Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Velem van a gond?

Velem van a gond?

Figyelt kérdés
Anyukám hitgyülis(nem ez a lényeg) és kiskorunktól kezdve visz minket.Kis korunkba még szerettük nem volt vele gond.De most már nagyon unom és nem is szeretek járni és nem is akarok (és nem is szoktam).Anyukám nem érti meg h 16 éves vagyok és rohadtul nem szeretek 4 órát unatkozni ott...Nem tudja meg érteni egyszerűen mindig azt mondja hogy velem van a gond hogy kemény a szívem.De nem érti meg h rohadt unalmas és olyan mint a héten egy 6. nap suli...már 4-5 éve veszekedünk erről...Sztetek velem van a gond?:D Én nem értem hogy egy 16 éves gyereknek mért avval kel foglalkoznia hogy mindenbe jól járjon el és fosnia keljen a pokoltól...

#gyerekhit
2012. ápr. 22. 15:03
1 2
 1/12 rajcziz ***** válasza:
75%
Nem benned van a hiba. Ha a vallás nem foglal el olyan előkelő helyet az életedben, akkor az a te dolgod, és azt édesanyádnak is tudatosítania kell. Majd, ha megváltozik a véleményed, újra kezdhetsz járni. De addig ne hagyd, hogy ráderőltessék.
2012. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Nem veled van a gond.Anyukádról inkább nem mondok véleményt....

31/F

2012. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 yuda ***** válasza:
65%

Valóban nem az a lényeg, hogy anyukád hitgyülis, de gondolom számára sem , hanem hogy üdvössége van, hogy Isten jelenlétét élvezi, és annyira jó számára Isten követése,hogy szeretné, ha te is átélnéd. Isten ugyanis rendkívül izgalmas személy. Akik ismerik őt, vagy már elkezdték megismerni, egyöntetűen az a véleményük, hogy Vele való közösség egy felüdülés, felfrissülés. Ki az a szülő, aki ne akarna jót csemetéjének? Nyílván legtöbben igen. Anyukád ebből indul ki tehát, hogy ami számára egy élő, és valóságos találkozás Istennel, az hogyan lehet bárki számára dögunalom?! Ezért mondhatja, hogy a te készülékedben van hiba.

Én sem tudom mi, mert számomra is az Istennel való mindennapos közösség egy valóságos élmény, egy kaland. Akik nem ismerik Őt, azoknak lehet unalmas, de ez nem azt jelenti, nekik lenne igazuk. El tudom képzelni, hogy nem olvasol bibliát, nem imádkozol- így a közösséged, istenélményed gyakorlatilag nulla. Isten egy élő személy, lehet vele beszélgetni és mivel Ő nem egy kőszobor, vagy festmény, hanem élő személy, mint te, vagy én-kivéve, hogy a dicsőségéből olyan izgalom, frissesség, öröm, életerő, bölcsesség ..származik ki, hogy akik vele töltik el idejük jó részét, Isten megosztja ezeket velük. Feltöltődik az ember, hogy erőt kapjon a hétköznapok dolgaihoz. Persze hogy anyukád szeretné, ha neked is jó lenne.

Isten a mindenség ura. Ő teremtett mkndent. Minden általa lett és nála nélkül semmi nem lett, ami lett és őbenne áll fenn a világmindenség. Az ő szava tartja fenn a napot, a holdat, a földet, a természet egyensúlyát, amit az ember igekszik jól tönkretenni... Amit akarok ezzel mondani, hogy te mind teremtmény a sok közül, ki akarod hagyni a világmindenség urát az életedből? Ez még akkor sem siskerülhet, ha minden erődet beleadod... Eddig még senkinek nem sikerült, de persze van a pokolban is hely és sokan vannak akik bűnös életet élnek, nem ismerik el Isten fennhatóságát, törvényeit és megveszik a vobaljegyet a kárhozatba... Ingerel anyukád, aki az életedért küzd?

Örök élet, vagy örök kárhozat?

Melyiket választod kamaszok gyöngye? :)

2012. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Probald meggyozni anyukadat, hogy neked a napi 4 ora sok, hiszen otthon is eltudod vegezni az imadat, igy mar nem fog rad neheztelni, talan elfogadja ezt.

VAloban nem benned a hiba, hiszen napi 4 orara semmi szukseg egy gyulekezetben ulni, csodak ott sincsennek, s vannak akik dolgoznak, tanulnak, tehat ennyi idejuk sem lenne arra, hogy ott uljenek.

