Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A miséken (katolikus, és még...

A miséken (katolikus, és még ahol van álldozás, az úrvacsora "szerint") tulajdonképpen mi az áldozat, vagy ki áldoz?

Figyelt kérdés

Hiszen Krisztus volt az áldozat, és elég volt az egyszeri áldozata. Én azzal nem hozok áldozatot, hogy a számba veszek egy kovásztalan kenyérdarabot.

Mi az áldozat?


2011. dec. 7. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez amolyan szokás.Én hívő vagyok de nem járok templomba.Nem attól függ hogy rossz vagy jó katolikus vagy-e hogy állandóan misére jársz meg imádkozol napi 3x.
2011. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A szentmiség Jézus keresztáldozata újul meg vér nélkül, misztikus módon. A szentostya és a bor pedig Krisztus testévé és vérévé alakul. Tehát aki tiszta lélekkel (előtte gyónás) áldozik az Jézus testét és vérét fogadja magába, nem csak egy egyszerű kenyérdarabot. Ez volt Jézus vágya is, hogy az embereket ilyen módon mentse meg és ilyen rendkívül szerény módon maradjon velünk. Aki rendszeresen hittel áldozik az így lélekben Jézussal egyesülve különleges kegyelmeket kap, egyre inkább Jézus tulajdonságait veszi át.

Aki áldozik az valóban ezzel nem hoz áldozatot, mégis az áldozásnak nagy értéke van, mivel ezzel hogy az illető elfogadja Jézus testét és vérét Jézus szándékát teljesíti. Jézus azt szeretné hogy mindenki elfogadja ezt és Ő ilyen módon velünk maradjon. Hiszen segíteni akar, ha valaki ezt elfogadja az Jézusnak kedves, ha visszautasítják az pedig rosszul esik Neki, hiszen ezzel fölöslegessé válik az áldozata.

2011. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 yuda ***** válasza:
51%

"A szentostya és a bor pedig Krisztus testévé és vérévé alakul."

Nem kötekedni akarok, de valaha az életedben láttál ilyen misztikus átalakulást? :D

Kizártnak tartom. Szerintem csak valamit próbálsz visszamondani, de magad sem érted. . .Hogy alakulna már át gondolkozz?! Ez olyan csoda lenne, hogy el sem lehetne titkolni :D


"nem csak egy egyszerű kenyérdarabot"

Oké, a bibliában kovásztalan kenyér szerepel eleve, nem sima, de hol esznek kenyeret a katolikusok ráadásul. Nem ostyát akartál írni? Bár akkor meg mi köze a bibliához igaz? Sok érdekes felvetés. . .


"Ez volt Jézus vágya is, hogy az embereket ilyen módon mentse meg "

Ezzel ki mit ment meg? Ez valami biblia utalás lenne igaz? Kár hogy ilyenről nem olvasni benne.. . .


"ha visszautasítják az pedig rosszul esik Neki, hiszen ezzel fölöslegessé válik az áldozata."

Igazán furcsa Jézus képed van. Tényleg azt hiszed, feleslegessé válna így az áldozata és olyan kis mimóza lelkű és megsértődik, :D

Most akkor ugyanarról a Jézusról beszélünk, akiről úgy ír a jelenések könyve, hogy akkora dicsőség veszi körül, hogy ember nincs aki megálljon a lábán, és ő a dicsőség ura? Mert ha így van, ne gondold már olyan érzelgősnek :D

Férfiasabb a legférfiasabb férfinál, akit ismersz, bár kétlem, hogy papok között túl sok férfias férfit ismerhetnél... ne róluk vedd a mintát, hanem olvasd a bibliát!

Meg fogsz lepődni, mennyire más, mint neked prédikálták eddig. . . :D

2011. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

>"A szentostya és a bor pedig Krisztus testévé és vérévé alakul."

>Nem kötekedni akarok, de valaha az életedben láttál ilyen misztikus átalakulást? :D

>Kizártnak tartom. Szerintem csak valamit próbálsz visszamondani, de magad sem érted. . >.Hogy alakulna már át gondolkozz?! Ez olyan csoda lenne, hogy el sem lehetne titkolni :D


Nem láttam. De ha valójában látható lenne, akkor az emberek meghalnának a látványtól, ahogyan Mózes is csak egy kis résen keresztül egy pillanatra láthatta meg Istent, és azután a zsidók nem tudtak ránézni mert annyira ragyogott az arca.

