Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy hiszek?...

Honnan tudom, hogy hiszek? Miért nem történik semmi?

Figyelt kérdés
Már rengetegszer imádkoztam és folyton az jutott eszembe vajon helyesen csináltam e? Soha semmit nem éreztem imádkozás után, de mindig buzgón lefeküdtem holnap valami más lesz, de soha semmi. Honnan tudom hogy tényleg elfogadtam Istent, honnan tudom, hogy tényleg hiszek e Istenben és, hogy az életem tényleg az Övé? Nem Istenben kételkedem hanem inkább magamban félek, hogy valamit nem jól csinálok s azért nem érzek semmit, kéne egyáltalán éreznem valamit vagy ti honnan tudjátok, hogy hisztek? Nem értem.
2012. márc. 28. 07:12
1 2
 1/12 pelgrim ***** válasza:
100%

Mikor Názáreti Jézus a hitet a mustármaggal hasonlította össze, nem egy vallásos tanításra célzott, hanem a hit mint fogalom legszorosabb értelmére. Körülötte ugyanis mindenki hitt Istenben, még a pogányok is, nem volt szükség hogy arra helyezze a hangsúlyt, de szükség volt arra hogy a hit helyes módjára mutasson.


Szó szerint igaz az hogy a hit segítségével akár egy hegyet odébb lehet tenni. De imádkozni, imákat felmondani nem hit. Ha hiszed, - helyesebben biztosan tudod, bizonyíték nélkül vagy akár a legjózanabb érvelések ellenére, - hogy az amit te elképzelsz és megkívánsz magadnak, az úgy van, akkor az úgy lesz. Az ember méltányos és őszinte kívánsága ugyanis nem más, mint az Isten akarata, hatékony eszköze, a fejlődés hajtóereje. Ha ez nem úgy lenne, akkor a kívánság nem jelentkezne bennünk.


Mikor azt tapasztalod, hogy őszinte, méltányos kívánságaid beteljesülnek, akkor tudod, hogy van hited.

2012. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Induljunk ki innen: "honnan tudom, hogy elfogadtam Istent?"

Megtetted? Kimondtad? Elmondtad Istennek, hogy hiszed, hogy annyira szerettet minket, hogy elküldte a Fiát, hogy meghaljon értünk? Hogy azután feltámasztotta a halálból, és hogy aki benne hisz, és kéri a bűneinek a bocsánatát, annak elengedi azokat, és az üdvözülhet, sőt Isten gyermekévé válik? Hogy hiszed, hogy Jézus a Megváltó, a Szabadító, a Gyógyító? Kérted, hogy bocsássa meg a bűneidet?

Amit az előbb leírtam, azt hívjuk megtérésnek, Istenhez való fordulásnak. Ha ezt eddig nem tetted meg, akkor igazából hiába erőlködsz, csak saját, emberi erőből ez nem fog menni. Van egy könyv (a szerzőtől több is), ami nekem nagyon sokat segített, ez Derek Prince A kereszténység hat alaptanítása című műve (pl. bookline-on kapható:

[link]

Ebből a Megtérés és a hit címűt olvasd el, ha meg tudod szerezni (antikváriumban is szokott lenni régebbi kiadása). A szerző teológus-filozófus, így nagyon tisztán, érthetően írja le a dolgokat. Találtam mp3 formátumban is neten (bár ezt nem tudom, hogy a könyv felolvasása, vagy tanítás: [link]


A hitről egy másik könyv, ami a hit működését, "megkapását", erejét mutatja be:

Kenneth E. Hagin A hit, amely hegyeket mozdít


Egyébként megsúgom: évekig pont ugyanebben az állapotban voltam, újra-és újrakezdve az egészet, amíg meg nem értettem, hogy miről van szó. Javaslom egyébként, hogy inkább az elsővel kezd.


Remélem tudtam segíteni, és szívből kívánom, hogy hitre tudjál jutni!!!