2012. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak kamasz vagy. És az nem hiba, hanem természetes. Mond meg anyukádnak, hogy még nem találkoztál Istennel. De addig is, míg ez megtörténik, engedje, hogy a saját utadat járjad. Lehet, hosszú lesz az út (nekem 20 évig tartott), de előbb utóbb a végére érsz. Vagy így, vagy úgy.
2012. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Jáááájjjj, tipikus esete az akaratlan pusztításnak!!! Jól figyelj, fontos!

Mindenekelőtt próbáld megérteni anyádat, félt téged. Ezért legyél vele kicsit türelmes. Sokan vannak, akik úgy kezdték, mint te, és mára agresszív ateisták. Totálisan elborult az agyuk a hit és az egyház ostorozását illetően, ami pedig valójában nem más, mint ennek a fiatalkori elnyomásnak a fel nem dolgozása, semmi köze sem hithez, sem racionalitáshoz. Arra figyelj, hogy ne ilyenné válj, szenvedő életed volna.

Hogy mit lehetne tenni?

Ha unatkozol a gyülekezetben, akkor a gyülekezet stílusában nem találod önmagad, azt a valakit, akinek Isten teremtett. Nos, ezért vannak különböző gyülekezetek, mert különbözőek vagyunk. Én egy megtért rocker vagyok. Gyülekezetem pásztora egy hardcore zenész. Nincsenek megkötések öltözködésben, stílusban, egyedül a bűnt zárjuk ki. Istentiszteleteinken kezdő imádság után 5 dalt énekelünk, majd max egy órás tanítás, végül záróének. Utána meg egymással lógunk, jól érezzük magunkat. Nem csak hívők vagyunk, hanem testvérek is, akik hasonlóak, ezért jól érezzük magunkat a gyülekezetben. Mi is eldobnánk az agyunkat 4 órás alkalmaktól.

Na szóval. Anyád más, mint te. Nem hiba ez. Aki szerint az, az Istennél reklamáljon. Én más gyülekezet kipróbálását ajánlanám, egy ezresbe, hogy van a közeledben olyan, ahol még jól is éreznéd magad!

Ha írsz privit, akkor talán segíthetek ajánlatot keresgélni, nem szoktam visszanézni egy kérdésre, ha már válaszoltam. :)

2012. ápr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Anyaként abszolút átérzem anyukád álláspontját, de én is voltam fiatal így értelek téged is.

Én attól tartok, hogy az erőltetés inkább eltávolít Istentől mint közelebb visz, ezért ebben szabadságot adok a gyermekemnek.

Kislányom még csak 8 éves és néha eljön velem Istentiszteletre,de látom rajta, hogy nagyon unatkozik, pedig ez nálunk csak 1 órás, viszont itthon nagyon szeret interneten vagy TV-ben vallási műsorokat, dokumentum filmeket, filmeket nézni és kifejezetten érdekli a Biblia.


Amit én tehetek érte, az az, hogy igyekszem jó példát mutatni neki Isten iránti és felebaráti szeretetből és talán azzal is, hogy tiszteletben tartom az ő kívánságait is.

Nagyon szeretném ha élő, szeretetteljes kapcsolata lenne az Úrral,és ezért imádkozom mindennap.Maximálisan bízom az Úrban, aki nem hagyja el az Ő gyermekeit. Én is eltávolodtam tőle kamaszkoromban, de Ő 20 éven át várt rám, és elvezetett a megtérésre, felébresztett.


Ha ismerném anyukádat neki is ezt javasolnám, hogy bízzon jobban Istenben, mutasson példát prédikálás helyett, és imádkozzon sokat érted.

Engedje, hogy magad keresd az utad és találj rá idővel akár ebben a gyülekezetben, akár másikban.


Neked pedig azt mondom, hogy légy türelmes vele, próbáld elmondani neki az érzéseidet nyugodtan, higgadtan, ne dacosan és soha ne feledd, hogy ő nagyon szeret téged és ha hibázik is néha, jó szándék vezérli, mert a legjobbat akarja neked.


Majd amikor eljön az ideje annak, hogy befogadod az Urat a szívedbe, átadod neki az életedet, mindent másképp fogsz látni, anyukádat is. Amikor pedig anya leszel magad is, már meg is fogod őt érteni.

A hited alapja pedig még véletlenül se a pokoltól való félelem legyen, hanem a Teremtőd iránti szeretet, akkor nem áldozatként fogod megélni, hogy mindenben helyesen járj el.


Áldjon meg az Úr!

2012. ápr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szabolcs1988 ***** válasza:

Nem veled van a gond.

