Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "legtöbb" ember miért...

A "legtöbb" ember miért aszerint választ magán vallást, hogy amelyik tetszik és amelyik közel áll hozzá, és miért nem az igazságot keresi?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 08:39
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
21%
Nehogy már bűn legyen, ha az embernek tetszik az a hitvilág és vallás, amit egyébként önként választ. Az pedig, hogy te szenvedsz választott, vagy éppen ráderőltetett hited miatt, magánügy, de ne másokra fújj azért, mert ők élvezni is merik amit csinálnak. Úgy is mondhatnám, hogyha önmgad szivatos az csak a te hibád. Megjegyzem, ha igazságot keresel, akkor arról a tudomány szól, hiszen arra találták ki. A valás nem igazságról szól, maximum egyéni magyarázatról, piszok nagy különbség!
2012. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon sok kommentelővel egyetértek.

Véleményem szerint mindenki az igazságot keresi, amikor egy vallást választ.

Ha valaki divatból választ vallást, és nem meggyőződésből, annak előbb-utóbb meglesz a böjtje, mert rá fog jönni az illető, hogy hoppá, nem ilyen lovat akartam. Az ilyen emberek aztán szánalomraméltó szerencsétlenek lesznek, akik nem fognak tudni mit kezdeni magukkal. Ha Isten megkönyörül rajtuk, akkor talán megtanulnak együttélni rossz döntésükkel, vagy választanak másik vallást.

Valaki azt írta, hogy minden vallás azt mondja, hogy ő az egyetlen igaz vallás: ez nem igaz, mert van egy kivétel, ez a baháí vallás. A baháí vallás nem tekinti magát az egyetlen igaz vallásnak, minden vallást elfogad, és annyira toleráns, hogy baháí szülők gyermekei nem lesznek automatikusan baháí-ok születésüktől fogva, és semmilyen retorziója nincs annak, ha a hívő elhagyja hitét, és másik vallást választ.

Ha ateista lesz, akkor sem lesz semmi baja, max. a többiek sajnálják, szegény szerencsétlennek tartják, akiért imádkozni kell, hogy Isten megkönyörüljön rajta.

Üdv: Napirai

2012. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Szerintem meg mindenki az igazságot keresi. De hogy mi az igazság, azt senki emberfia nem tudhatja.


Én nem kaptam vallásos nevelést, kamaszkoromban kezdtem el keresni Istent, a legkülönbözőbb formákban, vallásokban. Az, hogy éppen egy protestáns vallást választottam, nem azért történt, mert teljes mértékben el tudom fogadni, hanem mert a választható alternatívák közül ez állt a legközelebb az elképzeléseimhez, ráadásul családi hagyományai is voltak az adott vallásnak...

Utólag azonban azt mondom, hogy Isten irányította a lépéseimet, hogy ezen az úton menjek végig. Nem azért, mert nekem ehhez a valláshoz kell tartoznom, hanem azért, mert az adott felekezethez tartozásomból következtek olyan dolgok, amelyek végül a megtérésemhez vezettek.

Hiszem, hogy Istennél van az igazság, és ő képes úgy irányítani az életünk eseményeit, hogy előbb-utóbb eljussunk az igazsághoz. Ki így, ki úgy.

2012. márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
40%
mert mindenkinek más az igazság te szerencsétlenXD
2012. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Aranyosak vagytok! Úgy letámadtatok, pedig én csak egy kérdést tettem fel! Azt sem állítottam, hogy vallásos vagyok, de azt sem, hogy ateista... Nem ítéltem el senkit, nem mondtam, hogy bűn lenne ez vagy az. De ti szépen nekem estetek... Köszönöm!


A legtöbben tévedésben vagytok, mert nagyon is sokan nem keresik az igazságot, sem a tudományban, sem a vallásokban. Nem keresik mert nem érdekli őket.

Igen! Nem kell ahhoz vallásosnak lenni, hogy megtaláljuk az igazságot!


A kérdésemet is úgy tettem fel, hogy a "legtöbb" ember, és nem azt mondtam, hogy mindenki! Aki erősen vallásos neveltetést kapott, vagy úgy gondolja, hogy "hagyományból" vagy mert mondjuk X egyházhoz megkeresztelték és úgy gondolja, hogy ő vallásos, de templomba sem jár, sőt nem foglalkozik vele, de ha megkérdezik azt mondja, hogy ő hisz ebben vagy abban, de igazán nincs meggyőződve az igazáról Nagyon sokan vannak így, ezt tapasztalatból mondom. Sőt a saját tapasztalatomból is! Én is tartoztam az egyik egyházhoz, de nem is érdekelt, nem is tudtam, hogy az valójában az igazság, vagy sem. Természetesen mindenkinek magánügye, miben hisz! Én nem ítéltem meg senkit, ha nem tűnt volna fel, csak kérdeztem, de akik nekem támadtak, a kérdést valójában nem értették. Én nem azért választanék vallást mert nekem ez szimpatikusabb mint az, hanem mert Igaz!


