Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan élhetnék példamutató,...

Hogyan élhetnék példamutató, istenfélő életet?

Figyelt kérdés
16/L
2012. ápr. 26. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Tízparancsolat!
2012. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elhatározással, erőlködéssel nem fog menni (vagy csak ideig-óráig). Azon múlik, hogy milyen a viszonyod Istennel, mennyire bízol benne.
2012. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Például kapásból kigyomlálod a vágyaid közül, hogy példamutató, mert ez nagyravágyás, nem istenfélő.

Olvasd el a Bibliát, járj el hitoktatásra, kérj segítséget a paptól/lelkésztől. Menni fog, de nem egyszerű!

2012. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Te félelemben akarod leélni az életed?
2012. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta imádkozol és végzel dicsőítő imát és gyakran végzel lelkiismeret-vizsgálatot akkor szerintem garantált a siker.
2012. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy viselkedsz mással ahogy szeretnéd,hogy veled viselkedjenek.
2012. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Erről a kérdésről a gazdag ifjú története jut eszembe. Olvasd el Máté evangéliuma 19. fejezet 16-30 verseket: [link]


Itt választ kapsz minden kérdésedre ezzel kapcsolatosan. A lényeg emberileg ez lehetetlen, mert a bűn által megrontott emberi természetünk rabságban tart, de Krisztus képes megszabadítani ebből, az ő erejével, és a Szentlélek vezetésével lehet olyan életet élni, amire vágysz.


Üdv. Péter

2012. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Te félelemben akarod leélni az életed?"


Az istenfélelem nem félelem, hanem azt jelenti hogy az illető nagyon tart attól és nagyon óvatos nehogy valamivel Istent megbántsa. Bár lehet hogy valaki fél Istentől és attól hogy mi lesz amikor megkapja az igazságos ítéletét, de aki tudja hogy Isten mennyire szereti az embereket az már nem fél nem csak Istentől de semmi mástól se.

Abban igazad van hogy a félelem rossz, de ez csak a hívő lelki életének a kezdetén szokott előfordulni azért mert még nem ismeri eléggé Istent.

2012. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"…egy törvénytudó, hogy próbára tegye, megkérdezte tőle: >Mester, melyik a legnagyobb parancs a törvényben?< Ő azt felelte neki: >Szeresd Uradat Istenedet teljes szívedből, teljes lekedből és teljes elmédből. Ez a legnagyobb, az első parancs. A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat. Ezen két parancson alapul az egész törvény és a próféták.<" Mt 22,35-40


Nos, azt hiszem, az ilyenhez szokás azt hozzáfűzni, hogy: No Comment!



Ha gyakorlati kérdésed lenne, vagy bármiben segíthetek, bármikor fordulhatsz hozzám privátban.

2012. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Te félelemben akarod leélni az életed?"


Igen.

Félni akarok attól, hogy Isten megharagszik rám, amiért megbotránkoztattam a szomszédomat. De nem akarok attól félni, hogy a szomszédom bántalmazni fog, mert megbotránkoztattam Őt.

Félni akarok attól, hogy Isten elfordul tőlem, mert loptam. Nem akarok félni attól, hogy börtönbe kerülök, mert loptam.

Félni akarok attól, hogy Isten haragját vonom magamra, mert megcsaltam a feleségem. Nem akarok félni attól, hogy az emberek megszólnak, és trippert kapok, mert megcsaltam a feleségem.

Stb, stb.


Aki Istentől fél, annak nem kell félnie az emberektől!

NEM FÉLEK attól, hogy lepontoznak. (Mert tudom, hogy így lesz, de nem érdekel!)

2012. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!