Nem láttam ilyet, de sok ismerősömnek volt már misztikus élménye áldozáskor. Vannak akik látomásokat látnak ilyenkor és volt olyan is aki meggyógyult valamilyen betegségből.


Mt 26,26 - Vacsora közben Jézus kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte s odanyújtotta tanítványainak, ezekkel a szavakkal: "Vegyétek és egyétek, ez az én testem!"


Azt mondja "ez az én testem". Ez nem egy példabeszéd, itt nem jelképesen beszélt Jézus.


>"nem csak egy egyszerű kenyérdarabot"

>Oké, a bibliában kovásztalan kenyér szerepel eleve, nem sima, de hol esznek kenyeret a >katolikusok ráadásul. Nem ostyát akartál írni? Bár akkor meg mi köze a bibliához igaz? >Sok érdekes felvetés. . .


Nem mindegy hogy ostya vagy kenyér? Vagy ez miért fontos? Nem értem.


>"Ez volt Jézus vágya is, hogy az embereket ilyen módon mentse meg "

>Ezzel ki mit ment meg? Ez valami biblia utalás lenne igaz? Kár hogy ilyenről nem >olvasni benne.. . .


Ha nem ez volt a vágya akkor miért alapította az Eukarisztiát?


"Igazán furcsa Jézus képed van. Tényleg azt hiszed, feleslegessé válna így az áldozata és olyan kis mimóza lelkű és megsértődik, :D "


Nem azt írtam hogy megsértődik. Azt írtam hogy rosszul esik Neki.


Gondolod hogy Isten nem képes szomorú lenni?


>Mk 14,34 - Majd így szólt hozzájuk: "Halálos szomorúság fogta el lelkemet. Maradjatok >itt és virrasszatok!"


"Férfiasabb a legférfiasabb férfinál, akit ismersz, bár kétlem, hogy papok között túl sok férfias férfit ismerhetnél..."


Jézus a legférfiasabb férfi? :) Ez nekem tényleg új. Erre viszont én kérlek hogy mutass egy Bibliai példát :)

2011. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 yuda ***** válasza:

"Nem láttam. De ha valójában látható lenne, akkor az emberek meghalnának a látványtól,"

Ne viccelj már :D

Komoly ismerőseid lehetnek- biztos vagy benne nem vernek át? Tudod, messziről jött ember azt mond amit akar. Amerikában Jurassic park film nézése után megszaporodtak az olyan emberek, akik dinókat láttak:D

Magyarországon az Izaura nevű rabszolgalánynak elkezdtek pénzt gyűjteni, holott egy film szereplője volt :D

Ha elkezditek belesulykolni az emberekbe ezt a nemistudommit, akkor nem csodálom, hogy gyengébb lelkületűek vizionálnak. :D


"Azt mondja "ez az én testem". Ez nem egy példabeszéd, itt nem jelképesen beszélt Jézus. "

Most akkor Jézus kezébe kenyér volt vagy a saját teste? Belekavarodtál. . .

Illogikus.

Nehogy bemagyarázd már valakinek, hogy a kenyér átváltozik :D Jajj neeee!


"Nem mindegy hogy ostya vagy kenyér? Vagy ez miért fontos? Nem értem. "

Hát szerintem nagyon nem mindegy. Most döntsd el kinek kel engedelmeskedni olyan esetben, ha valamit ír a biblia és valamit mond a vallásod, de nem ugyanaz. Hogy lenne már a kenyér ostyával azonos. Tudod mi a kenyér és ostya? Egyszer hasonlítsd már össze . Kérj segítséget, ha nem látsz különbséget, de itt kovásztalan- lefordítom, élesztő nélküli, nem kelesztett kenyér.

Ha Jézus azt mondaná mássz fára, te pedig árkot ásnál? Nem ugyanaz szerintem, de te döntsd el kinek tartozol olyankor engedelmességgel, ha valami anomália van a vallás és a biblia között.


"Ha nem ez volt a vágya akkor miért alapította az Eukarisztiát? "

Majd lesz időm rákeresek erre a szóra, de a bibliában nem találkoztam vele :D

Ez megint valami sajátos dolgotok...

oké, utánaolvastam, nem alapított ilyet. ha a te bibliádban mégis van ilyen, azon csodálkoznék.


"Nem azt írtam hogy megsértődik. Azt írtam hogy rosszul esik Neki.

