Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremt Isten melegeket?

Miért teremt Isten melegeket?

Figyelt kérdés
Isten a nőt és férfit egymásnak teremtette. De miért van az, hogy egyes embereket nem? Vannak divatb*zik is, tudom, most nem azokat kérdezem, hanem akik születésük óta olyanok. És Isten miért ítéli el őket? Ő hagyja, hogy ilyenek legyenek. Másba lesznek szerelmesek. A szerelem Isten ajándéka... itt is? A szex is egy ajándék. És akiknek egyszerűen arra áll fel/ arra izgulnak? Ha valaki homokos/leszbikus, nem juthat a mennybe?
2012. ápr. 5. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:
mindenkit szeret. de akkor ők elkárhoznak? mi van, ha valaki hívő, és meleg?
2012. ápr. 5. 15:18
 12/62 anonim ***** válasza:
18%

Személyes véleményem, hogy nem fog elkárhozni, ha jó ember.

Én a sexet nem keverem a vallásba. A sex azért lehet rossz, mert ártunk vele másnak, vagy mert elfordít Istentől, vagy rossz következményei lehetnek pl. abortusz, fertőzés. Vannak akik mindent megtesznek ezért a "jó" érzésért.

Ezért lehet csak bűnös.

2012. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
78%

Azt, hogy Isten tényleg elítéli-e a melegeket, csakis ő tudja. Minden írás emberi "gyártmány".

Egyébként nem vagyok hívő, és számomra teljesen természetes dolog ez.

2012. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert őket is szereti, és esélyt akar adni nekik az örök életre, csakúgy, mint minden embernek. :)


Nem bűnösebbek ők Isten előtt semmivel azoknál, akik lopnak, vagy hazudnak, vagy ölnek, vagy akik az ellenkező nemű egyénekkel követnek el házasságtörést. Mert aki a parancsolatok közül csak egyet is megront, az egész törvény megrontásában vétkes (Jak. 2:10). Azt pedig egyikünk sem tudja elmondani magáról, hogy soha nem rontott meg egyet sem a Törvény parancsolatai közül. Az egyetlen megoldás számukra is, és mások számára is Jézus Krisztus kegyelme. Isten nem személyválogató. Távol áll tőle az olyan megbélyegzés, amelyet egyesek mindenáron bele akarnak látni a kereszténységbe. Előtte bűnös emberek vannak, és megigazultak. Akik megigazulnak, azok sem a saját érdemeik alapján igazulnak meg, hanem Jézus Krisztus mint értük való engesztelő áldozat alapján.


"Ha valaki homokos/leszbikus, nem juthat a mennybe?"

Az nem juthat a mennybe, aki bűnös. Isten kegyelme nélkül mindenki kivétel nélkül bűnös. Ki ezért, ki azért. De akik elfogadják Isten kegyelmét, azoknak "hatalmat ad, hogy Isten fiaivá legyenek" (János 1:12-13), és képesek megváltozni úgy, hogy Isten akaratának megfelelően éljenek. Nem önerőből, hanem Isten ereje által.


"A szerelem Isten ajándéka."

Mikor hogy. Van olyan szerelem, mely Isten ajándéka, és van olyan szerelem, mely az ördög csapdája. A Bibliában mindkettőre számos példát találhatunk. De ez itt most felesleges kitérő lenne.


"akik születésük óta olyanok"

Eddig még senki nem tudta hitelt érdemlően bizonyítani, hogy lehet "homoszexuálisnak születni". Máig nem egyértelmű, hogy milyen mértékben befolyásolják a szexuális orientációt genetikai és társadalmi tényezők.

Mindenesetre akárkinek és akármilyennek is születik az ember, Isten mindenki számára biztosította a lehetőséget, hogy megtalálják Őt: Jézus Krisztuson keresztül.

"Isten miért ítéli el őket?"

Nem ítéli el őket azért, mert melegek. Ha majd elítéli őket, az azért lesz, mert nem fogadták el Jézust Megváltójuknak, ezért a bűneik miatt elvesznek. Igen, a homoszexuális kapcsolat létesítése bűn a Biblia szerint Isten szemében, de az Ő számára lényegtelen, hogy miből térsz meg hozzá. Csak azt szeretné, hogy megtedd, bármi áron!

2012. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
59%

Na figyi, nekem volt 4 éven át párom. Lány vagyok ő meg férfi volt. És én 5 éves korom óta érzek szerelmet lányok iránt is. mikor 4 év után szakítottunk, rá egy évre megismertem egy lányt... És SZERETEM. Tudod mit jelent az, hogy szerelem? ugyan azt érzem felé és ő is felém. olyannyira, hogy együtt vagyunk és semmi pénzért nem ereszteném el őt. Őt.