2012. márc. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szabolcs1988 ***** válasza:

Én ugy voltam vele, hogy nem tudtam milyen Istent szeretni a legjobban. mikor elkezdtem tanulmányozni a bibliát, akkor folyamatosan kialakult egy kapcsolat köztem és Isten között. Folyamatosan tudtam meg hogy milyen Istent szeretni a legjobban, oly annyira hogy még a családtagjaimtól is jobban kell szeretni Őt.

A hitnek folyamatosan kell kialakulni benned. Amikor imádkozol, nem feltétlenül kell azonnal csodára várni. Isten ismer minket, és Ő jobban tudja hogy mikor van szükség az Ő segitségére, lehet hogy olyan helyzetben fog segiteni, amikor nem is várnád.

Héberek 11:1-a hit a remélt dolgok biztositékon alapuló várása, anem látható valóságok nyilvánvaló bizonyitása

2012. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is: Attól, hogy elmondasz egy imát, nem tértél meg. Ez a mai kereszténység egyik legnagyobb félrevezetése, hogy hangosan imádkozd el a bűnösök imáját, és kész. Mert vannak pillanatok, amikor az ember meghatódik az evangéliumon, anélkül, hogy a hite valódi lenne, összeszorul a szíve, de ez nem jelent semmit.

Én ateista voltam nagyon sokáig (meggyőződéses), de időről időre, valami elkapott és sírni kezdtem, és könyörögtem Istenhez, hogy bocsásson meg, és ígérgettem, hogy többé nem hagyom el. Másnap megint rájöttem, hogy nem tudok hinni Istenben, sajnálom.

Fél éve viszont, valami furcsa dolog kezdődött el, azóta mindent másképpen látok, rengeteg dologra rájöttem, azt hiszem ezúttal megtértem, de ez nem biztos. A megtérés valakinél egy pillanat alatt történik, és az élete megváltozik abban a percben, valakinél lassú folyamat.

És éppen ez a lényeg, hogy aki azt mondja magáról, hogy 100% hogy megtért, és a bűnei meg vannak bocsátva, az nagy valószínűséggel sosem tért meg.

Hitünk egyik alapköve, hogy az üdvösség kegyelemből történik, nem rajtad vagy a cselekedeteiden múlik.

Ha Isten úgy dönt, hogy hitet ad neked, azt észre veszed hidd el.

De van mód, hogy megnézd, hitben élsz-e. A Biblia azt tanítja, hogy ha valaki megtért, és Jézust követi, az életében megjelennek ennek a gyümölcsei.

János első levelének, első fejezete például jó arra, hogy megvizsgáld magadban ezeket a kérdéseket.

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2012. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A megtérés az igenis egy pillanat. Ami mindenkinél más, hogy ezek után hogyan tudja az életében is alkalmazni ezt. De van egy pont, amikor az ember eldönti, hogy Istenhez fordul. Utána jön a kemény időszak, amikor ezt meg is kell valósítania (vigyázz: nem a bűnbocsánatot kapja az ember a cselekedetei által, mert azt megkapja akkor, ha tényleg hisz abban, hogy Jézus felvitte magával a keresztre a mi bűneinket, ezáltal megszabadítva minket tőle. Ha ebben tudsz hinni, és megvallod, bocsánatot kérsz Istentől azért, hogy elkövetted őket, akkor Isten az összeset, 100%-ban elengedi neked. Nem azért, mert valami jót tettél, hanem azért mert Jézus kiontott vére bűnbocsánatot szerzett a számodra). DE ugyanakkor ebben az állapotban meg is kell maradni a "harcos hétköznapokban".
2012. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 18 éves vagyok.
2012. márc. 30. 08:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért mondtam, hogy nem pillanatszerű, mert a Biblia szerinti megtérésben benne van, hogy azonnal elfordulsz az előző életedtől. De ahhoz, hogy ezt megtehesd, meg kell hoznod egy döntést. És a döntésig vezető út viszont hosszú.

Olyan nincs, a Biblia szerint, hogy megtérsz, és utána kínlódsz, hogy megváltoztasd magad. Nem, ha megtértél, onnan tudod, hogy megtörtént, hogy undorral fordulsz el a régi életedtől, és örömmel fordulsz az új felé. Nyilván hibázol, és követsz el bűnöket, de azért mert ember vagy, nem azért mert van olyan bűnöd, amiről nem tudsz lemondani, és keservesen kell igyekezned, hogy elhagyd.

