Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik szerint a halál a megsemm...

A nap kérdése:

Akik szerint a halál a megsemmisülést jelenti, mit mondanak arra, hogy hol van most Énokh, Illés és Mózes?

Figyelt kérdés

Bár Illés és Énokh elragadtatott, de Mózesnek rendes fizikai halála volt. Mit keresett Illés és Mózes Jézusnál a megdicsőülés hegyén (Márk 9:1-10)?


Illetve miért mondta Jézus azt, hogy Isten nem a holtak, hanem az élők Istene? Ezt a kijelentést a halottakról mondta, miszerint Mózesnek Isten úgy mutatkozott be, hogy Ő (a halott) Ábrahám, Izsák és Jákob Istene (Márk 12:26-27).


2012. máj. 3. 16:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Akik így hiszik azok nem hisznek a Bibliába. Ennyi erővel azzal is érvelhetnél,hogy a gyűrűk urában Aragorn a szellemsereggel beszélgetett.
2012. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%
Pont azt akartam írni, mint az első. Aki nem hívő, annak a Biblia egyáltalán nem megkérdőjelezhetetlen, hiteles forrás, csak egy mese.
2012. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Azokhoz a hívőkhöz szól a kérdésem, akik nem hisznek a lélek hallhatatlanságában (tagadják például az örök szenvedésről szóló tanítást).
2012. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%

’Énók átvitetett, hogy ne lásson halált’ — írta Pál apostol (Héberek 11:5). Ezt nem úgy kell érteni, hogy Isten felvitte őt az égbe, és Énók ott élt tovább. Jézus volt az első, aki felment az égbe (János 3:13; Héberek 6:19, 20). Az, hogy Énók ’átvitetett, hogy ne lásson halált’, alighanem azt jelenti, hogy Isten prófétai révületet bocsátott rá, majd ebben az állapotban véget vetett az életének. Így Énók nem szenvedett, illetve ’nem látott halált’ az ellenségei kezétől.


A 2Királyok 2:11 arról ir h Illést egy tüzes harci szekér felvitte szélviharban az egekbe.Ez a kifejezés nem a fizikai világegyetem legtávolabbi részeire utal, de nem is arra a szellemi helyre, ahol Isten és az angyalfiai laknak (5Mózes 4:19; Zsoltárok 11:4; Máté 6:9; 18:10). ’Az egek’, amelybe Illés felment, a légköri egekre utal (Zsoltárok 78:26; Máté 6:26). Átszáguldva a föld légkörén, a tüzes szekér bizonyára a föld egy másik részére vitte el Illést, ahol a próféta még élt egy ideig. Valójában Illés évekkel ezután írt levelet Jórámnak, Júda királyának (2Krónikák 21:1, 12–15).


Mózes i. e. 1473-ban meghalt, testét pedig eltemették „a völgyben, a Moáb földén, Béth-Peórral átellenben” (5Mózes 34:5, 6).

2012. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

A kérdésedben benne van a válasz: akik szerint a halál a megsemmisülést jelenti, azok szerint Énokh, Illés és Mózes megsemmisült.


de ezt már előttem is leírták neked

2012. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

"Az, hogy Énók ’átvitetett, hogy ne lásson halált’, alighanem azt jelenti, hogy Isten prófétai révületet bocsátott rá, majd ebben az állapotban véget vetett az életének. Így Énók nem szenvedett, illetve ’nem látott halált’ az ellenségei kezétől. "


Bocs, de ez így nincs benne a bibliában. És a kérdés nagyon jó, mit is keresett Mózes Jézusnál? És hogyan vette fel a kapcsolatot Saul Sámuel prófétával? És mindennek fényében mit jelent a gazdag és lázár története? És miért mondta Jézus a latornak, hogy ma velem leszel a paradicsomban? Miért?

2012. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kérdező nem az ateistákra gondol, hanem azokra a hívőkre, akik szerint a halál után nem kerül a lélek Istenhez (vagy máshova), a test halálával meghal a lélek is.
2012. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

A kérdés jó, én is tettem már fel hasonlót, de sajnos nem kaptam rá értelmes, meggyőző válaszokat, csak találgatásokat.

Remélem neked több szerencséd lesz.

2012. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
17%
Jézus maga mondta, hogy Mózes és Illés csak látomás volt, nem pedig valóság. Jézus volt a "gyenge", aki a legelsõként támadt fel. Előtte senki sem került a mennybe. Tehát az emlitett példák tán egy jobb fordításban jobban érthetők .
2012. máj. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szóval "zsenge" akart lenni, bocsi, de a mobile billentyűzet megtréfált.
2012. máj. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!