Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mise végén kértem a diakonus...

A mise végén kértem a diakonust hogy nem kérek ostyát csak áldást . Ö azt mondta hogy ö azt nem adhat hogy van ez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem félreértettétek egymást. "Kiskeresztet", amit a gyerekeknek szoktak adni, azt bárki adhat. :))
2012. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem úgy mentél, elég biztosan felismerhető jel (bár idős pap nem értette nálam sem egyszer), hogy a két kezed összekulcsolod, és mindkét mutatóujjad a szádra szorítod.

(Egykezes verziónál feltűnőbb.)


Az előző jól írta, talán valamit félreértett. Diakónus misevégi nagy áldást valóban nem adhat, de kiskeresztet még Te is adhatsz neki... :)


Ha van alkalmad, misén kívül szólj neki, hogy áldoztatás közben nyilván nem tudtad rendesen és hirtelen érthetően közölni, de Te nem szeretnél áldozni, de áldást kérsz. Ha kérdezi, miért, hát mondd el, bármi is legyen az ok. Nem szégyen.


Amúgy mise volt, és pap is van? Mert akkor egyszerű, legközelebb a pap sorába állj, ha ő is áldoztat. :) Ha pedig igeliturgia, amit diakónus tart, tényleg beszélj vele.


Isten áldjon! Tessék, kiskereszt: + + +

:)

2012. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, csak annyi még, hogy a "miért nem áldozol" természetesen csak általánosan közlendő, főleg, ha azért, mert nem gyóntál - diakónusnak véletlen se kezdd el sorolni a bűneidet. :))


Általános indokok: más vallású vagy, katekumen vagy, nem vagy megkeresztelve, nem voltál elsőáldozó, nem gyóntál, voltál aznap már misén, ahol áldoztál. Na ilyen szinten közöld vele a helyzetet, ne mélyebben. :)

2012. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked a jó Isten áldjon meg szia.
2012. márc. 19. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!