? Ha ő eleve elítéli azt a bizonyos tettet, olyannyira, hogy el is veszi majd a gyermeket és ezt nyilván előre tudja mint, ahogyan mindent, akkor vajon miért "fogantatta" meg miközben nagyon haragudott és el is akarta venni? Vagy a fogantatásnak nincs akkora jelentősége mint, ahogyan azt én gondolom? Tudom, hogy nagyon buta vagyok, nem kell izgulni, csak szeretnék megérteni valamit.

2012. márc. 16. 22:13
 7/19 yuda ***** válasza:

Úgy képzeld el a dolgot, hogy Isten beszéde által áll fenn a világmindenség. Ő egyszer kimondta és azóta áll. Ugyanazok a törvények.

Istennek olyen hatalmi szava van, hogy amit egyszer kimond, az megáll.

Ez addig tart, amíg ő maga vissza nem vonja, pl. amikor új földet és eget teremt, ez az ég és föld pedig elmúlik, de most nem az a téma.

A terhesség téma, mikor Isten egyszer kimondta, hogy szaporodjatok és sokasodjatok, azóta ezt nem vonta vissza. egyszerű biológia, ha ffi és nő összefekszenek ebből a biológiából fogan a gyermek.

Nem kell Istennek minden egyes gyereket engedélyeznie, mert már egyszer kimondta hogy szaporodjatok és sokasodjatok. Ha úgy tetszik, ez egy működő "automatika".

Egyébként pedig jó fura vagy tudod e? Van valami kérdésed, de mégsem azt teszed fel, hanem valahonnan hátulról indulsz és még mindig nem tudja senki mit szeretnél. Miért nem kérdezel rá konkrétan? Úgyis anonim az oldal elvileg.

Persze praktikus lenne újabb kérdést kiírnod, mert ez már hátra került.

2012. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Dávid megengedte magának ezt a gonosz kívánságot. Rendszeresen leste Betsabét, aki tetejében még férjes is volt. Nem tudott ellenállni neki, olyan szerelmes lett belé. Kapcsolatukból terhesség lett. A dolog hogy ne derüljön, megölette Betsabé férjét. Az Isten prófétán keresztül üzent Dávidnak, hogy milyen nagy büntetésben lesz része ez miatt. A gyerek betegségben meghalt.

Ez egy intő példa az emberiségnek. Más feleségét ne kívánd.

Ahogy a mai világban sem gondol egy nő arra, hogy fürdés közben meglesi, gondolom Betsabé sem.

2012. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Azért ne felejtsük, hogy Dávid mellett Betshabé is vétkes ebben a dologban: Miért is hagyta magát lefektetni? Dávid nem erőszakot követett el rajta, hanem ""szépen"" ment mindten a maga útján.
2012. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy Dávidnak kellett ezért a dologért vállalni a felelőséget. Hozzá küldött prófétát az Úr, hogy megtudja hibát követett el. Nem Betsabéhoz.
2012. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!