Szóval, így mondhatjuk, hogy a megtérés, amikor Istenhez fordulsz tényleg, az pillanatszerű, de utána nem szenvedés megmaradni a hitben. A bibliai megtérés bár pillanatszerű, azonnal látható, érezhető. Akik követték Jézust, azonnal követték, mindent hátrahagyva. Vagy ott van Pál apostol, kitűnő példa. Az életük elkezd gyümölcsöt teremni.

Persze, sok helyzet van, ami kikezdi az ember hitét, de aki tényleg megtért, bibliai értelemben, az egy napra sem tér le az útról, mert nem tud.

Én úgy értettem, hogy egy folyamat, hogy valami elindul benned, és Isten felé fordulsz, de a megtérés maga, igazából az a pillanat, amikor nem csak fordulsz, hanem Istennel jársz, követed és benne növekedsz.

Én itt még nem tartok, be kell látnom, bármennyire is fáj. De valami történik bennem, érzem, hogy elindult egy folyamat.


A KÉRDEZŐNEK:

Ne félj, hogy valamit nem jól csinálsz, mert nem is tudsz semmit olyan jól csinálni, hogy "üdvözítsd magad".

De Jézus által, ha hiszel Őbenne, és megbánod a bűneidet és elfordulsz tőlük, el vannak törölve.

Ne felejtsd el, hogy Isten minden egyes gondolatodat és érzelmedet ismeri, nincs előle elrejtve semmi. Nincs olyan, hogy kihagytam valamit az imából, ezért nem hallja.

Amikor örömmel fordulsz el a bűnöktől, amiket régen szerettél, és keresed Istent és kutatod az akaratát a Bibliában és az életben, és Istent mindennél és mindenkinél jobban szereted és imádod Őt, akkor amennyire egyik ember mondhatja ezt a másik embernek, azt mondom, hiszel, és az életed az övé.

De Őáltala és nem általad. Az, hogy te mit teszel, csak a következménye annak, amit Ő tett: megváltott téged.

Olvasd az Újszövetséget, olvasd el újra meg újra, kezdetnek bőven elég lesz az Újszövetség. Ott le van írva, amit tudnod kell.

2012. márc. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor jól elbeszéltünk egymás mellett :D Igazából ugyanarra gondoltunk, csak máshogy fogalmaztuk meg.
2012. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 molyza ***** válasza:
100%

