Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az adventista egyházak...

Mi az adventista egyházak hivatalos álláspontja a pünkösdi karizmatikus mozgalom szellemi hátteréről?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 20. 19:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Meggyőződésem, hogy az adventistákat kritizáló oldalak mögött olyan emberek állnak, akik valamilyen személyes sérelmüket szeretnék viszonozni. Eddig egyetlen értelmes kritikai oldalt sem sikerült felfedeznem, mindenhol csak kiragadott és szélsőséges módon beállított kritikákat láttam mindenféle építő szándék nélkül. Ráadásul ezek lelkülete igencsak messze áll a "Krisztusi lelkülettől", csak ellentétek szítására alkalmasak. Pontosan úgy mint az utolsó hozzászólásod. Hazugság ugyanis amit állítasz.


Az adventista tanítás szerint ugyanis a Szentírásban a parázna asszony Isten hitehagyó népét és a hitehagyó egyházat jelképezi. Volt a történelemben már sokszor olyan időszak, mikor emberek Isten nevére hivatkozva más embereket üldöztek és sajnos Jézus igérte szerint lesz is ilyen. Azonban minden esetben volt hívő maradék - akár az adott egyházból is - akik képviselték az Isten Országának az evangéliumát. Hisszük, hogy Istennek minden felkezetben vannak őszinte keresői és követői, így a katolikus és a protestáns egyházakban is.


Üdv. Péter

2012. ápr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Megtisztelnél, ha nem "kiabálnál", hanem megpróbálnál higgadtan, és türelmesen írni. Kellenek a bizonyítékok, és nem kiragadott és szélsőségesen beállított módon, hanem a valós hitvallásokból és tanításokból.


Ha lehiggadtál és türelmesen visszaolvasod amit írtál és amire válaszoltam, akkor láthatod, hogy mire írtam az előző kommentem első bekezdését. Kis segítség: "Tudod mennyi anyag van fönt a neten olyan emberektől, akik szintén észrevették, hogy valami nagyon nincs rendben nálatok?" Erre válaszoltam.


Akkor várnám, hogy honnan szedted a vádjaidat.


Köszönettel: Péter

2012. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem kiabálok, csak nincs más lehetőség a kiemelésre.
2012. ápr. 27. 11:41
 14/18 A kérdező kommentje:

Itt van például 4 volt adventista pásztor bizonyságtétele (angol nyelvű):


[link]


Itt egy magyar és angol nyelvű kritikai oldal (az Apológia Kutatóközpont weboldala is hivatkozik rá):


[link]


Ezt pedig egy angol nyelvű videó az adventista egyházról:


http://www.youtube.com/watch?v=oiFaSO4Im-8

2012. ápr. 27. 11:53
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt kértem, hogy valós Adventista hitvallásokból és tanításokból idézd be a megfelelő részeket, a kritikai oldalakat mellőzzük.


Köszönetettl: Péter

2012. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ok, itt egy rövid részlet egy előadásotokból (egy pár helyen kicsit 'magyartalan' volt a tolmács fordítása, de azért érthető):


"Válaszoljuk meg a következő kérdést. Vajon tud-e a Sátán csodát tenni? Hát persze, tud, de hadd mutassam meg bizonyítékként egy Biblia verssel:


“És láték a sárkány szájából és a fenevad szájából és a hamis próféta szájából három tisztátalan lelket kijőni, a békákhoz hasonlókat; Mert ördögi lelkek azok, akik jeleket tesznek; akik elmennek a földnek és az egész világnak királyaihoz, hogy egybe gyűjtsék azokat a mindenható Isten ama nagy napjának viadalára.” Jel 16:13-14


Mert ördögi lelkek azok, akik csodákat, jeleket tesznek. Tehát az ördög is tud jeleket, csodákat tenni. És látunk itt 3 tisztátalan lelket, amelyek úgy néznek ki mint a békák.


És ezek a sárkány szájából jönnek ki. Ezek kik? Ez maga a sátán a pogányság formájában. És ma egy nyelveken szóló mozgalom van a világ pogány részeiben. Például a hinduk nyelveken szólnak és csodákat tesznek.


Na de ezek kijönnek a fenevad szájából. És ki is a fenevad? És hogy ennek találtuk a Jelenések könyve 13. fejezete, hogy ez a római egyház. A római katolikus egyházban is van egy nyelveken szóló és csodákat véghezvivő mozgalom.


De jön ki a hamis prófétának a szájából is. Ez pedig a hitehagyó protestantizmus minden hamis próféciájával együtt [bagoly mondja verébnek...]. Mert ma a protestánsok is beszélnek nyelveken, szólnak nyelveken és csodákat tesznek.


