Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "legtöbb" ember miért...

A "legtöbb" ember miért aszerint választ magán vallást, hogy amelyik tetszik és amelyik közel áll hozzá, és miért nem az igazságot keresi?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 08:39
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

"Minden vallás célja az hogy megismerd istent."


Ez azért nem állja meg a helyét Krisztus fényében!


A buddhisták pl. nem is foglalkoznak az élet keletkezésével, nem tudnak rá mit mondani.


Nem akarom sorolni tovább, nem akarok senkit sértegetni!

2012. márc. 26. 15:08
 22/40 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

14:10-es:

Te szerencsétlen!

Nem azért lettem baháí, hogy ne tartozzak egyik kategóriába sem, hanem mert kerestem az igazságot, és ott találtam meg.

Az általad felsorolt kategóriákba tartozó embereket, ha tényleg ezért választották az adott vallást, amiket te fentebb leírtál, és nem meggyőződésből, azokat az embereket csak sajnálni tudom.

Kedves Kérdező!

Egy valllást azért kellene választani, mert az a meggyőződésünk, azt érezzük az igaz útnak.

Üdv: Napirai

2012. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Kedves Napirai11!


Megosztanád velünk, mi az az igazság amit "kaptál" a baháí valástól? Hátha mindnyájan tanulunk belőle. Én személy szerint nem ismerem ezt a vallást de mint tudjátok :) engem érdekel az igazság. Sok vallást és felekezetet tanulmányoztam már, speciel ezzel még nem foglalkoztam eddig. Ha gondolod privátban, de szerintem vagyunk egy páran akik kíváncsiak lennénk rá.


Kíváncsian várom!


Üdv!

2012. márc. 26. 15:48
 24/40 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

A baháí vallás nem tekinti önmagát az egyedül üdvözítő vallásnak, és az egyetlen igaz útnak, ezért csupán azt állíthatom, hogy nem ez az egyedüli igazság, hanem a számomra igaz út.

Az igazságot mindenkinek magának kell megtalálnia.

A baháí vallás kihangsúlyozza azt a tényt, ami minden vallásnak a lényege, csupán a rossz értelmezés, a részletekben való elveszés miatt ez a tény elsikkad, nem veszik észre sokan: ez nem más, mint az, hogy a legfontosabb dolog a szeretet felebarátaink iránt. Ez mindennek a mozgatóereje, a kulcsa. A többi vallásnak is ez a lényege, csak sajnos az emberek nem veszik észre.

Az alábbi mondat az, ami engem a baháí hitre hívott: Bahá'Ulláh Próféta a következőket írta le egy táblára: "A Föld egyetlen ország, az emberiség pedig a polgárai"

Isten legutoljára leküldött prófétája ezzel a frappáns mondattal megfogalmazta földi létünk lényegét,és azt, hogy hogyan kellene az embereknek egymáshoz viszonyulniuk.

Az is nagyon szimpatikus számomra, hogy a hitet nem szabad fegyverrel terjeszteni, illetve hogy ez a vallás minden más vallással toleráns, és akik rájönnek, hogy számukra mégsem ez az igaz út, és elhagyják a baháí hitet, azokkal szemben sem szabad megtorlást alkalmazni, sajnálkozni lehet rajtuk, meg lehet értük imádkozni, hogy olyan útra lépjenek, amely Istennek tetsző, de ennyi, és nem több. Zaklatni, fenyegetni, stb. nem szabad őket, mármint a hitehagyókat, mivel Istennek tartoznak elszámolással, nem embereknek.

Számomra az is megerősítette e vallás igazságtartalmát, hogy arra törekszenek, hogy megvalósuljon a világbéke, az embereknek ne legyenek előítéleteik, és ennek érdekében mindent meg is tesznek.

a valakit bővebben érdekel e vallás, olvasson utána.

Itt tudtok könyveket letölteni: erfan.cz/hu

Angolul tudóknak: www.bahai.org

A Rejtett Szavak című művet, majd a szent könyvet, a Kitáb-í-Aqdas-t ajánlom először elolvasásra.

Rövid összefoglalót a baháí hitről itt is találhattok: www.bahai.hu

Még annyit, hogy a vallást még nem vettem fel hivatalosan, de szívemben már baháí vagyok majdnem egy éve.

Üdv: Napirai

2012. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

"Te a "Baháí lettem, hogy ne tartozzak egyik gyakori kategóriába se" kategóriába tartozol? :))))"


Tévedsz, mert én egy másik valláshoz tartozom, de oda sem igazán. Számomra a vallás és a hit két, majdhogynem teljesen különböző fogalom. Nem mondom, hogy teljesen, mert a "vallásom" is arra ösztönöz, hogy olvassak Bibliát, különböző módokon szolgáljam Istent, stb.

De azt is megtapasztaltam, hogy akit Isten elhív, azt formálja, tanítja, alakítgatja...

A Bibliában nagyon jól le van írva, hogy a Tízparancsolatot lehet külső szabálynak tekinteni, és tudatosan megfelelni neki, de van egy másik "lehetőség", amikor Isten a szívünkbe helyezi a törvényt. És akkor már nem kérdés, hogy meg tudok-e felelni az "elvárásoknak", mert egyértelmű, hogy meg tudok. Nem megfelelni nem tudok.

