Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten fejlődik?

Isten fejlődik?

Figyelt kérdés
Ha igen: Hogy egyeztethetjük ezt össze azzal hogy tökéletes (és végtelen)?

2012. ápr. 18. 19:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
Nem fejlődik. Az emberiség fejlődik, ezáltal jobban megismeri Istent.
2012. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem igen (már ha a Biblia istenét vesszük). Máskülönben elég hülyén jönne ki egy tökéletes entitástól, hogy az Ószövetségben halomra gyilkoltat százezreket, az Újszövetségben meg már annyira szívén viseli az emberek sorsát, hogy a saját fiát hagyja megöletni. Személyiségfejlődés, egy szóval.
2012. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Második, tehát akkor azt akarod mondani Isten nem tökéletes, ugyanolyan emberi személyiség mint mondjuk az ókori görög istenek?
2012. ápr. 18. 19:53
 4/30 anonim ***** válasza:
77%
Bocs, de mivel a Bibliát emberek jegyezték le Isteni ihletésre és mivel Jézus maga azért jött hogy korrigálja az emberi tanításokat és megmutassa, milyen is Isten valójában, azt hiszem végül mégiscsak az ember fejlődik és nem Isten.
2012. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Első: Tehát szerinted tehát akkor Isten időben változatlan? Mi értelme van akkor a teremtésnek a te szemszögedből?
2012. ápr. 18. 19:54
 6/30 anonim ***** válasza:
52%

ma 19:53


Azt akarom mondani, hogy a Bibliát emberek írták és a korok nagyon hatottak rá. Azaz emberek írták. Én egyáltalán nem vélem isteni eredetűnek. Ezer és ezer ellentmondás van benne.

2012. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

Jak 1,17 "Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka."


"Szerintem igen (már ha a Biblia istenét vesszük)."


Nem gyilkolás, hanem ítélet történt. Tudom, ez az embereknek nem tetszik, pedig így lesz a történelem végén megint.


Ezt mondta Ábrahámnak az Úr: "Csak a negyedik nemzedék tér meg ide; mert az Emoreusok gonoszsága még nem tölt be."


Tehát, miután méltóvá lettek az ítéletre, akkor vonult be Kánaán földjére Mózes népe.

2012. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

Nem első vagyok, de:

Isten változatlan az időben, bár erről annyira nem érdemes beszélni, mivel Isten nem az időben, hanem az örökkévalóságban él. Az örökkévalóság pedig nem egyenlő egy végtelen hosszú idővel. Az valami más. Ez számunkra, akiknek az idő egy természetes dolog, felfoghatatlan, de a Biblia jó néhány tanításának megértéséhez nagyon fontos.

2012. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
26%

ma 20:04


És mégis kit érdekel, hogy egy mesekönyv szerint ítélet történt? Maradjunk annyiban, hogy szerinted az történt, szerintem meg ez.

2012. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nagyon kérlek titeket, a Biblia igaz vagy nem igaz című vitát most ne cibáljuk ide. A kérdés vallástól független.


Isten az "örökkévalóságban él" ezt hogy érted? Nincs jelen a mi valóságunkban, térben is időben? Hogyan avatkozik akkor bele a világ dolgaiba? Avagy ezt nem teszi?

2012. ápr. 18. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!