Egy válaszoló értette a kérdést, köszönöm a választ!


Sziasztok!

2012. márc. 26. 13:14
 16/40 anonim ***** válasza:

"A "legtöbb" ember miért aszerint választ magán vallást, hogy amelyik tetszik és amelyik közel áll hozzá, és miért nem az igazságot keresi?"


Mert a tetszés és a kényelem kifizetődő és kellemes.


Az "igazság"-ért mennyit kapsz a piacon? Vagy: az "igazság" eredményez haverokat és bulikat? Na látod. Az "igazság" nem jó semmire, ezért senkit sem érdekel :)))

2012. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

"Véleményem szerint mindenki az igazságot keresi, amikor egy vallást választ."


Ezzel szemben a valóság az, hogy ha az emberek őszinték lennének, ezt mondanák:


1. "Katolikus vagyok, mert a nagyszüleim és a szüleim is azok voltak, nálunk ez így szokás. Ugyan nem tudom, mit tanít a katolicizmus, de az vagyok."


2. "Betértem zsidónak, mert tök menők a zsidók, hogy összehozták Izraelt ott az arab tenger közepén, micsoda csúcstech handseregük van, közéjük akarok tartozni"


3. "Buddhista vagyok, mert élvezem a mély gondolatokra vevő kékharisnyák társaságát, a füstölők illata is tetszik, meg egyébként is tök jó érzés, hogy bölcs és megvilágosodott vagyok, és önállóan gondolkodom, szemben a sok birkával, aki vallás alatt valami kommerszebbet ért"


4. "Muszlim lettem, mert tudom, hogy az iszlám vallásra tért európaiak háromnegyede nő, ugyanis "férfias" és "titokzatos" arab szeretőkről álmodoznak... mióta a muszlimok közé tartozom, én is titokzatos és egzotikus vagyok, vonzom is a helyi muszlim nőket rendesen"


5. "Nagyon intelligens vagyok, mindig ment a matek. Így hát ateista lettem, mert hiszen komoly mérnökként csak a tényekben hiszek és nem fogadom el a meséket. Tök jó szórakozás az ateista klubban és a szketpikus társaságban megbeszélni, hogy mennyivel okosabbak vagyunk, mint a sok birka."

2012. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy egyik kategóriába sem tartozom. :)
2012. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

13:45


Te a "Baháí lettem, hogy ne tartozzak egyik gyakori kategóriába se" kategóriába tartozol? :))))

2012. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

ma 13:28!


Pontosan így állnak az emberek a vallásokhoz is (tisztelet a kivételnek!). Olyat választanak (már aki) amelyik belefér az ő kis életébe, amelyikkel lehet "dicsekedni", amelyik passzol az ő kis életviteléhez, belefér az ő kis elképzeléseibe.


Pl. valakinek nem tetszik a tízparancsolat az nem lesz keresztény, mert "azt nem lehet betartani", vagy nem lesz adventista, mert "a szombatot a mai világban lehetetlen megtartani". Vagy nem tetszik a zsidó vallás, mert "az ünnepek nem tetszenek, és különben is sokan nem szeretik a zsidókat". Vagy a jehova tanúi közé azért nem állnak, mert "őket sem nagyon szeretik, és ezt, meg azt hallottam róluk és különben sem járnék házról házra égetni magamat".

És még sorolhatnám. Ezeket a válaszokat lehet olvasni, hallani azzal együtt, hogy de ez, vagy az olyan jónak tűnik, mert... De az igazság keresése nincs közte.

Természetesen nem azokról az emberekről van szó akik teljes meggyőződéssel megvalják a hitüket, mert azt tartják igaznak, hanem azokról az emberekről akiket fentebb említettem, és egyre több ilyen ember van. (legalábbis az én tapasztalataim szerint).


Természetesen az, hogy mi az igazság mindenkinek magának kell megtapasztalnia.


Aki csak kötekedni szeretne az kérem hanyagoljon, aki értelmesen hozzá is tud szólni annak köszönöm!

2012. márc. 26. 15:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!