Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták szerint a...

Az adventisták szerint a fenevad bélyege valóban a vasárnap megtartása a szombat helyett?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 18:11
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
13%

Akkor ahhoz hogyan jönne ki a 666?


" És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat."


Akkor 666, tehát péntek, péntek, péntek? Vagy hogyan, ugyanis a hatodik nap ami nálatok a péntek.

2012. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

Egyszer régen az utcán kaptam egy kiadványt. Itt a 4. oldalának másolata:


[link]


Ugyan nincs feltüntetve rajta sehol, hogy az adventisták adták ki, de ebből az "evangéliumukból" kiderül, hogy az ő tanításaik. Ha tévedek, akkor javítsatok ki.


Ha tényleg azt gondolják, hogy a vasárnap megtartása a fenevad bélyege, akkor szerintük az összes egyház tagjai, akiknek vasárnap van az Istentisztelete (és így nem a szombatot tartják meg), el fognak kárhozni. Valamiért nem nagyon hangoztatják ezeket a nézeteiket.


Nálunk, ahová én járok gyülekezetbe, szombaton vannak az alkalmak, úgyhogy mi ezek szerint szerencsés helyzetben vagyunk :)

2012. ápr. 11. 20:24
 3/53 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert 666 -os pólóban szaladgálsz az utcán még nem fogsz elkárhozni. És azért sem, ha kedden jársz templomba.

666 -ért bűnt fogtok elkövetni és akkor lesz a sírás és fogcsikorgatás. De aki a szeretetre hallgat, a lelkiismeretére, Istenre, mindig tudni fogja, hogy mi a helyes és mi a helytelen.

2012. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
És az sem, aki megtalálja az istent az erdőben is, és nem megy templomba egyáltalán.
2012. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Tekintettel arra, hogy a Jelenések könyve 13 fejezetében szereplő események csak részben teljesedtek be, így a kérésedre a válasz: nem. Hogy mi lesz a fenevad bélyege, arról jelen pillanatban csak találgathatunk, mivel ez az esemény még előttünk áll. Van rá esély, hogy valóban a vasárnap lesz ez a bélyeg, de ez csak akkor lesz nyilvánvaló, ha a "fenevad" törvényt hoz erre nézve. Jelenleg a "fenevad" még nincs abban a pozícióban, hogy ilyen törvényt hozhasson.


Az adventista kifejezés egyébként gyüjtőfogalom. Sajnos a telefonomon nem tudom kinagyítani a képet, de első ránézésre ez a szórólap nem a két legnagyobb magyarországi adventista felekezet, a hetednapi adventista egyház és a keresztény advent kőzösség kiadványa, hanem valami kisebb szélsőséges nézeteket valló tömörülés kiadványa lehet. Én nem tartom helyesnek, ha valaki szélsőséges módon akar embereket meggyőzni a saját igazságáról, és valószínű, hogy ebben az esetben erről lehet szó. Sajnos ezen a tömörülések kiadványaiban álatlában nem a lényegen van a hangsúly: Krisztus megváltásán és a bűntől szabad boldog életen, hanem azon, hogy ha nem hiszed el amit mi tanítunk, akkor véged. Ez nem igazán keresztényi gondolkodásmód...


Üdv. Péter

2012. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:

Ezen én is meglepődtem. Amit Péter írt...

Szegényeket akkor sokan ok nélkül utálják, mármint az adventistákat.

Pl én szektának tartottam, míg Péter fel nem világosított, hogy nem egységes a hitvallásuk és gyakorlatuk sem. Akikkel én régebben találkoztam, azok gázosak voltak.

2012. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Péter!


Miért tagadod, hogy ez a ti tanításotok? Ez nem csak találgatás, hanem a hamis prófétátok, Ellen G. White tanítása! Azért van kis különbség a találgatás és a tanítás között.

2012. ápr. 13. 22:12
 8/53 A kérdező kommentje:

Most találtam egy adventista "evangélizációs" videót a neten. A fenevad bélyegéről szól és nem csupán találgatás szintjén, mint egy lehetséges magyarázat tanít róla, hanem úgy, mint ha az lenne az igazság! Nem linkelem, mert a hamis tanításaitokat nem szeretném terjeszteni, de hogy nehogy azt mondd, hogy egy szélsőséges adventista tanítóról van szó, az illető a Hetednapi Adventista Egyházzal is kapcsolatban álló személy.


Úgyhogy, kedves Péter, most vagy te mint teológus vagy tudatlan a saját tanításaitokkal kapcsolatban, vagy pedig nem voltál őszinte. Ha ez utóbbiról lenne szó, idézlek egy másik kérdésre adott válaszodból:


"Gyűlölöm a hazugságot, itt pedig nyilvánvaló csúsztatással állunk szemben!"


És gondolom, azóta már sikerült megnézned a kiadványt és sikerült beazonosítanod a tanításotokat belőle...

2012. ápr. 14. 17:49
 9/53 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Alapvető probléma lehet, hogy az adventistáknak három ága van jelenleg. (Elég szégyen, de ez van)


Hetednapi adventisták, Keresztény Advent közösség (Kerak, melynek tagja Péter is) illetve a reformosok. Utóbbi kettő "anyagyülekezete" a Hetednepi Adventisták.


Ezek a gyülekezetek több tanításukban, életmódjukban különböznek. Így egyáltalán nem biztos, hogy Péter hazudott volna, pusztán nem vagy elég tájékozott a gyülekezeteikről. A kerak tanítása elképzelhető, hogy teljesen más, mint a hetednapi adventistáknak, és mégis mindkettő adventista gyülekezet.

2012. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
A videót, amit találtam, ugyanez a tanítás hangzik el, és ez a tanító a Hetednapi Adventista Egyházzal van kapcsolatban! Úgyhogy nem "valami kisebb szélsőséges nézeteket valló tömörülés kiadványa", amit kaptam.
2012. ápr. 14. 19:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!