Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jegyesem van, de kezdek...

Jegyesem van, de kezdek szerelmes lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3,5 éve jöttünk össze, hosszú ismeretség után, augusztus óta jegyesek vagyunk, októberre tervezzük a nagy eseményt. Nem ábrándultam ki, semmi baj, csak egy picit kezdek szerelmes lenni másba. Azt ismerem, amikor hirtelen lecsapnak rám nagy szerelmi lángok, azt megtanultam kezelni, ilyen típusú ember vagyok. De most szép csendesen egy szinte csak látásból ismert emberke jött a képbe, nem is sokat tudok róla. Néha beszéltünk már egy picit. Kinézetre pl. nem éppen az ideálom, de valahogy egyre inkább van valami érdekes esetlenség a levegőben, ha összefutunk (ami viszonylag gyakori, mert napi szinten megfordul a templomban és én is). De pl. azt sem tudom, hány éves, csak hogy idősebb nálam kb. 5-15 évvel (nagyon kortalan).



Amúgy tisztaságban készülünk, mélyen hívőként, nagy szeretetben és várakozással.


Csak most nem nagyon tudom, mit kezdjek ezzel a szállal. Bekúszott a gondolataimba az a fiú. Nincs senkije, mindig egyedül szokott lenni. És amúgy semmi extra, nem közeledik felém, mint bárki más, úgy beszél velem nagyritkán. De valami van a levegőben és egyre inkább. Mintha ezer éve ismernénk egymást. Kerüljem, amennyire tudom? Vagy hagyjak mindent menni a maga útján, majd ha megismerem jobban, úgysem fog érdekelni? Vagy mi...


Nehéz, mert kimondtam egy igent, amit komolyan is gondoltam. Persze ez még nem a végleges, de úgy nem érdemes kimondani, hogy ott akkor nem úgy gondolja az ember, hogy ez már az. Az a bajom, hogy irtóra szeretném megismerni azt a fiút egy kicsit jobban...


Jajj. Szóval hívők válaszát várnám, mi a véleményetek? Hogyan kéne kezelnem ezt a helyzetet? Ilyen megszerelmesedős típus vagyok, úgy tűnik, és mindig talál újabbfajta módokat, ezt később is kell tudnom kezelni valahogy, a végső igen után, bárki mellett.


Köszi a segítséget!


24l



2012. ápr. 28. 09:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Kérdező!


Tedd fel a kérdést hogy ha az a személy akinek igent mondtál ugyan ilyen dolgot csinálna akkor te hogyan éreznél?

S van egy másik sokkal fontosabb kérdés.

Vajon a Teremtő mit gondol erről? Helyeselné azokat az eseményeket amelyek kialakulhatnak ebből a helyzetből?

2012. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem *csináltam* semmit. Nem flörtöltem vele, meg semmi ilyesmi. Az, hogy érzései lobbannak az embernek, mindennapi. Legalábbis nálam. Nem táplálom őket. Csak nem tudom, hogy a kíváncsiságommal (ki ez) mit tegyek.
2012. ápr. 28. 10:35
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Vannak azért itt kérések. Vajon a mostani az igazi? Vajon a "kiszemelt" az igazi? Vajon eldönthetjük-e mi magunk, hogy mi az, hogy igazi? Vajon házasságod után lesz-e ilyen "kirohanásod"? Vagy mindenki, aki felkelti az érdeklődésedet, meg akarsz ismerni? Vajon milyen választ akarsz hallani? Vajon komolyan kérdezed egy hívőtől, hogy a kirohanásodra mi a véleménye? Aranyom, ezt azért neked kell látnod. Vagy ez a közönségszavazat a Vágó műsorban? Ha több a szavazat, hogy a kiszemeltet válasszad, akkor azt választod, vagy ha a mostanira jön több szavazat, akkor annál maradsz? Ki tett minket bíróvá köztetek? Köszi a segítséget? Milyen segítséget vársz? Parázna, lojális, haragvó, intő, megértő vagy milyet? Nem értelek.


De hogy választ is adjak: Mind a Biblia, de Krisztus maga is házasságtörésről beszélt. Ha vallási oldalról nézem, akkor nem történt ceremónia, nem történt házasság. Ha biblikusan nézem, nem történt ragaszkodás a másikhoz, miután kifele kacsingatsz, és nem lettetek egy testté. Az igen meg nem eskütétel.


"Amúgy tisztaságban készülünk, mélyen hívőként, nagy szeretetben és várakozással."

Aha, ezért "született" meg a kérdés... Te szeretnéd, ha párod kifele kacsingatna? Ez aztán a szeretet és tisztaság... Ha valaki lefekszik egymással, az már meg fertő? Szerintem az meg már házasság.


Ennyi a véleményem, ha már kérdezted...

2012. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem szavazásra várok a kérdés feltevésével. Egyébként tetszett a válaszod, ha érdekel (én felfelé pontoztam). Valóban eléggé kirohanásnak tűnhet, de igazság szerint nem az. Nem kifelé kacsintgatós vagyok, csak könnyen nagy érzelmekre lobbanós. Ismerek még jónéhány ilyen embert, akik ezzel együtt elkötelezettek egyetlen mellett. Amúgy a Kedvesem tud róla teljesen, hogy ilyen vagyok, és azt is tudja, hogy ez nem megcsalós szinten megy.


