Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik legjobb keresztény...

Melyik legjobb keresztény egyház és miért?

Figyelt kérdés
Te melyikhez tartozol? Ha a tiétek a legjobb, akkor mi alapján gondolod ezt? Hogyan gondolkozol a többi keresztény egyházról?

2012. ápr. 26. 18:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
A vallás nem fűnyíró, hogy "melyik a jobb". Az ember azért követ egy vallást, mert meg van győződve róla, hogy az vezeti el Istenhez.
2012. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem azok a legjobb keresztény felekezetek / gyülekezetek, amelyek igyekeznek minél inkább a Bibliára alapozni, így egészségesek a tanításaik.

A probléma ott kezdődik, hogy sok vita van arról, hogy ki értelmezi helyesen a Bibliát... Én úgy gondolom és tapasztalom, hogy a teljes evangéliumi (pünkösdi, karizmatikus) gyülekezetek (Evangéliumi Pünkösdi Közösség, Golgota Keresztény Gyülekezet, Hit Gyülekezete, Agapé Gyülekezet stb.)

De ez korántsem jelenti azt, hogy bármelyik közösség is tökéletes lenne, mert mindenhol vannak hibák, van javítanivaló.


A többi keresztény egyház esetében nem értek egyet a Bibliának ellentmondó tanításokkal, de ebből (már) nem csinálok nagy problémát, ha nem szükséges. :D

Úgy értem, hogy nem gondolom azt, hogy bármelyik másik felekezet tagjai úgy általában rosszabbak lennének másoknál, mert minden egyházban vannak őszinte, istenkereső, igazán hívő emberek, akikkel ha vannak is nézeteltérések, de nagyon kellemes beszélgetni, vagy sokat lehet tanulni tőlük.

Nincs "egyedül igaz vallás" vagy "egyedül üdvözítő anyaszentegyház", pedig sokan gondolják ezt magukról. Isten nem felekezetekben gondolkodik, hanem személyekben, és nem érdeklik őt a vallások.

Jézus Krisztus Egyháza különben is szellemi, nem fizikai. Akik ehhez az Egyházhoz tartoznak, azok szellemi testvérek, bármelyik földi közösségbe is járnak; akik pedig nem tartoznak ehhez, azok hiába tartják magukat kereszténynek vagy akármilyen egyháztagnak, semmit nem jelent.


Üdv. :)

2012. ápr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
30%

A 3/3 elhiteti magával,hogy a felsorolt szekták,egyházak valóban a Biblia szellemében működnek: Ez pedig nem igaz. A bibliát is a saját szájuk íze szerint írták át.

Legjobb keresztény egyház nincs. Mindenkinek a sajátja a legjobb.

2012. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
11%
Én azt gondolom, hogy az egyház nem Bibliaértelmező társaság, hanem az a közösség, amelynek Krisztus átadta hatalmát. Tehát számtalan hibája ellenére a katolikus az egyetlen felekezet. Természetesen a protestánsok protestálni fognak e vélemény ellen.
2012. ápr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
44%

Én római katolikus vagyok, és nekem tökéletesen meg is felel. Nem tartom különösebben jobbnak, mint a többit, de egy cseppetsem tartom alávalóbbnak, mint a többit.

Innentől kezdve már átmenne az érvelés téríttésbe, de annak meg nem itt van a helye.

2012. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%

Mindenkinek a sajátja a legjobb. És Istennek? Mitől jó?

Egy ilyen közösség sikeressége,a helyreállt emberi életek számával mérhető.Vannak-e új megtérők,meg ilyenek.

2012. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Nos, akkor lássuk a kérdéseidre a választ sorrendben:


"Te melyikhez tartozol?"


Katolikus nevelést kaptam, de manapság már a Keresztény Advent közösségbe járok, amely egy adventista felekezet


"Ha a tiétek a legjobb, akkor mi alapján gondolod ezt?"


Nem tartom magunkat jobbnak más egyházaknál ugyanis itt is esendő emberek vannak, akiknek Jézus Krisztus segítségére van szüksége. Amik viszont nekem nagyon tetszenek például a következők: a hatalmas Bibliai tudás, a tagok viszonya Istenhez, az evangelizálás, hogy például sorozatokat rendezünk különféle helyeken (Pl ELTE Jogi kar, Megyei könyvtár) olyan Bibliai témákban mint például "Jézus beszélgetései" vagy a "Római levél" stb...Illetve életmód tanácsadás is folyik nálunk, ügyelünk az egészséges életre, éppen ezért egészségügyi előadásaink is vannak. Én nagyon jól érzem magam itt.


"Hogyan gondolkozol a többi keresztény egyházról?"


A többi keresztény egyház tagjait is a testvéreimnek tekintem attól függetlenül hogy nem azonosulok a tanításaikkal. Nincs problémám tehát más keresztényekkel sem, ugyanolyan szeretettel tekintek rájuk mint más emberekre, hiszen Jézus parancsa az, miszerint "

Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek." (Ján 15,17)


^^

2012. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

@ 64% (# 3):


1. Úgy kezdtem, hogy _szerintem_ , mivel erre a kérdésre nem lehet objektív választ adni.


2. Sem a kérdező, sem más nem kérte a válaszok véleményezését.


3. Nem hitetem el magammal, hanem ezt _tapasztaltam_ az elmúlt évek során. (Csak csendben jegyzem meg, hogy nem bölcs dolog ismeretlen emberekről ilyesmit állítani...)


4. Ha már nem bírtad visszafogni magad, akkor talán érvelni kellett volna, nem csak befirkálni az első három mondatot.

Tessék, pótolhatod:

a., A "szekta" szó széles körben elfogadott definíciója valamelyik szótárból, forrásmegjelöléssel, ami bizonyítja, hogy az általam felsoroltak valamelyike valóban szekta lenne.

b., Bibliai igeversek annak bizonyítására, hogy a felsorolt négy gyülekezet nem a Biblia szellemében működik (tételesen légy olyan kedves, hogy meg lehessen beszélni / vitatni).

c., Hiteles forrás annak bizonyítására, hogy bármelyikük is átírta volna a Bibliát a saját szájíze szerint. Ugyanis tudomásom szerint mindegyik közösség főleg a Károli fordítást használja, ill. az általánosan elfogadott fordításokat. [Az egyetlen fordítás, amelyről tudok, az Őrtorony Társaság Újvilág Fordítása, de azt kizárólag a Jehova Tanúi tekintik hiteles fordításnak.]


Mindezek hiányában az általad írottak üres vádaskodások, amikről nincs értelme tovább eszmét cserélni.



@ Achillesz:


Protestálok. :D


Dicsértessék a Jézus Krisztus. :)

2012. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Sághegyi Csaba ***** válasza:
72%
Számodra az a legjobb, ahol úgy tudsz növekedni a hitben, hogy közben önmagad is lehetsz. Én, mint keresztény rocker a Golgota gyüliben találtam meg ezt. Másféle embereknek más egyház a jó.
2012. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%
A 2-es válasz szerintem tökéletes, de a Golgota NAGYON NEM pünkösdi-karizmatikus gyüli. Kikérik maguknak. :)
2012. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!