Gondolod hogy Isten nem képes szomorú lenni?"

Nem hinném, hogy Isten olyan mimóza lenne, bár a te írásodon én sem tudom nevessek vagy sírjak :D


"ézus a legférfiasabb férfi? :) Ez nekem tényleg új. Erre viszont én kérlek hogy mutass egy Bibliai példát :)

"

most komolyan :D

Jézus szerinted nő? vagy nem értem...

Jézus férfi volt és az is maradt nem? Mást olvastál?

Olvastad valaha, hogy ács fia?

Nos képzeld el, hogy az ácsok nem targoncával dolgoztak, hanem puszta erejükkel. Nem ragozom tovább, Jézuis egy markos legény lehetett. Logikus.

Azt is olvasod, hogy tökéletes volt, és mint ilyen úgy véled, hogy valami ájtatos, lányos érzésű valaki?

Fura lenne, ha nyiszlett hangon parancsolt volna démonoknak, hagyják el az embereket, halottakat támasztott-sőt mondták róla, milyen hatalommal beszél..stb..ezek egyértelműen elég férfias tulajdonságok.. vagy mikor gecsemáne kertben jöttek keresni, hogy elfogják, csak annyit mondott"én vagyok" és hatalma szavától elestek a a katonák.. had ne soroljam -elég férfias volt, tökéletes férfi :) Hidd el.

2011. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jézus mondta,hogy vegyétek egyétek ez az én testem amely tiérettetek megtöretik ezt cselekedjétek az Én emlékezetemre!
2011. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mustafa33 ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta.

Mert az mondta Jézus: "És ezt cselekedjétek emlékezetemre".

2011. dec. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mustafa33 ***** válasza:
És ezzel váltotta meg a véráldozatott, ami akkor még szokás volt (galamb, bárány, ökör, kinek mire tellett)
2011. dec. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

>"Nem láttam. De ha valójában látható lenne, akkor az >emberek meghalnának a látványtól,"

>Ne viccelj már :D


Na jó akkor visszakérdezek: minek kellene történnie ahhoz hogy elhidd hogy Jézus valóságosan jelen van a szentostyában? Azért kérdezem mert kezd az az érzésem lenni hogy bármi történne is te semmiképpen se hinnéd el.


>"Nem mindegy hogy ostya vagy kenyér? Vagy ez miért fontos? >Nem értem. "

>Hát szerintem nagyon nem mindegy.


Szerintem meg mindegy. Nem hinném hogy attól függne bármi is hogy mennyi lisztet vagy kovászt használnak. Ez nem mágia, itt az lényegtelen hogy az ember mit tesz, az a fontos amit Isten tesz. Isten pedig mindenható és ha akar jelen tud lenni kenyérben, ostyában, kifliben vagy kalácsban is.


"oké, utánaolvastam, nem alapított ilyet. ha a te bibliádban mégis van ilyen, azon csodálkoznék."


De alapított, az utolsó vacsora volt az Eukarisztia alapítása.


"Azt is olvasod, hogy tökéletes volt, és mint ilyen úgy véled, hogy valami ájtatos, lányos érzésű valaki?"


Úgy gondolom hogy például a színeváltozáskor nagy dicsőségben jelent meg, vagy ahogy te is írtad nagy hatalommal beszélt és parancsolt a démonoknak.

De mi köze ennek a férfiassághoz? Mondjuk őszintén szólva engem annyira nem érdekel hogy Jézus férfias-e vagy sem :)

2011. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nem attól függ hogy rossz vagy jó katolikus vagy-e hogy állandóan misére jársz meg imádkozol napi 3x."


Mindig is megmosolyogtam az ilyen embereket. :) Mikor valaki állítja magáról hogy hívő ugyan, de templomba nem jár, és nem gyakorol semmilyen vallást. És ez nem elég, emellett lenézi azokat, akik járnak templomba, és úgy állítja be magát, hogy ő csinálja jól, míg a templombajárók bűnösök.


Hát szerintem az, ha valaki lusta imádkozni, lusta templomba járni, az szerintem rosszabb, mint mondjuk az, aki tesz is Istenért valamit. Most advent van. Legtöbb helyen reggel 6-kor kezdődnek a roráte-szentmisék. Szerintem az, hogy valaki felkel minden hajnalban, hogy 6-ra odaérjen misére, szerintem az elég nagy áldozat és elég szép dolog Isten felé.

2011. dec. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!