Tudom mit erzel. Engem is anyukam mar nagyon kis korom ota vitt a gyulekezetbe, ahol nagyon unatkoztam.Eleinte kenyszeritett, de aztan belatta hogy semmi ertelme, mert ugy sem figyelek oda. Csak azert jartam, hogy talalkozzak szemelyekkel. Majd egyszer anyu azt mondta nekem, hogy nem visz tobbet. En nagyon orultem neki. Azt mondta majd akkor visz, ha en akarok majd menni. Beletelt eleg sok idobe mig vegul en mondtam azt, hogy menni akarok. O mondta nekem, hogy ha elmegyek, akkor figyelnem kellesz, mert megfogja kerdezni hogy mirol volt szo.

Aztan elkezdtem jarni ujbol gyulekezetbe, de mar magam miatt, nem anyunak a kedveert.Azota is jarok. Ez mar 16 evvel ezelott volt.Azota egyetlen egy gyulekezetet sem hagyok ki ha lehet.

2012. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom miért írok ide, de hátha valaki járt hasonló cipőben/valakinek segítség lehet akár szülőként, akár "elszenvedőként".


Azóta eltelt 10 év, már 26 éves vagyok, talán helyesen írni is megtanultam, lediplomáztam és dolgozó ember lettem.

Édesanyámmal jó kapcsolatom van, ezt mindenek előtt szeretném letisztázni. Nem haragszom rá, csupán objektíven látom a dolgokat.


A kérdés kiírása után 1 évre rá, amikor a nagybátyám előttem hunyt el hatalmas fájdalmak és félelem közepette (1 gyereket hagyott maga után), kijelentettem anyukámnak, hogy ezek után nekem soha többet ne merészeljen "Istenről papolni", mert ezek után bárki azt állítja, hogy létezik, az egy idióta. (Az indulatok és látottak hatására természetesen nem ilyen "szépen" fogalmaztam.)


Szerencsére ezután soha nem veszekedtünk ezzel kapcsolatban, nem is bántjuk egymást ezzel.

Én nem akarom megingatni őt a hitében, ő pedig nem akar engem megtéríteni.


Összefoglalva a saját élményeimet az egész kereszténységgel kapcsolatban:

16 éven keresztül rángattak istentiszteletekre, minden vasárnap, sőt volt olyan alkalom, amikor hétköznapokon is. (Mondanom sem kell, ha nem akartam menni, még jól meg is vertek, legalábbis volt rá példa nem egyszer.)


0-tól 12 éves koromig úgy éreztem, hogy ezek az alkalmak meglopták a gyerekkoromat. (Szegények voltunk ebben az időszakban, kábeltévénk nem volt és csak hétvégén tudtunk mesét nézni a Kölyökklubbon és nyilván a vasárnapi gyülekezet pont ebből lopott el 1 napot. Tehát heti ~ 6 óra meséből lett ~3 óra.)


12 éves koromtól fogva elkezdtünk jobban állni anyagilag és már volt kábeltévé, ennek ellenére továbbra is úgy éreztem, hogy az időmet lopják meg, amit soha nem fogok visszakapni. Ráadásul nagyon jó tanuló voltam, nem is értettem miért büntetnek ezzel... Akkor már kezdtem érteni az ott elhangzottakat és mint az eredeti kérdésben is érződik, nem tudtam felfogni, hogy lehet ennyi szabálynak megfelelni és eleget tenni. Úgy éreztem, hogy sehogyan és el is engedtem teljesen. Mint a LEGTÖBB fiatal a középiskolás és egyetemi időkben én is jártam bulizni, inni, füvezni és lám-lám semmilyen negatív hatással nem volt az életemre, mint írtam lediplomáztam és nagyon jól kereső állásom van még külföldi viszonylatban is.

Kedves szülők, hiába próbáljátok a gyereket "kordában" tartani, annál vadabb lesz és annál jobban fog lázadni azzal az akarattal szemben, amit rá próbáltok erőltetni.


10 éve teljesen ateista vagyok, nem hiszek semmilyen jutalomban/retorzióban a halál után, de ez nem azt jelenti, hogy nem próbálok "jó ember" lenni.

Hiába gondolom azt, hogy bármit tehetnék, nem lennének következményei, ennek ellenére "emberséges" akarok maradni és így is kötelességemnek érzem azt, hogy segítsek másokon és ne ártsak másnak, mert vannak érzéseim.


Ha a gyerek akar járni, akkor járjon, ha nem akar, akkor pedig hiába erőlteted, a teljes ellentétét fogod elérni.

Konkrétan, ha bárki elkezd nekem a kereszténységgel kapcsolatban bármilyen témát feszegetni "hittérítő" szándékkal, azonnal figyelmeztetem, ha tovább folytatja, nem fogok szépen fogalmazni, amikor kifejtem, hogy mekkora baromságnak tartom az egészet.