Normálisan élek, nem járkálunk kézen fogva az utcán, a környezetün még csak nem is tudja, hogy együtt vagyunk. senkinek se mondtuk el. Rendes emberek vagyunk, ugyan olyanok mint te, vagy bárki más dolgos, törvénytisztelő állampolgár. nem vagyok gonosz, nem tettem semmi rosszat sem az életben, nem ártottam másoknak, nem öltem embert stb... Mért kárhoznék el? Azért, mert boldogan élek a párommal, aki lány? Hát ha ezért elkározok, akkor KAPJA BE a "jó" Isten. Mert ezek szerint mégsem olyan igazságos és jó, ahogyan a keresztények előadják. De nem hiszek benne, szóval nem fenyeget semmiféle veszély. de akkor is ez a felfogás már rendesen bosszant.


elkárhozni... MÉRT? ..

2012. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
48%

Isten elítéli?


Erre bizonyíték? :) Mindössze annyit tudunk, hogy az valódi vagy kitalált szavát leíró emberek mit állítanak. Nekem ugyanis még nem jelent meg, hogy ő elítélné a másságot. Az, hogy a számtalanszor átírt, le és újrafordított Biblia mit ír, ez ügyben szerintem totálisan érdektelen. Mint propaganda mű, nem igazán mérvadó bármilyen kérdésben, szerintem. Az eredeti szöveg meg nem igazán van meg...

2012. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
68%

Gondoljunk bele mi történne ha nem léteznének homoszexuális nők és férfiak , sem meddő , nemzőképtelen emberek és mindenkinek lenne gyermeke.A Föld már így is alig bír ennyi embert eltartani, de ha az lenne amit leírtam akkor már túlnépesedett volna és még ennél nagyobb éhezések meg szegénység lenne.


Senki nem mondja hogy természetellenes mert az állatoknál is előfordul.A homoszexualitás az állatoknál is előfordul , minden állatnál előfordulhat , az ember is egy állat még hogyha ruhában jár akkor is.Lehetséges hogy ez a természet védekezése a túlnépesedés ellen.Ezt a gének határozzák meg és nem a divat meg az egyéb marhaságok.Ez olyan mint a szemszín , lehet hogy én barna szemet akarok de az akkor is kék marad , eltakarhatom lencsével de az akkor is kék fog maradni a lencse alatt.Egy homoszexuális is megteheti hogy leéli az életét hazugságban , boldogtalanul de miért tenné?Csak hogy megfeleljen némely embernek?


Lakott a környékünkön egy férfi aki fodrász lett majd lett felesége és született 2 lánya.Ez a férfi mindig is érdekes volt.Majd hirtelen elvált a feleségétől és elköltözött , csak később derült ki hogy a férfi meleg.Mindig is az volt csak az idióta társadalomnak akart megfelelni.Nem éri meg egy életet leélni boldogtalanul csak hogy megfelelj ennek a szennyezett társadalomnak.

2012. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
66%

Soha ne hallgassatok azokra, akik Isten nevében bántanak benneteket. Mert akik Istent követik, nem bántanak senkit.


"Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát"

2012. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
76%

Attól, hogy valaki nem szűk látókörű, nem zárja sztereotípiák mögé a szexualitását, sőt kiterjeszti a határait még ha csak kis időre vagy kíváncsiságból is nem lesz se divatbuz se divathetero se divattranszi.

Szerinted lenne bárki is is divatból valami főleg egy ilyen szélsőséges országba?

Ez is csak egy szó amit kitalált a sok agyatlan gyűlölködő, hogy legyen mivel dobálóznia, ennyi.

A kérdésedről.

Én a vallást eleve lejárt lemeznek tartom. Mikor az emberek nem értették a világ működését és elég nagy ellentét volt a szegény és a gazdag emberek között érthető, hogy kerestek maguknak dolgokat amik magyarázatot és reményt adtak.

De mára ez már túl elavult. Vannak tényezők amik miatt megmaradtak a vallások.

A tiéd is eleve paradoxonok tömkelegére épül.

Amit kérdezel arra is csak egy valakitől tudnál választ kapni, de te is tudod, hogy sose fogod látni hallani vagy találkozni vele akár létezik szerinted akár nem. Az emberek elmondhatják a véleményüket de ennyi.

2012. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
55%

ma 15:32

Egyetértek.

Annyit még hozzátennék, hogy nekik is lehet/van szerepük a fajfenntartásban. Hiszen sok egynemű pár fogad örökbe elárvult gyereket, illetve vannak különböző lehetőségek, hogy saját gyerekük legyen.

Ez is előfordul az állatvilágban. Például elárvult kölyköket nevelnek föl homoszexuális állatok.

2012. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!