Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremt Isten melegeket?

Miért teremt Isten melegeket?

Figyelt kérdés
Isten a nőt és férfit egymásnak teremtette. De miért van az, hogy egyes embereket nem? Vannak divatb*zik is, tudom, most nem azokat kérdezem, hanem akik születésük óta olyanok. És Isten miért ítéli el őket? Ő hagyja, hogy ilyenek legyenek. Másba lesznek szerelmesek. A szerelem Isten ajándéka... itt is? A szex is egy ajándék. És akiknek egyszerűen arra áll fel/ arra izgulnak? Ha valaki homokos/leszbikus, nem juthat a mennybe?
2012. ápr. 5. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
49%

(Róma1,26,27):Akik az isten Igazságát hazugsággal cserélték fel azok a teremtményt imádták és szolgálták a teremtő helyett aki áldott mindörökké.Amen.Ezért Isten gyalázatos szenvedélyeknek szolgáltatta ki őket .Mint ahogy asszonyaik felcserélték a természetes érintkezést a természetellenessel, ugyanúgy a férfiak is elhagyták a női nemmel való természetes érintkezést, és egymás iránt gerjedtek fel kívánságukban; férfiak férfiakkal fajtalankodtak, de el is veszik tévelygésük méltó jutalmát önmagukban.Ők ugyan elismerték Istennek azt az elhatározását ,hogy akik ilyeneket cselekszenek méltók a halálra ,mégis nem csak maguk cselekszik ezeket,hanem azokkal is egyetértenek akik ilyeneket művelnek"


Ha meg akarsz változni , nagy erő kell hogy téged segítsen ,ezért kérd hát atyád segítségét ,hogy támogasson téged gyengeségedben.


Könnyű a mély kútba beleesni ,de legyen aki kisegít onnan.


Jézus segítsen utadon!

2012. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Isten nem teremtett melegeket. Isten az emberi fajt teremtette meg, a többi genetika meg más hatások kérdése.


Hogy valaki mitől lesz meleg, nem tudom, de egy dolgot elmondhatok: Isten könyörülő Isten, nála van a megváltás és Ő dönti el, ki kárhozik el és ki nem. "Kegyelmezek akin kegyelmezek",azt mondja. Nem mi döntjük el, mert az ember az semmi és a törvény is semmi. Isten a szíved alapján ítél és az ő ítélete igazságos.


A lényeg, hogy ne kelljen hazugságban élni az életedet, mert abba belebetegszel. Én hetero keresztény vagyok, de azt mondom, hogy én nem ítélek és se nekem,sem más embernek nincs joga azt mondani, hogy a pokolba kerülsz. Le lehet pontozni, nem érdekel.

2012. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
46%

Isten nem teremtett melegeket.

Egy nő+férfi. Ezt a kapcsolatot teremtette.

És adott nekünk értelmet és döntési szabadságot is. De ez mondjuk nem egy döntésen alapuló dolog.

Az, hogy, ha valaki születésétől fogva a saját neméhez vonzódik, az természetellenes. És így, ateistaként, nem hívőként érthetetlen esetleg felháborító lesz számotokra a következő állításom, de azért..... az az ember születésétől kezdve démonizált.

ha valaikt jobban érdekel a dolog, keressen meg egy prezsbitert, pásztort a gyülekezetben és elmagyarázza neki.

2012. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
56%

Pfff. Megfogadtam, hogy nem szólok ehhez a kérdéshez, de nem bírom megállni. A melegek ugyan úgy férfiak és ugyan úgy nők. Itt nem arról van szó, hogy ki minek érzi, gondolja magát. A meleg férfiak férfiként szeretnek egy másik férfit, ugyanez a nőknél.

Pál apostol többször mondja, hogy a házasság kedvezmény (szó szerint kedvezésnek mondja), és jobb lenne ha úgy maradnánk, mint ő, sőt a jegyesek se lépjenek tovább, maradjanak jegyesek. (2-3 napja olvastam de nem találom meg az igét most hirtelen).

Ebből következik hogy egy meleget nem kényszeríthet, manipulálhat bele a keresztény gyülekezet egy megjátszott házasságba, mivel egy meleg nem tud szerelmes lenni az ellenkező nemű személybe, így az a házasság érvénytelen, még ha valahogy el is hálják.

Egy meleg ember nem démonizált, erről egy szó sincs a Bibliában. A démonok nem változtatnak a szexuális irányultságon, ahogy épp tetszik nekik.

Ez genetikai és környezeti hatás együtt véve és kész.

