Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremt Isten melegeket?

Miért teremt Isten melegeket?

Figyelt kérdés
Isten a nőt és férfit egymásnak teremtette. De miért van az, hogy egyes embereket nem? Vannak divatb*zik is, tudom, most nem azokat kérdezem, hanem akik születésük óta olyanok. És Isten miért ítéli el őket? Ő hagyja, hogy ilyenek legyenek. Másba lesznek szerelmesek. A szerelem Isten ajándéka... itt is? A szex is egy ajándék. És akiknek egyszerűen arra áll fel/ arra izgulnak? Ha valaki homokos/leszbikus, nem juthat a mennybe?
2012. ápr. 5. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
68%

Azt viszont megjegyzem, hogy tudtommal az evolúció lényege a faj fenntartás. Legalábbis ezt a választ szoktam kapni a közös ősön kívül. Hogy az élettelen anyag erre törekszik valamiért. Az meg még jobb, ha érzékeli is, hogy már nem kell szaporodni.

Ha tévedek, akkor javítsatok ki.

Én nem tartom rossznak a melegeket és úgy gondolom Isten sem ezt nézi, ha van. Szerintem van. Az evolúciót sem zárom ki, mert rengeteg részére van bizonyíték. Csak az életre nem.

2012. ápr. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
68%
Sokkal jobban bízok a szeretetben, mint dühös emberekben.
2012. ápr. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező, több dologban is tévedsz, és tévhitben élsz. Először is a nyilvánvaló dolgokat említeném. A melegség ahogy többen is leírták már nem teljesen genetikus. Elvileg van genetikai alapja is, de az életben a korai (gyermek) szakasz, valamint az anyaméhben történtek is döntő szerepet játszanak a kialakulásában. Tehát eleve elbukik az elmélet hogy isten ilyennek teremt pár embert. Továbbá kutatások is kimutatják hogy nem csak meleg, bi, hetero emberek vannak, hanem a legtöbb embert foglalkoztatja a másik oldal is (kinsey skála). Isten soha sem jelentette ki, hogy elítéli a melegeket, csak a nevében jelentették ki mások a bibliában, tehát ez az elmélet is hiteltelen.

Most belemennék a kérdés teológiai részébe, amivel valószínűleg jó páran nem értenek egyet, mivel más a vallásuk, de sajnos attól még ez az igazság. A születő embereket nem isten teremti a földre, maximum talán a lelküket eredetben. Nincs menny és pokol, csak alacsonyabb és magasabb létezési, tudati szintek vannak. A vallásoknak sajnos több ártalmuk van, mint pozitívumok, de még ha keresztény is vagy ne higgy el mindent első kézből. A lényeg, hogy a heteroszexualitástól eltérő emberek is ugyanannyinak számítanak mint a többi ember, és semmivel sem rosszabbak eredendően. Ha érdekel miért alakult ki ez a nézet, akkor nézz utána a történelemben, hogy kezdetben ez teljesen elfogadott (sőt előnyben részesített) volt, és csak a kereszténység kialakulásakor i.u. 1. századtól alakult ez ki. Valószínűleg azért, hogy növeljék a népességet, ez által a hatalmat, erőt és a vagyont. Valamint a felső réteg vezetői körében bevállt módszer volt, hogy az embereket egymás ellen ugrasszák, azért, hogy ne összefogjanak a kormány (vezetés, egyház) ellen, hanem inkább egymással gyűlölközzenek és foglalkozzanak. Ha még mindig nem hiszed ezt el, akkor ajánlok neked egy érdekes írást. [link] Ennyit a bibliáról. Na további szép napot.:)

2012. ápr. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 Béla211 ***** válasza:
69%
Szerintem a Biblia olykor üti saját magát. És ezt is emberek írták jó isten sugallatára de mi van akkor h saját nézeteiket is bele vitték erősen. És mondjuk olyan ez mint a pletyka az alapja igaz az 50% de a többi csak hozzá költött.
2012. ápr. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
45%

utolsó

ha elolvasod figyelmesen a Bibliát és megérted, amit olvasol, akkor rájössz, hogy minden ami benne van IGAZ.

szóról szóra minden.

2012. ápr. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
58%

Isten nem ítéli el őket.Az az ítélkező Isten kép,ami bekerült a Bibliába,az tökéletlen,önző,gyűlölködő emberek elméjéből került bele.

Gondolj bele,hogyan ítélkezhetne a saját alkotásai fölött? létrehoz valamit,aztán meg fogja a fejét,hogy "Jajj,ezt azért mégsem akartam,ez rossz,elítélem!"

2012. ápr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
37%
Ha elolvasod és rájössz, hogy igaz... ott valami gáz van :D
2012. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
Viszont akkor 46os versenyző válasza a legjobban helytállóbb szerintem.
2012. ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 Apcsel3 válasza:
70%
Isten nem teremtett melegeket!!!Ez is a bűnbeesés következménye a biblia szerint.Olvasd el a bibliában Pál apostol Rómaiakhoz írt levele első rész 18-32 szakaszt!Mindenféle elfajulás ellen harcolni kell Jézus Krisztus erejével!A bűn be akar hálózni minden embert! Mi emberek nagyon hajlamosak vagyunk a bűnre. A testünkben hordozzuk! Jézus azért jött hogy megszabadítson az örök életre.
2012. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
36%
Nem Isten teremtette őket hanem ők váltak ilyenekké!
2012. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!