Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hisz a keresztény Istenben...

Aki hisz a keresztény Istenben, az miért hisz benne?

Figyelt kérdés

Miért pont a zsidó-keresztény Istenben hiszel? Az egyistenhit előtt a világ tele volt Istenekkel, akik szerintem sokkal emberibbek voltak, mint amelyiket ma a legtöbben imádják. Miért pont ebben az Istenben hiszel, és nem valamelyik pogány Istenben? Miről jobb ez az Isten mint pl. a pogányok Istenei?


Légyszi, ne olyan válaszokat adjatok, hogy "Mert a biblia ezt írja", meg "mert ő az egy és igaz isten" stb.

Indokoljátok meg logikusan.



2012. máj. 6. 21:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%

itt nincs logika

csak hit

2012. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%
Mert csak egy mindenható Isten létezik!
2012. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Megvolt a megfelelő reklámja, ebbe nőttünk bele. Ezt nem negatívból mondom, semmi bajom a kereszténységgel. De ha ma olvasol egy régi pogány hitről, leginkább mesének fogod fel, vagy valami jó sztorinak. Ritka azaz eset, hogy valóban el is hiszi az ember ezeket. Hiába, elidegenedtünk ettől, de egyébként igazad van... kár is érte.
2012. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Második, bekaphatod. :D Mondtam hogy értelmeset írjatok. A többieknek kösz.
2012. máj. 6. 21:54
 5/28 Pietrosol ***** válasza:
52%
Semmivel sem jobb,ugyanolyan ember által teremtett és nem azonos a teremtő istennel!
2012. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Második vagyok,gondolj csak bele az ókori világ istenei is egy mindenható Isten fenhatósága alá tartoztak pl Zeusz,Jupiter,Ozirisz,akkor az ősmagyar öregisten mind mind egyazon isteni személyt képviselnek, mely a Napkultusszal hozható kapcsolatban.Az ókori kisistenek meg a katolikus védőszentekkel.Most bekaphatud te!
2012. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

van egy ilyen angol közmondás:

"Too stupid to understand science?

Try religion!"

2012. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Ez nem logika, hanem hit és intuíció.
2012. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

Én abban hiszek hiszek, hogy a szeretetnek van értelme.

És hosszú gondolkodás után arra a következtetésre jutottam, hogy nem fogom megtudni, hogy van-e Isten, vagy nincs Isten.

De valami miatt létre kellett jönni annak, ami van. Valahol el kellett kezdődni....És valószínűleg a mi tudatunkkal nem fogjuk ezt megérteni.


Miért a kereszténységet választottam? Mert Jézus a szeretetet tanította. És nem a gyilkolászást. Miért nem egy másik szerető Istent választok? Mert kereszténynek neveltek.


Nekem a lényege számít Istennek. Tőlem bármelyik valláshoz tartozhat. Gonosznak én nem szolgálok. Én atyámként szeretem az Istent, nem a rabszolgája vagyok.

És hiszem, hogy van értelme az életemnek. (lehet, hogy nem mindent veszek be szó szerint a Bibliából, de szerintem ez nem is nagy baj).

2012. máj. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Mert nincs róla igaz kép és nem hinném, hogy Mózes, János és a többiek a saját életüket kockáztatták olyanért amit bizonyítani nem tudtak. Buddháról mindenki tudja, hogy egy kövér vigyorgó isten, de a mi keresztény Istenről (JHVH) nincs kép. Lásd ki is akarták őket végeztetni azért, mert Istent hirdették. Szóval elég végzetes tréfa lett volna, ha kitalált Istent alkottak volna.
2012. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!