Amit még tanácsolnék, hogy ha feltesz neked egy kérdést a gyerek és NEM TUDOD a választ, ne próbálj tipikusan "nem a kérdésre válaszolva, körbelőni a dolgot, vagy nem odaillő random bibliai idézeteket felböfögni", mert azzal még jobban azt fogod erősíteni benne, hogy ez egy hülyeség és te sem érted, csak ragaszkodsz a dogmákhoz. Szimplán mond azt neki, hogy ez egy jó kérdés és nem tudod a válasz...


Példa ilyen kérdésekre (ezeken nagyjából 10 évesen kezdtem el gondolkodni, és azóta sem kaptam SENKITŐL választ ezekre, ellenben jó sok hülyeséget igen...):

- Ha Isten mindenható, miért nem pusztítja el a Sátánt?


- Ha Isten mindenható, miért nem törli el a gonoszságot Luciferből/a világból?


- Ha Isten előre látja a jövőt, miért nem akadályozza meg, hogy az a rengeteg lélek elkárhozzon?


- Ha az ember nem csak test és van lelke, ami irányítja a cselekedeteit (tehát nem az agyunk irányít) és ez alapján leszünk megítélve, akkor hogyan lehetséges, hogy agyvérzés/lobotómia hatására az emberek személyisége megváltozik? A léleknek semmi köze nem kellene legyen az agyhoz, tehát nem is szabadna személyiség változást okozzon és ezen logika mentén a cselekedeteink által meg sem ítéltethetünk nem Anyu/Apu? Hiszen végülis az agyunk dönt mindenről, amivel megszülettünk és nem tudunk rajta változtatni.


- Mi Isten célja a halálos beteg kisgyermekekkel? Mi az, hogy Istennek mindenkivel terve van? Mit mondjon az a szülő, akitől megkérdezi a haldokló gyermeke, hogy "Anyu én rossz voltam, vagy miért történik ez velem?"

Stb...



Száz szónak is egy a vége, nagyobb kárt okoztok azzal a dumával, hogy ti tartoztok felelősséggel a gyerek lelkéért is, és a hit erőltetésével, mintha engednétek, hogy ő tapasztalja meg a hit élményét...

2022. szept. 6. 20:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó látni mikor valaki ennyi év után válaszol a saját kérdéséhez, megmutatja hogy röpül az idő.

Kérdező én valamennyire megértelek. Nekem is gyerekként menni “kellett” misére meg hittanórára hogy elsőáldozó meg bérmálkozó legyek. Igaz nem kényszerítettek de a muszáj az muszáj volt. Nem is fogtam fel sokat amit ezeken az órákon tanítottak, inkább elunatkoztam az időt. Nem vettem komolyan az egészet. Nyolcadik után végre vége lett, nem kell több mise meg hittanóra. Észre se vettem és egyre távolabb kerültem az egésztől mígnem hozzád hasonlóan ateista nézeteket vallottam. Istenre haragudam

is a sok rosszért ami a világban van, amiért szegények vagyunk meg amiért olyan elesett vagyok. De ez egy paradoxon mert hogy tudsz olyanra haragudni ami szerinted nem is létezik.

Pár évvel ezelőtt egy jó barátommal beszélgettünk a témában kapcsolatban és feljött az evolúció vs. Teremtés téma. Én hitetlenkedve meg álmélkodva kérdeztem hogy hogyan tud hinni ilyen dolgokban mikor az evolúció annyira racionális. Azt válaszolta hogy ha annyira annak gondolod akkor olvass jobban utánna a dolognak és majd meglátod. Ez a beszélgetés fordulópontnak bizonyult az életemben. Újra kinyitottam a Bibliát (nem mintha régen annyit nyitogattam volna), az interneten pedig rengeteg videót és olvasmányt átnéztem. Annyi különbséggel hogy most egyház, vallás és kényszerítés NÉLKÜL, mert ezúttal nagyon érdekelt. A többi részlettel nem untatlak, de gondolom rájöttél mi történt velem. Röviden a tékozló fiú hazatért :).

Ezzel csak azt akartam mondani hogy ha kényszerítenek valamire és te nem akarod akkor abból sose sül ki semmi jó. Az Isten és a hit kérdése meg még nem is egy könnyű falat. Ehhez fel kell nőni, meg kell érni hozzá. Megértem a kérdéseidet, azonban ha lassan belekezdesz a tanulmányozásba akkor mindegyikre választ fogsz kapni. Ha nem is konkrét választ de a puzzle darabokból össze tudod majd rakni.

Remélem nem gond hogy megírtam ezt, de valamiért késztetést éreztem hogy megtegyem (még sehova se írtam le ezelőtt). Én 27 vagyok most.

2022. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!