2012. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

15:02


"És még sorolhatnám. Ezeket a válaszokat lehet olvasni, hallani azzal együtt, hogy de ez, vagy az olyan jónak tűnik, mert... De az igazság keresése nincs közte."


Így van. De ezt társaságban ne vezesd elő, mert visít tőle a sok kis emberke :)))

2012. márc. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

15:36


"Egy valllást azért kellene választani, mert az a meggyőződésünk, azt érezzük az igaz útnak."


Azért KELLENE, talán. De mik a tények? Leírtad, hogy mik vannak a mesékben (az emberek szomjazzák az igazságot, aztán választanak az igazságot keresve), de azt nem, hogy mi van a valóságban.

2012. márc. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

16:40


"A baháí vallás nem tekinti önmagát az egyedül üdvözítő vallásnak...

A baháí vallás kihangsúlyozza azt... hogy a legfontosabb dolog a szeretet felebarátaink iránt. ... ez a vallás minden más vallással toleráns ...

Számomra az is megerősítette e vallás igazságtartalmát, hogy arra törekszenek, hogy megvalósuljon a világbéke"


Tehát a következők miatt lettél baháí:


1) Manapság nagyon trendi szöveg a "nemvagyunkazigazságbirtokosai", "mindenkimagánaktaláljameg" és a többi hippiliberális szöveg. Ez a baháíban is megvan, tehát korszerű, értelmiségi társaságban nem kell félnek tőle, hogy fanatikusnak neveznek.


2) a felebaráti szeretet, világbéke stb.: előírások, normák. Nem tényeket írnak le, hanem viselkedést írnak elő. Ha ez a "lényeg", akkor hálistennek nem kell tudni semmiféle igazságot vagy tényt, mert az már csak másodlagos. Vagyis azért ilyen bombabiztos a baháí hited, mert nem is hit: nem kell hozzá hinned semmiben.


Ilyesmikről beszélek egyfolytában.

2012. márc. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Utolsó kommentelő!

Bizonyára nagyon sok olyan ember van, aki kényelemből, divatból választ magának vallást, de azoknak az embereknek a hite olyan is, amilyen,és az dott vallás előírásait valószínűleg nem veszik komolyan, így meg nem ér semmit az egész, mert Isten így ezt nem fogadja el.

Bár van olyan vallás, amit nem lehet kényelemből választani, mert pl. az iszlám elég szigorú vallás, nagyon körülhatárolt szabályrendszerrel, de ha valaki felveszi az iszlámot, és ahhoz is úgy áll hozzá, mint ahogy te fentebb leírtad, ahogy nagyon sok ember áll a vallásokhoz, akkor az az ember hiteltelenné válik mondom ezt úgy, hogy én nem vagyok muszlim.

Van egy nagyon jó barátom, aki buddhista lett,és nála ez úgy jöt, hogy külföldön volt gyógykezelésen, és a kórházban unatkozott éppen, lement az aulába körülnézni a plakátokon, hogy lesz-e valami program délután, amikor épp nincsenek vizsgálatok/kezelések. Ki volt írva, hogy jön egy buddhista szerzetes ekkor, és ekkor előadást tartani a buddhizmusról, ebben,és ebben az időpontban.

Haverom gondolta elmegy megnézni, mi ez, azzal is telik az idő. A haverom beült az előadásra,és amikor kijött onnan, úgy érezte, hogy teljesen kicserélték. A buddhista szerzetes előadása nagyon pozitív hatással volt rá: úgy érezte a barátom, hogy kinyílt számára egy teljesen ismeretlen világ, és nagyon csodálatraméltó a buddhizmus filozófiai rendszere.

Elkezdett olvasni a buddhizmusról könyveket, és ezt azután is folytatta, amikor visszajött Magyarországra, majd egy évvel később elment egy buddhista közösségbe,és felvette a buddhizmust. Azóta is gyakorolja, meditál, imádkozik, amikor kell, és komolyan veszi a vallását. Ő tényleg teljes meggyőződésből vette fel, nem azért, mert ez a divat, pedig a buddhizmus tényleg divatvallás manapság.

A haveromat, mielőtt hallotta volna azt a bizonyos előadás, semmilyen vallás nem érdekelte, élte világát, nemrég diplomázott, és eljárt haverokkal, meg ilyesmik, de a vallások abszolute nem érdekelték.

Aztán jött a betegsége, és Magyarországon sok mindent kipróbált, de nem javult, a szerencsének, és családi/baráti támogatásnak köszönhetően kijutott külföldre kezelésre, és bízott benne, hogy meggyógyul, aztán úgy robbant be az életébe a buddhizmus, hogy ő nem is számított rá. Amikor ez megtörtént vele, ő hatalmas örömet érzett,és azt mesélte nekem, hogy egészsésgi álapota is rohamos javulásnak indult: elmesélte kezelőorvosának is, hogy milyen fantasztikus előadást hallott a buddhizmusról, és azóta milyen fantasztikusan érzi magát, és az orvos azt mondta neki, hogy ez közrejátszott abban, hogy állapota ilyen hamar javult.