Már az is a jó Isten ajándéka, hogy szeretnél imádkozni, beszélgetni Vele. Egyszerűen csak mondd el Neki, hogy mit érzel, a kételyeidet, aggályaidat, örömödet is...Nem azért, mert Ő nem látná a szívedet és minden gondolatodat, hanem mert vár Téged, szeretné, ha beszélgethetnétek. Mert az ember így lehet kapcsolatban Vele, és Ő azt akarja, hogy közel kerülj Hozzá. Nem csinálsz semmit sem rosszul, az a lényeg, hogy a szívedből fakadjanak a gondolataid. Isten válaszolni fog. Talán csak egy halk hangot hallasz, egy érzés jár át, amiről azt hiszed, csak a Te gondolatod..De Ő bizony így is beszélhet Hozzád. Az is lehet,hogy valaki más fog olyat mondani, amire szükséged van...De lehet, hogy a Biblián keresztül szeretne üzenni Neked. Jézus soha nem kérte, míg itt a földön járt, hogy azonnal légy tökéletes a hitedben. Csak annyit kér, hogy indulj el felé,próbáld felismerni a hibáidat, bűneidet, azt , ami eltávolíthat Tőle, és akard azokat elhagyni. Sokszor nagyon nehéz, de ha valóban akarod, Ő segít!Hiszen egyedül nem is lennénk képesek ilyesmire!Az, hogy a szívedben elfogadd Őt, csak egy pillanat. A megszentelődés, az életed valódi átadása tovább is tarthat. Én 26 éves vagyok, és 12 éve keresem, szeretem Őt, de hidd el, napról napra vannak dolgok, amik elválaszthatnak Tőle, amiket le kell tennem az Ő lába elé, és nem mindig megy könnyen...Napról napra mégis megmutatja magát, mégis érzem a kegyelmét, a gondviselését, és azt , hogy egyre jobba szeretem. Ennek pont ez a szépsége...Hogy a gyermekeiként növekszünk a hitünkben és a Hozzá való hűségünkben:) Nem abból fogod tudni, hogy Övé az életed, hogy nem lesz egy bűnöd sem,és tökéletes leszel, hiszen ezt majd csak Jézus adhatja meg Nekünk, amikor eljön. Hanem abból, hogy Érte fogsz felkelni, Vele kezded a napot, hogy hálás vagy az ételért, a ruhádért, a családodért, hogy mindenkiben meglátod az Ő gyermekét, és szereted az embereket, hogy próbálsz segíteni, hogy a Biblián keresztül is szemléled Jézust, és próbálsz olyan lenni, mint Ő!Olyan jóságos, és megbocsátó, szelíd, vidám:) És nem csüggedsz a nehézségek közepette sem, ha bánat, vagy gond ér, nem hátrálsz meg, hiszen Jézus sem tette, hanem mindent az Atya akaratára bízott. Ha alázattal a kezébe tudod tenni az életed, ha el tudod fogadni, hogy az imáidban amit kérsz, nem indig kapod meg, akkor meglátod majd, milyen csodás az Isten karjaiban lenni. Mert ha Ő nem ad meg valamit, az nem azért van, mert nem érdemled meg...Hanem mert Ő tudja egyedül, hogy mi és hogy a legjobb Neked...és mikor...Csak kezdd el Őt kutatni, mondd el neki, amit érzel, és akkor tudni fogod, hogy Ő mindig Veled van. Te máris hiszel, hiszen keresed Őt. Nem mindig nagy bumm szerű érzésekre kell várnunk, hanem csak a lelket simogató békére..:) Isten néha "elbújik" előlünk, hogy megpróbálja a mi hitünket. Hogy amikor nem találjuk, amikor úgy érezzük, az imánk visszapattan a plafonról, akkor még inkább érezzük, hogy szükségünk van Rá..Amikor felismered, hogy hiányzik, és rossz Nélküle, akkor ismét lehajol Hozzád és Rád mosolyog. Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek...Ebben is...De ez persze sosem Isten miatt, hanem mert mi valamiért eltávolodunk Tőle...Nekem is van néha, hogy hiányérzetem van..12 év után is...De hív és vár rám, és segít visszatalálni..:) Csak ápold Vele a kapcsolatot rendszeresen..:)

Isten szeret Téged, és úgy, ahogyan vagy, amilyen vagy, drága vagy neki:)

2012. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Az összes vallás egyre megy, most teljesen mindegy, hogy kihez mihez. Az az igazság, hogy nem az imádkozás miatt lesz változás, hanem az érzésben. ha már ilyen vallásos emberek vannak itt, vajon ők elég figyelmesen olvasták- e a Bibliát?

Ugyanis abban minden benne van, de átírták és a fontos információkat elrejtették! Még most is benne van minden a bibliában, a reinkarnáció és egyéb dolgok...akkor várjunk csak?? Nézzétek csak meg és egyéb ilyen dolgok is benne vannak. Ja és... ajánlom figyelmetekbe a "Mit keres Isten a hálószobámban" című filmet. Szóval...Én nem mondom ,hogy hülyeség, de a jó dolgokat kell kivenni belőle. Ne Istenhez imádkozz, hanem VONZD BE AZ ÉLETEDBE.


Egy kis ízelítő a vonzás törvényéről:

http://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc


ha végig nézted és el kezded használni...itt lesz változás :)


Pár példa: Bevonzottam a szerelmet az életembe, az érettségin kihúztam azt amit tudtam, és csak azt tanultam meg...Na ez milyen?:) Nincs véletlen. Ez vonzás. Az imádkozás is vonzás, csak az szarabb :)

2012. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!