És észrevették, hogy van egy lélek, amely körbe jár mindenféle vallásban, de ez nem a Szentlélek. Nemsorára ezt meg is mutatom. Az mondja a Jel 16:14, hogy ezek ördögi lelkek, akik nagy jeleket, csodákat tesznek. Vajon ezek valódi csodák? Hogyne, mert az ödögnek van természetfeletti ereje. Még valakit meg is tud betegíteni. Vajon ki betegítette meg Jóbot? A sátán (Jób 2:7). Tehát az ördög valakit meg tud betegíteni. Majd odamegy ez a beteg ember egy hitgyógyítóhoz, és akkor ráteszi a kezét, imádkozik felette, ő pedig, a beteg eldől és meggyógyul. És azt mondják az emberek, hogy ez az Isten ereje...


Egy hölggyel találkoztam egyszer, akinek mellrákja volt és meggyógyult belőle. Azt nem lehetett letagadni, hogy meggyógyult. És ugyanez az asszony visszautasította azt, hogy megtartsa a szombat törvényét. Azt mondta, hogy nála van már a Szentlélek, és nem fontos a szombat. Akkor azonnal tudtam, milyen erő volt az, amely meggyógyította..."



A véleményem szerint a tűzzel játszik ez a Hetednapi Adventista tanító. Egyrészt hozzátesz a Jelenések könyvéhez olyan dolgokat, ami nincs benne. A Jel 16:14-ből egyébként is látszik, hogy ez nem a nyelveken szólásról és a karizmatikus mozgalomról szól - hacsak nem a nyelveken szóló emberek fogják a föld vezetőit az armageddoni csatára összehívni :). Másrészt ha valaki a Szentlélek munkáját démonikusnak tartja, jó esélye van arra, hogy a Szentlélek káromlás bűnét követi el.


Olvastam egyszer egy történetet egy hívőről keresztényről, akihez egyszer beállítottak a mormon misszionáriusok. Ők elmondták a bizonyságtételüket, és utána ez az illető is megosztotta velük, a sajátját. A bizonyságtétele után megkérdezte tőlük, hogy milyen lélek van akkor most benne, a Szentlélek vagy pedig egy tisztátalan lélek. A mormonok abban hisznek, hogy csak ők születhetnek újonnan és csak ők kaphatnak Szentlelket, ezért az egyikük kimondta nyíltan, hogy az nem a Szentlélek. De miután szembesítette velük a Szentlélek káromlás bűnéről szóló figyelmeztetést - és azt, hogy ha esetleg mégis Isten munkája az, ami az életében történt, akkor nagy bajban van - a mormon misszionárius volt annyira bölcs, hogy azonnal visszavonta a kimondott ítéletét!


Ez a tanító, akinek az előadásából idéztem, a Csel 5:32 alapján azt is tanította, hogy Isten azoknak adja a Szentlelket, akik neki engednek. És hát persze, hogy miben kéne engedelmeskedni - a szombat parancsának. A következtetése persze az, hogy aki nem tartja meg a szombatot (amit egyébként Izráel népe kapott parancsként), annak Isten nem adhatja a Szentlelket.


Érdekes, de Jézus sehol nem mondta az evangéliumokban, hogy az őt követők szombattartók lesznek, azt viszont igen, hogy akik hisznek, azokat ilyen jelek követik, az Ő nevemben démonokat űznek, új nyelveken szólnak, kígyókat vesznek föl, ha valami halálost isznak, meg nem árt nekik, betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak (Mk 16:17-18). És persze, ott van a hegyi beszédben a figyelmeztetés, hogy közülük nem mindenki lesz igaz hívő, de a "nem mindenki"-t ne húzzuk már rá az egész karizmatikus mozgalomra, még akkor se, ha egyesek szélsőséges irányba elmentek. A búza között mindig is ott lesz a konkoly...

2012. ápr. 27. 18:30
 17/18 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Először is ez nem a mi előadásunk! Nem tudom honnan szedted ezt az okoskodást, de ennek a világon semmi köze nincsen ahhoz, amit mi tanítunk Jelenések könyve 16. fejezetéről.


Ott kezdődik, hogy a Jelenések könyve 15-16. fejezete a hét csapásról - az adventista magyarázat szerint - közvetlenül Jézus Krisztus második eljövetele előtt fognak beteljesedni. A 16. fejezet 13-14. versében megjelenő három tisztátalan lélek pedig egy ószövetségi párhuzamból azonosítható: I.Kir. 22:22. Ezek Sátán angyalait démonait jelképezik, akiknek célja, "elmenni a földnek és az egész világnak királyaihoz, hogy egybe gyűjtsék azokat a mindenható Isten ama nagy napjának viadalára." Ennek semmi köze a nyelveken szóláshoz és a karizmatikus mozgalomhoz.


Olyan tanítással gyere, ami nem ilyen szélsőséges okoskodás!


A kritikai oldalak és videók pedig mint mondtam nem érdekelnek.


Üdv. Péter

2012. ápr. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Először is ez nem a mi előadásunk!"


Pedig az! Egy Hetednapi Adventista tanító Magyarországon elhangzott tanításából van a Kérdező által idézett rész! És állítólag a KERAK és a HA tanításai között nincs különbség.

2012. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!