Nem azt kérdeztem, hogy kit válasszak, hanem azt, hogy hogyan kezelhető hívőként jól ez a helyzet? Csak mivel szinte napi szinten találkozom ezzel a fiúval, valamit kezdenem kell a helyzettel.


Oké, akkor máshogy fogalmazok. Volt-e már valaki hasonló helyzetben, és mit kezdett vele? Elkerülte az illetőt? Vagy egyszerűen hagyott mindent teljesen természetesen, úgyis elmúlik? (Nem tudom, elmúlik-e, mittudomén. Nem akartam, hogy jöjjön, nem figyelgettem azt a srácot meg semmi.)


Szerintem amúgy nincs olyan, hogy "igazi", illetve nem egy igazi van mindenkinek potenciálisan, hanem több ezen a földön. Csakis döntés kérdése, hogy valaki mellett kitartok-e vagy sem.


Épp ezért merült fel bennem a kérdés: mit kell tenni ilyenkor? Nem esküdtem, és a szeretet, szerelem megvan... hogy kell kezelni, amikor jön egy újabb szerelem(nek tűnő valami)? (Fellobbanni mondom, gyakran szoktam, de az kb. fél napig tart, és utána jót nevetek magamon. Ez viszont csendes eső, nem vihar.)

2012. ápr. 28. 14:48
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Még nem vagytok házasok, egy jegyesség felbontása pedig nem bűn, legfeljebb kellemetlen, de a kettő azért nem ugyanaz. Az sokkal rosszabb, ha rossz döntést hozol, esetleg olyan emberrel kötsz házasságot, akit nem is szeretsz igazán. Egy nem megfelelően meghozott házassági döntésnek hosszabb távon sokkal, de sokkal rosszabb következményei lehetnek, mint esetleg egy felbontott eljegyzésnek. Szerintem ne siessétek el a házasságot, esetleg megmondhatod a vőlegényednek, hogy azt szeretnéd, ha későbbre tennétek az esküvő időpontját egy pár hónappal, mert nem vagy biztos az érzéseidben. Ezt ő is meg fogja érteni és tolerálni fogja. Addig beszélgethetsz a másik fiúval, lehet, hogy kiábrándulsz belőle, de legalábbis jobban megismered, és így tisztába kerülsz az érzéseiddel. így aztán vagy összeházasodtok valóban a vőlegényeddel - pár hónap halasztás nem a világ -, vagy elkerültök egy rossz döntést.
2012. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy tisztaságban készülünk, mélyen hívőként, nagy szeretetben és várakozással."


Amúgy,ha megkérdik,hogy vagyok,azt szoktam mondani,hogy a szart leszámítva egész jól. Bocs,de néha kell ilyen is.

Milyen mélyen?

Ha most ilyenen gondolkodol, könnyen ki lehet mozdítani,azaz nincs eléggé megalapozva a kapcsolatod.

Ami nem baj,inkább most jöjjön elő egy ilyen kérdés,mint házasságkötés után. Azt gondolom,nem bűn,ha beszélsz a másik emberrel,kérdezel pár dolgot,mit gondol, ki egyáltalán ő,meg ilyenek. Lehet,hogy csak egy besurranó tolvaj."Komolyan is gondoltam-persze ez még nem végleges"....hmm érdekes.Vagy csak egy kis időre gondoltad komolyan? Uralkodnod kell a saját érzelmeid felett. Azt mondja a zsoltáros,hogy az az ember,akinek nincs birodalma a saját lelke felett,hasonló a kerítés nélkűl való városhoz. Azaz átjáróház leszel az érzelmeidnek.A lélek,az az értelem-érzelem-akarat.Ezek felett Neked kell uralkodni.Néha azt mondom,hogy nincs olyan,hogy igazi,vagy hogy jobb.Ez is férfi,meg az is,itt is,meg ott is lesznek nehézségek,próbák,problémák.Aki az igazit keresi,a végén egyedül marad.Az elsőt már 3.5 éve ismered,ha nem lenne jó, már rég otthagytad volna.Talán maradj meg vele.Bocs,hogy bunkó vagyok,le pontozhattok.

2012. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Karlowy,


hát úgy kb. 461,027 mm mélyen. ;)


Köszi nagyon a válaszod! Sokat segítettél.

2012. ápr. 28. 21:14
 8/21 anonim ***** válasza:
Remélem jó döntést hozol.
2012. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass Istenre, hallgass a szívedre. Fiatal vagy még, ha ilyen könnyen meginogsz, az nem jó jel. 8 éve vagyok házas, és nem állítom, hogy ez idő alatt nem tetszett meg nő, de soha meg nem inogtam, mert szeretem a feleségemet.


Szerintem egy darabig tarts szünetet mindkettővel, hagyd, hogy kitisztuljon a fejed.

2012. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!