2012. februárjában mondták ki a gyógyulást a haveromnál, pedig nem volt biztos, hogy meggyógyul, az orvosok arra készítették fel, hogy ezzel a betegséggel neki meg kell tanulnia együttélni, és ő ezt elfogadta, de berobant az életébe a buddhizmus, és úgy érezte, megtalálta, amit tudat alatt keresett mindig is, és ez olyan hatalmas öröm volt számára, hogy valószínűleg az örömtől gyógyult meg.

Négyéves korunk óta ismerjük egymást ezzel a haverommal, ezért nagyon sokat tudok róla, ezért a fentebb leírtakat biztosan állíthatom róla, nem volt könnyű gyerekkora szegénynek, mert anyja egyedül nevelte, nem volt hol laknia, ide-oda hurcolta szerencsétlen gyereket, amikor az még csak hároméves volt, stb. és végre a haverom majdnem harminc évesen megtalálta a helyét a világban, buddhistaként tudja, hol a helye a világban, és hogy mit szeretne csinálni, megtalálta hivatását.

Ennyit a haveromról.

Most jövök én.

Az nem igaz, hogy a baháí vallásban nem kell semmiben hinni, mert hinni kell az egyetlen Teremtő Istenben, hinni kell abban, hogy Bahá'Ulláh Próféta Isten legutolsó megnyilvánulása,hinni kell abban, hogy amik a szent iratok lapjain olvashatók, azok a sorok mind Isten által kinyilatkoztatott üzenetek, amelyeket Isten Bahá'Ulláhnak nyilatkoztatott ki.

Istenhit nélkül az ember nem lehet baháí, meg semmilyen vallású sem: még a buddhisták is hisznek Istenben, csak ők abban hisznek, hogy Isten egy passzív lény, aki semmit nem csinál, így nem is kell foglalkozni vele.

Azok az emberek, akik nem azért választanak vallást, mert úgyérzik, az a számukra igaz út, hosszútávon magukkal szúrnak ki, mert a nem megfelelő vallásválasztás egy idő után súlyos lelki válságot fog okozni.

Üdv: Napirai

2012. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"Bizonyára nagyon sok olyan ember van, aki kényelemből, divatból választ magának vallást"


Ezt mondom.


"Bár van olyan vallás, amit nem lehet kényelemből választani, mert pl. az iszlám elég szigorú vallás"


Nem is konkrétan kényelemből választják, hanem az imázsáért, az általa nyújtott "érzésért", vagy a magány ellen küzdve, társaság találása céljából.


"ha valaki felveszi az iszlámot, és ahhoz is úgy áll hozzá, mint ahogy te fentebb leírtad, ahogy nagyon sok ember áll a vallásokhoz, akkor az az ember hiteltelenné válik mondom ezt úgy, hogy én nem vagyok muszlim."


Európában 1-2%-on kívül senki sem komolyan hívő. Csak egy kis deviáns kisebbség hívő. A nagy többség, a "normális ember" a fogyasztói társadalom "híve", az élet céljának a társadalmi ranglétrán való fellépést és a státusszimbólumok megszerzését tartja, és számára az, aki nem ezzel foglalkozik, az élhetetlen, sőt elmebeteg.


Megfigyelheted, hogy még vallásos emberek is lépten-nyomon azt próbálják bizonyítani, hogy igen, azért ők is buliznak, ők is kefélnek fűvel-fával, nekik is fontos a jó kocsi meg a sok pénz, nehogy elavultnak, sőt betegnek tűnjenek.


"Azóta is gyakorolja, meditál, imádkozik, amikor kell, és komolyan veszi a vallását."


Van 100-ból 1 ilyen ember talán, de még az ő esetében is kérdéses, hogy nem arról van-e szó, hogy "bejött neki a buddhizmus", ami nem azonos azzal, hogy "igaznak tartja". Sőt, ha igaznak tartja, még akkor is felmerül a kérdés, hogy nem kompenzációból ragaszkodik-e hozzá, pl. mert nincs elég pénze, és az önbecsülését úgy próbálja megmenteni, hogy kitalálja, hogy ő buddhista, ezért nem fontos neki annyira a fogyasztás, bulizás, pénz stb.


"Aztán jött a betegsége"


Na látod? Milyen érdekes, hogy az emberek ilyen élmények hatására változnak meg. Érdekük fűződik ahhoz, hogy higgyenek valamiben, ami csökkenti a szorongásukat. Ha nem betegedett volna meg, élte volna a bulizós fiatalok életét tovább.


"szegénynek, mert anyja egyedül nevelte"


Tehát nehéz élete volt. Érdekes, hogy manapság szinte csak ezek lesznek vallásosak.


"Istenhit nélkül az ember nem lehet baháí, meg semmilyen vallású sem"


Persze, de a legtöbb esetben a vallásnak ez az a része, amivel a hívők egyáltalán nem foglalkoznak. Ha állítják egyáltalán, hogy hisznek Istenben, ennek nincs különösebb következménye.

2012. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!