Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem zavar az, hogy...

Csak engem zavar az, hogy egyre többen beszélnek úgy, hogy: "dik" és hasonló szavakkal. Már az idősebb korosztálynál is tapasztalható. Engem nagyon zavar, velem van a gond?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
nem szerintem többeket is zavarhat. hát igen, a cigány nyelv már erősen beépült a magyarba és csak súlyosbodik a helyzet:/
2008. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem elválltak a szüleim,apám nem szokott keresni,úgy 1 évben egyszer belép msn-re,és akkor úgy köszön,hogy csá more..Engem id idegesít.És akkor még a többi Győzikés beszólásairól nem beszéltem-.-"
2008. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

engem is zavar.


de egy csomó szavunk van, ami a cigányból magyarosodott, és nem is tudjuk


pl.: csaj, kaja.....

2008. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
az én környezetemben senki nem használ ilyen szavakat..
2008. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Könnyű kiejteni,rövid,könnyen megjegyezhető.De mellesleg "cigányok" Egyiptomban voltak és rabszolgaként tartották őket,ezért sértő és bántó maga a kifejezés;még a "dzsipszi" is enyhébb /tudod honnan ered?!Szintén Egyiptomból,az "Ek Gippe" kifejezésből,ami azt jelenti Egyiptomból (jövünk)/.Inkább ilyeneken kéne elgondolkodni.

Ja,és a "roma" szó miért nem idegesít?Az meg azt jelenti,hogy "ember".Ez is beépülhetne az nyelvbe.

2008. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
So si,sej?!
2008. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
A 2. válaszolónak mondom, hogy a cigányok nem Egyiptomból jöttek, a "gypsy" kifejezés csak egy félreértésből született (kb. mint az "indián" szó is). A cigányok eredetileg Észak-Indiából vándoroltak ki, de eddig sehol sem voltak képesek (nagy részük) beilleszkedni a társadalomba.
2008. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Ki mondta,hogy Egyiptomból jöttek?A vándorlásuk során kerültek Egyiptomba,ahol leigázták őket és rabszolgaként tartották.Mikor az átutazó testvérekkel találkoztak,azok megkérdezték,hogy "Honnan jöttetek?" "Illetve megkérdezték,hogy :"Sosko falo san?" (azaz melyik törzsből,nemzetségből származtok?),azok így feleltek:"Ek Gippe.Vagyis:"Egyiptomból".Ha tévedek,akkor egy most romológia szakos barátom után tévedek.
2008. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te is említettél egy félreértést,én is említenék a magyarokkal kapcsolatban:Egy frászt honfoglalás útján szerezték a hazát!Nomád gyökereitek Ázsiába nyúlnak vissza.
2008. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
igen Ázsiából jöttünk és a népvándorlás útján letelepedtünk a Kárpát-medencében. ezt tudta eddig is mindenki
2008. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!