Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fel szeretném venni az iszlám...

Fel szeretném venni az iszlám vallást de félek hogy azt mondanák hogy túl fiatal vagyok meg attól is tartok hogy mit gondolnának rólam a többi muszlimok!?

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek félek bemenni egy mecsetbe és érdeklődni efelől meg félek attól hogy mit mondanának. egyáltalán mit kellene mondanom ha mégis leküzdeném a félelmemet és bemennék egy mecsetbe? hogy vessem föl hogy fel szeretném venni az iszlám vallást? 14/L

2012. máj. 13. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Inkább ne menj mecsetbe és ne vedd fel. Közösséget keresel? Találhatsz máshol is. Rajongó, 14 éves kislány, ha lehet, ne döntsön egy olyan vallás és világnézet mellett, amelyből büntetlenül egész életében nem tud majd kilépni (a hitehagyóknak halálbüntetés jár az iszlámban.) Nemcsak, hogy nem tudnál kilépni, de vége lenne a szabadságjogaidnak is. Tudod-e, hogy az iszlám szigorúan hátrasorolja a nőket? Biztos, hogy 2-3 év múlva, ahogy nősz, kiábrándulnál az egészből, de akkor már nem lenne módod menekülni belőle. Kérlek, gondold meg ezt. 14 évesen ne dönts rosszul, saját magad és a jövőd ellen.
2012. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Én ateista családban nőttem fel. Anyukám azt mondta, majd ha elmúltam 18 eldöntöm, hogy akarok-e magamnak vallást. Igaza volt. Akartam és kerestem, de nem engedett semmibe "belekeveredni" korábban.

Minek vennéd fel az iszlám vallást? Művelődj, kutass, és ha igazi a vágy a szívedben, akkor 4 év múlva is ott lesz.

2012. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! igen valóban igaz vágy van a szívemben mivel már két éve szeretném felvenni a vallást. két éve tanulmányozom az iszlám vallást,de mégis félelem van bennem azzal kapcsolatban hogy ott a muszlimok mit szólnának hozzám.
2012. máj. 13. 20:46
 4/17 dudiska ***** válasza:
49%
Ezek szerint Isten után kutatsz,majd ha kitartóan kéred őt imában engedi,hogy megtaláld.Ami azt illeti nagyon fiatal vagy,de kutass,érdeklődj,lehet,hogy megtalálod az igaz vallást!
2012. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem legfeljebb azért lehetsz fiatal, mert nem ismered a Koránt. Én általában azt mondom (és ennek kellene a helyes muszlim hozzáállásnak is lennie), hogy legalább a Koránt olvasd el, mielőtt csatakozol.

Ez kb olyan, mint hogy elolvasod azt a szerződést, amit aláírsz.


Az meg biztos, hogy minden muszlim örülni fog neki, hogy új taggal gyarapodtak.


Tehát először is milyen előismereteid vannak, miért akarod felvenni a vallást...


Mindennek tetejében nem ajánlom, hogy csatlakozz, bár saját döntésed, inkább várj még vele 1-2 évet, és az alatt legalább a Koránt olvasd végig 2-3 fordításban, vagy arabul, de erősen ajánlott a Biblia átolvasása is előtte.

Nem kell elsietni, mert a hit felvétele KÖTELEZETTSÉGEKKEL jár, nem olyan, mint egy wc, hogy bemegyek, könnyítek és otthagyom.


# 18/20

Azt azért megjegyezném, hogy nem minden muszlim gondolja így, és nem Iránban vagyunk. No persze ez nem gátolja meg, hogy bárkit megöljenek, akit akarnak, de ennyi erővel a kereszténységtől is tartani kellene, az más kérdés, hogy keresztények nem nagyon léteznek.


# 3/4

2 éve? Kíváncsi vagyok egy 12 éves lány hogyan tanulmányozza a vallást. Szerintem még egy felnőttnek is gondot okoz a fordított szöveg helyes értelmezése, nem hogy egy gyereknek. No nem mintha általánosítani akarnék a korodból kifolyólag, csak nem tartom valószínűnek, úgyhogy kíváncsi vagyok rá, vagy tudnál példákat mondani, mi vonz benne?

2012. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
64%
Az Iszlám nagyon szép, és ha te úgy érzed tudsz vele azonosulni, akkor nem kellene félned...Ez jó dolog ha te ilyen fiatalon megláttad az Iszlám vallás szépségét...Egyszerűen bemész és elmondod szeretnél segítséget kérni mert fel szeretnéd venni a vallást, ebben semmi különös nincs...Sok sikert!
2012. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

A kor a legkevesebb, az a fontos, hogy ha felveszed szívből vegyed fel, az Iszlám gyönyörű, ha ezt az utat választod ( és ha Allah is így akarja ez fog történni) nem lesz könnyű, de megéri, tanulj, olvass és fohászkodj hogy erősödj meg a hitedben, hogy legyőzhesd az aggodalmaid, és Allah megnyit előtted mindent, egy hadith-ban az van írva (sajnos nem tudom pontosan idézni) ha lassan elindulsz Allah felé ő futni fog feléd.

u.i. 22. szúra 38. ája Bizony Allah megvédi azokat akik hisznek.

Ne félj tehát mások véleményétől, te csak Allahnak vagy köteles elszámolni, már fiatalabbak is választották az iszlámot, menj és törekedj Allah útján, fohászkodom érted.

2012. máj. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Amazing Azan Mashhad Imam Ali-Rida ( أذان مشهد عند الامام علي الرضا (ع on Youtube


Irresistible

2012. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a bátorítást!
2012. máj. 31. 10:57
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

As-salamu 'alaikum!

16 éves lány vagyok, nemrég lettem muszlim. Most látom, mennyire jól tettem. Az Iszlám megnyitotta a szívemet az emberek felé, és olyan dolgokat is megbecsülök, amiket eddig észre sem vettem. Minden nap, amit nem Allahnak szenteltem az életemből, csak pocsékolás volt. Most viszont minden percet meg tudok becsülni, mindenért hálás vagyok.

Az imádkozás a legjobb számomra. Fantasztikus dolog. Szavakkal leírni nem lehet az érzést, amit érzel, amikor Isten előtt vagy.

Először én is aggódtam, hogy mit fognak szólni az emberek, de hidd el, ez nem fontos. Az a fontos, hogy Istennek tetsző életet élj!

Én is ateista családba születtem, igazi ateistaként éltem, minden vallást elutasítottam, csak, mert a szüleim is rossz szemmel néztek a vallásos emberekre, így engem is így neveltek. De tudod, az ember előbb-utóbb elkezd a saját szemével látni. Így fedeztem fel az Iszlámot. A Korán olvasása után teljesen megváltoztam, azonnal tudtam, hogy ez az igaz vallás.

Ateistaként is boldog voltam, de így, muszlimként olyasvalamit élek meg, amit az ember addig nem tud érzeni, amíg nem lesz maga is muszlim. Ez egy másfajta boldogság; inkább egyfajta megnyugvás és a béke érzése költözik az ember szívébe (legalábbis nálam így volt).

Láttam, hogy kérdésed nem mostani, de azért, gondoltam, írok. Felvetted már az Iszlámot?

Kíváncsi vagyok a fejleményekre!

Salam

2012. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!