Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Egyház hogy tud együtt...

Az Egyház hogy tud együtt élni a saját múltjával?

Figyelt kérdés

Ez nem kritika, ezt a kérdést a legkomolyabban gondolom. Szeretnék csak a kérdésre választ kapni, senki ne kezdje itt kifejteni szerény meggyőződését Isten létezéséről vagy nem léteséről.


Tehát azt gondolom nem új információ, hogy voltak keresztes hadjáratok (rengetegen haltak meg miatta), voltak inkvizíciók (rengeteg embert megöltek, halálra kínoztak). És tudtommal az Egyház annyit tett, hogy bocsánatot kért a múlt miatt és kész, minden el lett intézve ennyivel. Na most nekem itt pár dolog nem világos. Ha bemegyek a boltba, és ellopok 100ezer forintot akkor hiába kérek bocsánatot lecsuknak. Az Egyház gyilkolászhatott összevissza, de egy bocsitól mindenki mindent elnéz? És ezek után még vannak emberek, akik bizalommal, szeretettel fordulnak ehhez a mészárszékhez?


2012. máj. 11. 09:14
1 2 3 4
 1/39 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Nem vagyok vallásos, de nem hiszem, hogy az egyháznak ma azon kellene tipródnia, hogy mit csináltak ötszáz éve egészen más pápák és hívők, egészen más társadalmi környezetben. Nem hiszem, hogy jogos lenne ma felpofozni egy törököt Mohács miatt. Megvannak a mai problémák, jó sok, inkább azokat oldja meg.

(btw, a keresztes háborúk szerintem abszolút jogosak voltak, egy agresszívan terjeszkedő iszlám ellen szervezték őket, olyan területek elfoglalására, amelyek csak nemrég voltak mohamedán uralom alatt és a lakosság nagy része/többsége keresztény volt)

2012. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
0%
Azok a gyilkolászó emberek meghaltak. Különben te is felelni fogsz őseidért és az éhezők sorsáért.
2012. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Az "Egyház" alatt gondolom a Katolikus Egyházat érted. Meg kell különböztetni az Egyházat a tagjaitól. Hogy ki hogyan viszonyul ehhez a kérdéshez az embertől is függ.


Én például Katolikus nevelést kaptam, de soha senki nem beszélt nekem beszélt nekem az egyházi visszaélésekről, mivel ott ez nem igen téma. Amikor nekem a kezembe került a Biblia és ennek hatására elkezdtem gondolkodni, illetve megismertem a történelmi tényeket is, nem haboztam azon, hogy nekem van-e ott helyem vagy nincs. Egyértelmű volt, hogy nekem semmi keresnivalóm nincs a Katolikus Egyházban, így most már egy másik felekezethez tartozom.


Mások, akik együtt tudnak élni ezekkel a tényekkel azért van, mert mindenre lehet valamilyen kifogást találni. A hitvédelmezők felhoznak mindenféle mentséget (még történelminek látszó dolgokat is) hogy védjék a Katolikus Egyházat, azonban a Biblia igazsága és a történelmi dokumentumok magukért beszélnek, és akkor nem is beszéltem még a Katolikus Egyház jelenlegi tevékenységéről is...


Mindenesetre egy szónak is száz a vége: Aki annyira szereti az Katolikus Egyházat, annak mondhatsz bármit, úgyis fognak valamilyen kifogást találni, és meg fogják próbálni feledtetni azt a sok szenvedést, amit a Középkori Egyház okozott az embereknek.

2012. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
74%

A Katolikus Egyház messze nem tökéletes. Szerintem is tanítanak, cselekszenek fölösleges és helytelen dolgokat.

De nem találtam olyan reális indokot, ami igazolná, hogy káros lenne és meg kellene szűntetni. Persze aki szerint csak prxqwrtxwe által lehet üdvözölni, annak nyílván káros.

De kölcsönös toleráció nem ártana.

Elméletileg a tanaik a szeretetre buzdítják az embert. Azért, mert álszentek voltak vagy vannak köztük, nem minősíti az egész szervezet és annak tagjait.

2012. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

"Mindenesetre egy szónak is száz a vége: Aki annyira szereti az Katolikus Egyházat, annak mondhatsz bármit, úgyis fognak valamilyen kifogást találni"


Miért kellene nekem kifogást keresnem olyan emberek cselekedeteire, akik több száz éve éltek? Az egyház elismerte, hogy a nevében történtek olyan dolgok, amiknek nem lett volna szabad megtörténni, és nyilvánosan bocsánatot kért. Mit kellene még tenni? Minden katolikus szaggassa meg a ruháját, szórjon hamut a fejére, és vezekeljen az idők végezetéig?

2012. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kellene nekem kifogást keresnem olyan emberek cselekedeteire, akik több száz éve éltek? 2


Hogy neked miért kellene azt nem tudom. De hogy azok az emberek akik tagadják azt, ami nyilvánvalóan igaz az megint más kérdés...Tőlük kéne megkérdezni hogy miért teszik azt.


