Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az adventista egyházak...

Mi az adventista egyházak hivatalos álláspontja a pünkösdi karizmatikus mozgalom szellemi hátteréről?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 20. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

:DDD


Ezt nem a legjobb időben tetted fel... Péntek este?

Holnap estig nem biztos, hogy érdemleges választ fogsz kapni.

2012. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

:D


Pedig szabad szombaton jót cselekedni (pl. elmondani az embereknek az "igazságot").

2012. ápr. 21. 12:18
 3/18 anonim ***** válasza:

Ja, de ilyenkor, ha egy módjuk van rá, a gyülekezetben vannak. Péntek este meg valószínűsítem, hogy nem az interneten lógnak. Majd naplemente után talán válaszolnak.


Az, hogy szerinted az a jó, hogy elmondják az igazságot, ez rendben van, de az igazság az evangélium, és nem az, hogy egy mozgalomról tartsanak értekezést.

2012. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Szerintem pontosan ugyanaz, mint a pünkösdi egyházak hivatalos álláspontja az adventmozgalom szellemi hátteréről...


Üdv. Péter

2012. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Az, hogy szerinted az a jó, hogy elmondják az igazságot, ez rendben van, de az igazság az evangélium, és nem az, hogy egy mozgalomról tartsanak értekezést."


Csak nem mindegy, hogy milyen evangéliumról van szó, és szerintem, ha azt tanítják, hogy démonikus eredetű, ezt az "igazságot" el kéne nyíltan mondaniuk másoknak is. Egyszer valaki például a hgy-ről kérdezett véleményeket (nem vagyok hgy-s), és ha jól emlékszem, Péter mindössze annyit mondott, hogy a legnagyobb hibájuk, hogy nem tartják be az 1 Kor 14:23-ban leírtakat, illetve idézte az antikarizmatikusok kedvenc Igéjét a Mt 7-ből. Most legalább már tudom, hogy mire gondolt valójában.

2012. ápr. 22. 20:41
 6/18 A kérdező kommentje:
Péter! Köszönöm a válaszodat. Ezek szerint nem csak egy szélsőséges adventista tanítás volt az, amit hallottam.
2012. ápr. 22. 20:44
 7/18 anonim ***** válasza:
27%

Sziasztok!


Nos kedves kérdező neked üldözési mániád van, és mindezek felett még felületes is vagy, aki szeret kiragadni mások hozzászólásaiból, és azzal a saját fóbiáit alátámasztani. Az adventista egyházaknak a világon semmi baja nincs a pünkösdiekkel, mint ahogyan a pünkösdieknek sincs az adventistákkal, természetesen a szélsőségektől eltekintve. Hogy ez mennyire így van, azt bizonyítja a sok közös alkalom, és közös küzdelem amit az elmúlt évtizedekben együtt küzdöttek meg.


Nem tudom mennyit hallottál a szabadegyházak tanácsáról, de annak bizony mindketten aktív közreműködő és együttműködő tagjai voltak: [link]

Sőt, ha figyelmesen elolvasod a cikket akkor láthatod, hogy a lelkészképzésük is közös volt!


Mindenesetre arra jó volt a kérdés, hogy kiderüljön, te bizony a szélsőségesek közé tartozol... ;-)


Üdv. Péter

2012. ápr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nincs üldözési mániám, de amióta szembesültem azokkal a tanításaitokkal, amelyeket nem hirdettek a nagyközönség felé, kicsit kezdem máshogyan látni az adventista irányzatot. És nem csupán ex-adventista honlapokról szedett információk alapján, hanem meghallhattam néhány hetednapi adventista "evangélizációs" előadást. Ezek alapján azt kell, hogy mondjam, hogy más evangéliumot hirdettek, mint az evangéliumi gyülekezetek.
2012. ápr. 23. 11:32
 9/18 A kérdező kommentje:
jav: meghallgattam
2012. ápr. 23. 12:45
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Ja, és érdekes módon ezt rajtad kívül senki nem vette észre, és a teológusok, lelkészek vakok...ne haragudj de ez egy vicc...Nekem az a tapasztalatom, hogy szó nincsen erről, mindkét egyház kölcsönösen elismeri egymást, és abszolut tiszteletben tartja a másik hitét. Ezt bizonyítják az ökumenikus imahetek ahol akár egymás imaházaiban szolgálnak...


Üdv. Péter

2012. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!