Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten fejlődik?

Isten fejlődik?

Figyelt kérdés
Ha igen: Hogy egyeztethetjük ezt össze azzal hogy tökéletes (és végtelen)?

2012. ápr. 18. 19:43
1 2 3
 21/30 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Ha szó szerint vesszük az Isten szó jelentését, azaz a mindenség forrása minden értelemben, akkor a kérdés fából vaskarika. A fejlődést külső dolog okozza, de az abszolút mindenen kívül nincs más.
2012. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődés azt feltételezi, hogy van hova fejlődnie, még nem érte el a tökéletességet, a bevégzettséget, sőt azt is, hogy szüksége van időre, amíg azt eléri, tehát az időtől függ, nem Ura annak. Szerintem Isten alkotott mindent, és az alkotás része az idő egybeszerkesztése, az állapotok változása egy irányba, amit időnek nevezünk. Isten felette le ennek is az alapját a teremtés aktusával. Ha ettől függne Ő is, olyan lenne, mintha egy Teremtő a teremtményére szorulna, ez esetben a sajátjára.
2012. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

#19

"Te jo ég..sokan félre vannak vezetve!"

Kérlek, ne sértegess, engem senki nem vezet semerre.


#18

Fejtsd ki egy kicsit részletesebben mit értesz azon hogy "másképp van jelen" mert van egy olyan sejtelmem hogy igazából te sem nagyon tudod hogy mit értesz ez alatt.


Többiek: Tehát amennyiben Isten nem fejlődik, a világ jelenségei azonban változnak (fejlődnek) a világ nem lehet Isten szerves része, alkotóeleme igaz?..

2012. ápr. 19. 14:55
 24/30 anonim ***** válasza:
79%
Isten maga a változás, hiszen a legszebb dolgok a változásban mutatkoznak be. Gondolj az évszakokra, az időjárásra, egy gyermek felnőtté válására, egy család gyarapodására.
2012. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, az én gyerekem bár belőlem van, mégsem alkotó elemem. A világ sem Isten alkotó eleme,ahogyan egy festmény sem a festő alkotó eleme. Általa lett és őt tükrözi valamiféleképpen, de független is. Ettől alkotás/teremtés. A világ életre lett hívva, majd önállóan működni kezdett.
2012. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A 19. valaszolo vagyok! Bocsass meg nem rad ertettem, hanem egyes valaszolokra..Ne haragudj!!Csak feldult voltam hogy egyesek nem gondolkoznak mielobb irnak, es igy nem tudtam kifejezni jol magam!
2012. ápr. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Ezt úgy lehet felfogni, hogy mi emberek vagyunk tökéletlenek, legalábbis a nagy többség :)

Isten akkor is tökéletes marad, ha tudjuk, hogy megalkotta a fényhozó angyalt, Lucifert. És mivé lett? DE ISTEN tökéletesnek teremtette!!! Tehát maga is tökéletes.

Isten nem fejlődik, hanem máshogy áll a kérdéshez: Ha ti ezt léptétek kénytelen vagyok akkor ezt tenni. Olyan mint egy sakkjátszma. Mi Isten türelmét tesszük itt a Földön próbára, próbáljuk kizökkenteni a tökéletességéből azzal is hogy gonoszok vagyunk. Isten mást próbál. Utoljára egyszülött fiát küldte, hátha másként lesz. Szerintem ez volt az utolsó, már a t*ke tele van tőlünk. Prófétáit megöltük, a jókat még a mai napig is szenvedtetjük, mint itt a hitetlenek is a gyakkérdéseken. Most mondjátok meg, mit tehet még?

2012. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Ha ti ezt léptétek kénytelen vagyok akkor ezt tenni. Olyan mint egy sakkjátszma."


Ez a gondolkodás azt feltételezné, hogy Isten nem tudja a dolgok kimenetelét, hanem úgymond próbálkozna, hogyha ez nem jött be, akkor jön a B. Terv: Krisztus meghal a bűneinkért. Pedig nem így áll a dolog, hanem a Bárány a világ megalapítása előtt megöletett. Tehát Isten eleve az volt az akarata, nem röptében találta ki, hogy a Bűn miatt majd a Báránynak meg kell halni, aki által vezet sok fiat tökéletességre, aki az ő üdvösségük szerzője.

2012. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Fejtsd ki egy kicsit részletesebben mit értesz azon hogy "másképp van jelen" mert van egy olyan sejtelmem hogy igazából te sem nagyon tudod hogy mit értesz ez alatt."


Isten többféleképpen jelen lehet:

1. Jelen van mindenhol és mindent lát, hall, mindenről tud.

2. Jelen van minden emberben is, de másképpen, például úgy hogy a Szentlélek valakinek sugalmazást ad vagy valaki kézrátétel után meggyógyul a Szentlélek erejéből.

3. Jézus jelen van az Oltáriszentségben és a áldozáskor a szentostyában és a borban.


Ez már háromféle mód ahogyan Isten jelen tud lenni a földön, és mind különböző. Ezt onnan lehet tudni hogy például szentségimádás során a gonosz lelkek gyakran szenvednek. Istennek az a fajta jelenléte ahogyan minden emberben jelen van és ahogyan mindenhol jelen van nem zavarja őket, de az Oltáriszentség látványa viszont szenvedést okoz nekik. Ebből például látszik hogy Isten más-más módon van jelen a különböző helyeken.

2012. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Többiek: Tehát amennyiben Isten nem fejlődik, a világ jelenségei azonban változnak (fejlődnek) a világ nem lehet Isten szerves része, alkotóeleme igaz?.."


Talán, amit a Biblia is mond:

"Hiszen az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és az én útjaim nem a ti útjaitok - mondja az Úr"

Tehát mi itt elvagyunk mint a befőtt és egymást izgatjuk :)

2012. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!