"Az egyház elismerte, hogy a nevében történtek olyan dolgok, amiknek nem lett volna szabad megtörténni, és nyilvánosan bocsánatot kért. "


Nem az egész Egyház ismerte el, csak egy része. Különböző hitvédelmi oldalakon a mai napig tagadják a Katolikus Egyház viszaéléseit, és próbálják tisztára mosni a múltat. Mindenesetre annak örülök, hogy vannak emberek akik belátják hogy a Katolikus Egyház múltja nem hibátlan.


"Mit kellene még tenni? Minden katolikus szaggassa meg a ruháját, szórjon hamut a fejére, és vezekeljen az idők végezetéig"


A Katolikus hívőket, és az Egyház vezetését azért külön kell választani. Nagyon sok Katolikus hívő mit sem tud ezekről a dolgokról, sőt ismerek olyanokat akik még az Egyház hivatalos tanáításai iránt is teljesen laikusak, csak a hagyományok miatt. (Gondolok itt a családomra) Nem is kárhoztatom a hívőket, mert köztük is vannak Krisztust követő emberek, azonban a napjainkban is zajló Egyházi visszaélésekkel kapcsolatban nem lehet szemet hunyni. A Katolikus teológiába pedig már bele sem megyek...Mindenesetre az meggyőződésem hogyha a Katolikus Egyháznak olyan hatalma lenne mint régen ma is ugyanazt csinálná az emberekkel. Bocsánatot kérek, de én így gondolom.


Üdv!

2012. máj. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

"Az Egyház hogy tud együtt élni a saját múltjával?"


Úgy hogy az egyház tagjai nem azt nézik hogy a Sátán milyen módon volt képes lerombolni az egyház tekintélyét hanem azt hogy milyen nagy szentek éltek benne, milyen teológiai műveket alkottak, vagy azt hogy milyen szép az evangéliumban ahogy Jézus megalapítja az egyházat és apostolok elterjesztik a hitet. Szóval a jó dolgokat nézzük nem a rosszat.


"Az Egyház gyilkolászhatott összevissza, de egy bocsitól mindenki mindent elnéz?"


A kártérítés elég nehezen megoldható lenne.


"Az Egyház gyilkolászhatott összevissza, de egy bocsitól mindenki mindent elnéz?"


Igen vannak. A mai egyház nem mészárszék, sőt akiket én ismerek és az egyház tagjai azok egész elviselhető alakok. (És szerintem nem öltek meg senkit se)

2012. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

"Miért kellene nekem kifogást keresnem olyan emberek cselekedeteire, akik több száz éve éltek? Az egyház elismerte, hogy a nevében történtek olyan dolgok, amiknek nem lett volna szabad megtörténni, és nyilvánosan bocsánatot kért. Mit kellene még tenni? Minden katolikus szaggassa meg a ruháját, szórjon hamut a fejére, és vezekeljen az idők végezetéig?"


Magyarország a mai napig szív az 1. és 2. vh-ban történtek miatt, pedig az is odébb van már. Nekünk miért nem bocsátanak meg csak azért, mert "rossz oldalt" választottunk akkor, de az Egyháznak miért kell megbocsátani azokat a rémtetteket? Épp a múltkor végeztem egy kis kutatómunkát a középkori kínzóeszközökről. A Fűrész és a többi hasonló kategóriájú film a közelébe sem ér azoknak az eszközöknek, amelyeket az inkvizíció csinált. Nem gusztustalan, hanem egyszerűen hátborzongató és hihetetlen, hogy egyáltalán képesek voltak emberek másokkal ilyet tenni, nem hogy Isten nevében. És egy bocsival minden el lett intézve? Ha neked ez elégtétel... azért mondjuk kíváncsi lennék, hogy mit tennél, ha valaki bemenne hozzátok, lemészárolná a családod és utána annyit mondana hogy bocsi. Erős a gyanúm, hogy nem bocsátanál meg neki, de 10-20 év múlva sem.

2012. máj. 11. 14:24
 9/39 A kérdező kommentje:

Akinek van gyomra az nézelődhet itt:

[link]


Ezt tette a Katolikus Egyház Isten nevében... nem tudom ki az aki ezeket egy bocsi után simán elnézi, mind1 mikor történt, akkor is éltek emberek akik az Egyház miatt szenvedtek.

2012. máj. 11. 14:27
 10/39 anonim ***** válasza:

Nekünk miért ne bocsátottak volna meg?

Mi mennyivel leszünk jobbak, ha olyanok leszünk, akiket "gyűlölünk"?

Neked mit tettek a családoddal?


Tessék:

CSAK AKKOR NÉZD MEG, ha van hozzá GYOMROD!

Megsérülhet a lelked.

Emberi trancsírozott darabok és nem mű, mint a filmekben.

18 ÉV ALATT NE NÉZD, AKKOR SEM, HA HÁNYÓS VAGY!


[link]

2012. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!