Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az, hogy lehetséges, hogy...

Az, hogy lehetséges, hogy Jézus megtagadta Isten parancsát?

Figyelt kérdés
A Bibliában Isten kijelenti,hogy aki bizonyos bűnöket elkövet,annak halálbüntetés a része.Jézus ezt megtagadta kijelentéseivel,és tetteivel egyaránt.
2012. márc. 19. 11:40
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Például mivel?
2012. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Melyik Bibliát olvasod? :D
2012. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Jézus melyik parancsát hágta át Istennek?
2012. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz, hogy Jézus nem követte a zsidó hagyományokat, pl. a böjtöt, akkor nyilván úgy lehetséges, ahogy most is. Mi sem böjtölünk.
2012. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:

Hogy nem tartotta meg a böjtöt? Dehogynem. Mégpedig ahogy Ézsaiásnál le van írva, úgy tartotta meg. Ézsaiás arról ír, hogy hogyan tartjuk meg a böjtöt, és hogy azt mennyire nem kedvteli Isten. És hogyan kedveli:


"Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?

Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat?" Ézs 58


Szerintem Krisztus ezt is megtartotta.


Ráadásul hol olvashatunk arról, hogy a böjt Isten parancsa lenne?

2012. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 Tyler913 ***** válasza:
73%

Jézus=Isten

Ennyi.Hogy szegte volna már meg a saját parancsait?Hogyan tudna hűtlen lenni önmagához,aki tökéletes?

2012. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
71%
Én értem, mire gondol. Szerintem arra, hogy az ószövetségben vannak bizonyos parancsok, amire Jézus azt mondta, ez mostantól nem így lesz, dehát neki joga volt hozzá, mivel ő Isten.
2012. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
24%
A Bibliában sajnos nagyon szubjektív dolgokat írnak le néhányan Istenről. Egyes helyeken egy disszocatív személyiségű baromnak tűnhet. Ez csak valakik találmánya. Ne hidd el, hogy ilyen. Jézusra figyelj csak oda. Az sem baj, ha elolvasod a Bibliát, mint mese, előbb utóbb te is rájössz, hogy csak a szeretet a lényeg, ha nem veszed szó szerint és fejben tartod, hogy van ami "retek" benne.
2012. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
Egyébként elméletileg Jézus azért jött, hogy megváltsa a bűneinket és megtanítson szeretni.
2012. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta Jézus magáról, hogy nem azért jött, hogy eltörölje a törvényt, hanem, hogy betöltse. Ő maga volt ezeknek a szigorú szabályoknak a célja, hogy a szabályokon keresztül megtapasztalt bűnösségünket el törölhesse. Gondolom azokra gondolsz, amikor szombaton gyógyított, vagy amikor nem engedte, hogy megkövezzék a paráznát.
2012. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!