Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért számít minden bűnnek?...

Miért számít minden bűnnek? Hogy lehet így élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fiatal punkrocker lány vagyok, aki hisz Istenben. Igaz, hogy iszogatok néha, lázadó típus vagyok és néha benne vagyok pár verekedésben, de képes vagyok a megbocsájtásra és előbb-utóbb valamennyire megbánom a bűneimet. Láttam egy videót, amit egy kedves barátom mutatott nekem és elég érdekes volt. Egy lányról szólt, aki meghalt és Jézus megmutatta neki a Mennyek országát és a Poklot. Az utóbbiba a lány állítása szerint szörnyű szenvedések voltak és olyan emberek is oda kerültek, akik nem bánták meg a bűneiket, nem voltak képesek megbocsájtani. Még gyerekeket is látott, akik rajzfilmeket néztek (bután hangzik, de azt állították, hogy az bűn) és szófogadatlanok voltak a szüleikkel szemben. Oké, hogy a világ úgy nem helyes, hogy mindenki csak ölne, de ezek túl rövid láncok. Mi az, hogy semmit nem lehet megtenni? A hallottak után tartok a Pokoltól, de én igazán élni szeretnék és egy szent, teljesen tiszta életben nincs sok izgalom. Na, meg minek legyek teljesen jó, ha én nem olyan vagyok? A hazugok is a Pokolba mennek. Nektek mi a véleményetek erről? Túlzottan ateisták és mókás kedvűek hanyagolják a válaszadást. A valamit érő válaszokat előre köszönöm!


2012. márc. 13. 18:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, az igazán szeretnék után lemaradt az, hogy én igazán szeretnék élni.
2012. márc. 13. 18:47
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Igazából én nem hiszek Istenben, de ha téged a hited egy kicsit is jó irányba visz pl képes vagy megbocsájtani akkor azt Isten biztos értékeli. Senki se tökéletes és nincs olyan sok szent és te ne is legyél az. Élj boldogan, bulizgass, iszogass, pasizz de maradj tisztességes és őszinte. Ha nem ártasz másoknak és még hiszel is Istenben akkor biztos oda kerülsz :)
2012. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nagyon aranyos vagy.
2012. márc. 13. 19:02
 4/13 yuda ***** válasza:
74%

Írásod alapján úgy vélem nem olvastad még az ószövetséget, sem az újat. Ha olvastad volna, nem mondanád azt, hogy Isten embereinek nem volt elég izgalmas életük :D

Akkor lesz csak igazán izgalmas -hidd el.

Még sosem próbáltad, kár lenne előre kijelentened.

Persze ha olyan vallással azonosítod, a hitéletet, ami semmiben nem hasonlít a bibliához, akkor érthető amit írsz, de vannak igazán izgalmas keresztény közösségek is, akik ugyanúgy élnek, mint a régiek.Így viszont izgalmas. :)

2012. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ne érts félre! Nem azt mondom, hogy nem volt. Csak úgy tűnik nekem, mintha túl tiszta lenne. Nincs benne elég őrültség, amire szükségem lenne. Vagy tévedek?
2012. márc. 13. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Azt már itt ezerszer leírták, hogy törvényeket sem úgy hoznak, hogy mindenki kényelmét figyelembe veszik. Az, hogy te mire vágysz, hogyan érzed jól magad, az a te szubjektív választásod. A törvények sosem ilyenek. Isten törvényei sem.


Őrültség? Az mire jó? Már maga a szó is negatív értelmű, ugyanúgy ahogy a lázadás. Isten egyáltalán nem akarja, hogy lázadjunk pl. a szülő, a tanár a hatóságok ellen hanem, hogy úgy éljünk ahogy elő van írva.

2012. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4%

"A hallottak után tartok a Pokoltól"


A film elérte célja. Nem csoda,hisz keresztény propaganda. Nem sokba különbözik a: Ha nem viselkedsz jól a Mikulás virgácsot hoz-tól. Csak ezzel már felnőttet nem lehet megijeszteni.


Tegyük fel szót fogadsz és végig unod az életed. Akkor is mi lesz? Póker arccal meghalsz és a halál után is marad ez csak már az örökké valóságig. Nem hiszem,hogy ott már másképp lennének a szabályok.


Lehet pont azért vagy extrém lázadó, mert annyira le vagy láncolva,hogy csak nagy erővel tudsz kitörni-

2012. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 yuda ***** válasza:

Igen tévedsz, mert óriási kalandokat éltek meg Isten emberei minden korban, elég pl. Sámson óriási erejére utalnom, vagy Dávid és Góliát harcára.. vagy vegyük újszövetségben Jézus életét egészen a haláláig. Ne mond hogy egysíkú volt. Halottak feltámadtak, betegek meggyógyultak, nem mindennapi csodák történtek általa és ugyanez folytatódott a tanítványai életében is. Pl. Pál apostol, akit időnként bezártak, máskor megköveztek, vagy kígyó marta meg, de ez az ember mindent túl élt. Megkövezés után lerázta magát és ment tovább, kígyómarás után is hiába várták a halálát, ugyanis Isten teljeskörű védelmet ígért ilyen esetekre is. :)

Ez van. Nem izgalmas?

-vagy hajótörés stb. Ne nevezd Isten szolgálatát egysíkúnak,unalmasnak, bár már egyszer írtam, lehet összetéveszted pár valóban halott keresztény vallással, de ezeknek valójában semmi közük a bibliához.

Az apostolok cselekedetei sosem zárultak le. . .

2012. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7%

Dávid és Góliát harca- erőszak nagyon keresztény. Kérdező is verekszik.

Halottak feltámadtak, betegek meggyógyultak- ja tök jó de előtte szenvedtek valószínűleg.

Pál apostol, akit időnként bezártak, máskor megköveztek, vagy kígyó marta meg, de ez az ember mindent túl élt. - Ezt a fajta örömöt meg mazohistáknak ajánlom. Vagy te csinálnád gyerekeiddel videojátékok helyett?


Szóval minden jó dolgot egy kis szenvedés előzött meg. Gondolom Sámson se a virág szedéstől volt erős.


Szóval lényegébe a kérdezőnek van igaza mert a Biblia is erőszakos, akkori korba lázadásnak számított.

2012. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező lány!

Én egy baháí nő vagyok.

Írásod alapján nagyon fiatal lehetsz még.

Az nagyon jó, hogy hiszel Istenben, de te nagyon furcsa vagy kiscsaj.

A verekedést semmiképpen nem javaslom neked, sőt az lenne a legjobb, ha mihamarabb abbahagynád, és nem verekednél soha többet: ilyet egy nő nem csinálhat!!

Az ivás sem túl egészséges dolog.

Isten törvényei nem véletlenül vannak még akkor is, ha ezek betartása időnként nagyon nehéz.

Olvass sokat, ismerd meg a különböző vallásokat, a verekedésről pedig szokj le minél hamarabb!

Kalandvágyadat, erőteljes indulataidat valamilyen sportágban éld ki, azzal senkinek nem ártasz, sőt magadnak segíthetsz azzal, hogy edzed a testedet.

Ha kalandokra vágysz, utazz sokat, menj el valamelyik szegényebb országba önkéntesnek egy segélyszervezethez, ezáltal kalandvágyadat is kiélheted, és Istent is szolgálhatod egyszerre.

Ha gondolod, írj privit, és én szívesen elbeszélgetek veled.

Üdv: Napirai 29/L

2012. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!