Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten fejlődik?

Isten fejlődik?

Figyelt kérdés
Ha igen: Hogy egyeztethetjük ezt össze azzal hogy tökéletes (és végtelen)?

2012. ápr. 18. 19:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyon kérlek titeket, a Biblia igaz vagy nem igaz című vitát most ne cibáljuk ide. A kérdés vallástól független."

Ez nem vita. Csak nem szeretem, amikor valami azért "igaz", mert benne vagyon az Írásban. Egy francokat! Egy buddhistának, hindunak, muszlimnak, zoroasztriánusnak, hottentottának, vagyis az emberiség háromnegyedének semmit nem jelent. Miért pont nekem jelentene bármit? Hogy lehet ez az egyedüli igazság, ha a világ nagy része le se sz....? Nem akartam senkit sem megsérteni, elnézést, de ne érveljen már senki se azzal, hogy mer' benne van a Bibliában! Ez a véleménye, kész, ahogy az enyém is csak a véleményem.

2012. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
27%

"Nem gyilkolás, hanem ítélet történt."


Ugyan az csak szebb szóval, ennyi erővel a tolvaj se lop csak határozatlan időre kölcsön kér.

2012. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%
Örökkévalóságban él, de mivel az időt, a teret, a fizikai törvényeket, stb. Ő teremtette, ezért bele tud nyúlni (lényegében ezek a csodák), és tud ilyenformán is gondolkodni. De alapvetően nem ebben létezik. Nála nincs olyan hogy múlt vagy jövő, mert ami nekünk múlt, jelen, és jövő, az nála egyszerre van, egyszerre látja.
2012. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és egyet értek az előzővel. Isten az időn kívül áll. Egyébként nem szokása neki olyan gyakran manipulálni az időt, a csoda attól csoda, hogy nem egy gyakori jelenség.
2012. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Nem akartam senkit sem megsérteni, elnézést, de ne érveljen már senki se azzal, hogy mer' benne van a Bibliában! Ez a véleménye, kész, ahogy az enyém is csak a véleményem."


Megértem az álláspontodat, nyilván kívülállóként nekem is hasonló hozzáállásom lenne.

Viszont! A kérdés az, hogy az Isten fejlődik-e.

Ez a kérdés axiómaként állítja, hogy Isten van. Tehát az a bizonyos Isten, kinek köszönhetjük ezt a világot, hogy van, és kinek köszönhetjük, hogy működik. Gondolom ezzel egyetértesz, egyetértetek, hogy Isten attól Isten, hogy a világ keletkezéséhet és fenntartásához valami köze van.


Márpedig, ha egy valós Istenről beszélgetünk, akkor furcsa lenne, hogy valaki megalkotta a világot, elképzelte, megtervezte, véghezvitte, fenntartja, és ezen kívül semmilyen "életjelet" nem ad magáról. Ugyanis, ha így van, akkor felesleges erről beszélgetnünk, mert minden okoskodás, hogy változik-e vagy sem, támpont nélkül való, teljesen mindegy, hogy változik-e vagy sem, mert semmit nem tudhatunk felőle, mivel a részünkről nem is létezik, mert nem nyilatkoztatta ki magát.


Ellenben, ha mégis kinyilatkoztatta magát, akkor már érdemes beszélgetnünk erről a témáról, hiszen akkor a kinyilatkoztatásai révén választ kaphatunk arról, hogy változik-e Isten, vagy sem, és ha változik, akkor milyen irányban és hogyan. Lenne neked esetleg javaslatod, hogy Isten a prófétákon keresztül és Krisztus által kinyilatkoztatta-e magát másmilyen úton, ahonnan elindulhatnánk? Ugyanis ha sehogyan sem, akkor a kérdésre soha nem tudunk felelni, ha viszont igen, akkor van rá esélyünk, hogy meg tudunk felelni. Szerintem viszont Krisztuson és prófétákon keresztül "hírt" adott magáról, melynek egy átfogó gyűjteménye a Biblia.


"Egy buddhistának, hindunak, muszlimnak, zoroasztriánusnak, hottentottának, vagyis az emberiség háromnegyedének semmit nem jelent. Miért pont nekem jelentene bármit? Hogy lehet ez az egyedüli igazság, ha a világ nagy része le se sz....?"


Az igazságot nem úgy állapítjuk meg, hogy hányan tartanak számon dolgokat, vagy hányan hisznek benne. A többség annak idején azt hitte, hogy a Föld körül kering minden. A többség tévedett. Anno azt hitte a többség, hogy a nehezebb tárgy gyorsabban esik le, mint a könnyebb. A többség tévedett.


Szerintem az írások tartalmazzák Isten kinyilatkoztatásait, így a kérdésre az ő kinyilatkoztatásai által fogok válaszolni, melynek mai gyűjtőhelye a Biblia nevű könyv. Ha te kikéred magadnak, hogy ebből válaszolok, akkor mennyivel lenne jogtalanabb kikérnem magamnak, hogy nem ebből válaszolsz?

2012. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Először definiálom neked a fejlődést: Hasonlóbbá válni valamiben Istenhez.

Ennélfogva Istennek nincs hová fejlődnie.