Hogy miért vannak melegek, erre lehet válaszolni a tudomány és vallás által is, maga dönti el ki melyiknek hisz.

2012. ápr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
19%

egyáltalán nem a környezeti tényezők változtatnak rajta.

Értsétek meg, hogy nem normális a dolog. És elfogadhatatlan....

2012. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
64%

63% te nem vagy meleg, így nem tudhatod, hogy mit érez egy meleg. Ha valóban a palikhoz vonzódnak a meleg palik, akkor nem kényszerítheted, hogy nővel legyen. Arra pedig senkit nem lehet kötelezni, hogy egyedül legyen. Minden döntésnek sajátnak kell lenni. És ha tényleg genetika jellegű az egész, én a rohadt életbe nem mennék el egy olyan társasághoz, akik megvetnek engem azért imátkozni, hogy a pasikat szeressem.

Gondolom ezt te is érted.


F

2012. ápr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit zavart lett, amit írtam. De az a lényege, hogy magamból kiindulva, mint heterő nem tudnám elképzelni, hogy imátkozom azért, hogy pasikhoz vonzódjak. Amelett, hogy még szekálnak is.
2012. ápr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
69%

A melegek is ezt érzik, gondolom. Hogy nem tudnának nőt szeretni eszelős gyilkolászó kommentekre.

És most nem rád gondolok.

De szerintem a lélek fontosabb a szabálynál. Ez legyen az én, mi vétkünk.

2012. ápr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
59%
Szodoma és Gomora városainak veszte okulásként is megírattak. A pusztulásukat az okozta hogy kéjsóvárgásukban más test után jártak, az Istentől küldött férfiakat a város kikémlelésére pedig meg akarták erőszakolni. Isten a mennyből tűzzel és kénkővel elhamvasztotta ezeket a városokat, és örök tűznek büntetését szenvedik. Nem lehet Istent megcsúfolni, a homoszexuális életmódból meg kell térni. Ha valaki egy férfi-női házasságban impotens és csak az azonos neműek iránt gerjed vágyra, annak tisztátalan szellemek torzítják el a nemi identitását és szokásait. Ettől az Ószövetségben megkövezéssel védték Isten népét, de a Jézus Krisztus vére árán szerzett Újszövetségben az igazságban való hit által szabaddá lehet válni. A homoszexuálisokat személyes felelőség terheli, hogy elfogadják-e Isten Igéjét abszolút tekintélynek és hajlandók-e egyetérteni Isten véleményével erről a cselekedetről: '3Móz 18:22 Férfiúval ne hálj úgy, amint asszonnyal hálnak: utálatosság az.' Mert csak úgy tudnak szakítani ezzel a bűnös életmóddal, ha először megerősödik a lelkiismeretük, és igazság szerint kezd működni. Mert ahogy Ádám és Éva példájából látjuk, aki elfedezi a vétkét, és magát mentegeti, másokra vagy esetleg Istenre mutogat, az nem lesz sikeres, aki pedig megalázza magát, beismeri a személyes felelőségét, megbánja a tetteit, megvallja, és megtér a romlott cselekedetekből, az irgalmat nyer Jézus Krisztus által.
2012. ápr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
59%

Szodomma és Gomora esete a szexuális erőszakról és a vendégjog megsértéséről szól. Arról, hogy az erőszak és züllés hová vezethet. Nem a melegnek született emberekről beszél itt a szentírás. És nem csak ezek a bűnök voltak ott. De számomra a legmegdöbbentőbb, hogy Lót felajánlotta a saját lányait és ha meggondolják magukat a lakosok megerőszakolhatták volna a lányokat. Mit éltek volna át, miért akarta ezt tenni Lót a lányaival?



"Ha valaki egy férfi-női házasságban impotens és csak az azonos neműek iránt gerjed vágyra, annak tisztátalan szellemek torzítják el a nemi identitását és szokásait."


Az impotencia nem egyenlő a melegséggel, és az impotenciát nem szellemek, hanem érszűkület, cukorbetegség, vagy pszichikai gátlások okozzák általában.

Aki azonos neműek iránt gerjed vágyra (én itt testi és lelki-érzelmi vonzalomra gondolok) az mit keres egy heteró házasságban. Mi alapján vette el azt a nőt? Mivel meleg férfi létére felesését nem tudja szerelemmel szeretni az a házasság hogy lenne már érvényes.

A melegség, meg tisztátalan szellemről annyit, olvastam, hogy sok melegből kiűzték már a démont, de érdekes módon melegek maradtak.

2012. ápr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!