2012. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Isten nem tud fejlődni, mivel nincs hova fejlődnie, mivel ő a legtökéletesebb lény a világon.

Fejlődni az emberiség tud, és nagyon rá is fér a fejlődés.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"És mégis kit érdekel, hogy egy mesekönyv szerint ítélet történt? Maradjunk annyiban, hogy szerinted az történt, szerintem meg ez."


Szerintem téged nagyon is érdekel mert ha nem érdekelne akkor nem említetted volna. Sőt akkor nem is foglalkoznál a témával. Már eleve az hogy a vallás kategóriában írogatsz az is ellentmondás. Mert te mesekönyvnek tartod a Bibliát. Akkor miért jössz ezzel?: "Ezer és ezer ellentmondás van benne."


Egy "mesekönyvnél" ez "természetes".

2012. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Isten fejlődik?"


Nem fejlődik, hiszen nincs hova fejlődnie, már most is tökéletes. Bár emberi szemmel tényleg úgy tűnhet mintha fejlődne. Inkább csak arról van szó hogy az idő folyamán csak lassan nyilatkoztatja ki Magát az emberiségnek. Például az ószövetségi népek még nem ismerhették Jézust. De ettől még Isten mindörökké létezett és létezni is fog tehát az Atya, Jézus és a Szentlélek mindig is létezett. Sőt az időt is Isten teremtette tehát Ő már az idő előtt is létezett.


"Máskülönben elég hülyén jönne ki egy tökéletes entitástól, hogy az Ószövetségben halomra gyilkoltat százezreket, az Újszövetségben meg már annyira szívén viseli az emberek sorsát, hogy a saját fiát hagyja megöletni."


Isten az ószövetségben az emberekkel igazságosan bánt. Bár lehet hogy nekünk nem tűnik igazságosnak az amit tett de nem nekünk van igazunk mert mi az igazságnak csak egy kis részét ismerjük, azt amit a Biblia ír le. Az hogy gyakran egy-egy kis bűn (pl. zsidók részéről bizalmatlanság miután már sok csodát láttak) miatt gyakran halállal kellett bűnhödniük, elég elgondolkodtató. Valószínűleg gyakran amit mi kis bűnnek tartunk az Isten szemében nagyon súlyos gonoszság lehet. Azt hiszem ennek az lehet az oka hogy valahányszor Istent megbántjuk akkor mindig olyasvalakit bántunk meg aki nagyon-nagyon szeret minket és ezért a megbántás nagyon nagy fájdalmat okoz.

Erre szerintem egy jó analógia az ha mondjuk egy gyerek egy rablógyilkost kezd durván szidni akkor az nem tűnik nagy bűnnek (a gyilkost talán nem is érdekli) de ha ugyanezt a saját édesanyjával teszi aki felnevelte és gondozta akkor az már egy sokkal súlyosabb dolog.

Isten az embernek minden tettét ismeri és azok következményeit is. Minden körülményt is figyelembe vesz.

De egyébként már az ószövetségben is nagyon sok esemény mutatta azt hogy Isten szereti az embereket. Ezeket is kell nézni nem csak azt amikor Isten büntetett vagy itélkezett.


Az újszövetségben viszont Isten igazságossága helyett Isten irgalmassága került előtérbe. Isten nem változott, de Jézus áldozata miatt már más szemmel néz az emberekre. Jézus kedvéért kész megbocsátani mindenkinek és csak azoknak kell szembesülni az igazságos ítélettel akik Jézust elutasítják.

De az újszövetségben is van rá példa hogy Isten szigorúan itél, például Ananiás esete (ApCsel 5.5).


Az hogy Isten egyszer így viselkedik máskor meg másképpen, nem jelent ellentmondást. Az ember is tudok kedves is lenni és dühös is és mégis ugyanaz az ember marad.


"Isten az "örökkévalóságban él" ezt hogy érted? Nincs jelen a mi valóságunkban, térben is időben?"


Isten jelen van az örökkévalóságban is és a mi terünkben és időnkben is. Sőt, mindenhol jelen van, de különbözőképpen. Amikor Jézus a földön járt akkor ott ahol járt másképpen volt jelen. Vagy amikor az apostolokra leszállt a Szentlélek akkor is jelen volt Isten, de itt is másképpen.


"Hogyan avatkozik akkor bele a világ dolgaiba? Avagy ezt nem teszi?"


Beavatkozik, főleg akkor ha valaki ezt akarja is. Ha őszintén kéred akkor a Te életedbe is be fog avatkozni méghozzá olyan módon amit el se tudsz képzelni. Ezt azért merem mondani mert az én életemmel is ezt csinálta :)

2012. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
85%
Te jo ég..sokan félre vannak vezetve!!Elsősorban Isten nem fejlődik!!!Tökéletes és igy marad örök időkön át!!!Másodsorban pedig Isten ihletésébűl származik a Biblia.Igen, emberek által írt, de Isten ihletéséből! Csak a tízparancsolatot írta Ő az ujjával a kőtáblára.De szerintem te aki találsz a Bibliában ellentomdásokat nem olvastad ki egészen a Bibliát, vagy nem jol értelmezed.Adj példát!
2012. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!