Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mondjak a Véneknek hogyha...

Mit mondjak a Véneknek hogyha már nem akarok Jehova tanúja lenni?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen érvet hozzak fel nekik :( .

2012. máj. 16. 15:36
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
89%

Egyik osztálytársam is jehova.. vagyis az anyja azt akarja hogy az legyen !!! kész terror úgy sajnáljuk szegény srácot... Hogy lehetnek emberek ennyire agy mosottak?

Minek kell érv ahhoz hogy kilépj? Nem szállhatsz ki csak úgy? Mi ez valami szekta?

2012. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 20. válaszoló!


Először is elnézésedet kérem, hogy csak most reagálok; úgy látszik, valahogy "elveszett" ez a kérdés a megválaszoltjaim között, és csak most vettem észre a hiányosságot, hogy új válasz érkezett rá. De most gyorsan pótolom. :)


1. "ezeknek a linkeknek semmi értelme számomra, mivel angol, de ha magyar lenne is, csak üres kritikák azok."


1.1 Nem annyira lepődtem meg, mert tudom, hogy a tanúk közül nem sokan beszélnek angolul; de mégsem értem... Hiszen az angol világnyelv. Ráadásul téged az írásod alapján fiatalnak gondollak, tehát elvileg tanulnod kell(ett) angolul. Persze tudom, hogy más lehetőségek is vannak a közoktatásban, főleg a német nyelv, de azért a többség nem azt választja... No, mindegy.


Nem vállalom be, hogy mindkét cikket végig lefordítsam, de az idézett szöveg azt állítja, hogy több beszámoló / riport szerint a tanúk 5 – 10 – szer nagyobb arányban követnek el öngyilkosságot, mint az átlag népesség. et és egy másikat igen. A másik cikk egy rövid részlete arról szól, hogy sok jól dokumentált öngyilkossági eset van, amelyek biztosan az Őrtorony Társulathoz köthetők. Ezek egyike McMinnville-ben, Oregon államban történt 2002. 02. 23-án. Egy hattagú családot találtak holtan, akik hosszú ideig JT-k voltak, de kiközösítették őket. Az apa lelőtte a feleségét és négy gyermekét, majd saját magát.


Ezek miatt írtam a kérdezőnek előzőleg, hogy a szervezetBE bekerülni jelenti az élettel való játszást, nem pedig az onnan való kikerülés.


1.2 Remélem, azt nem gondoltad komolyan, hogy bármi is egy-egy angol vagy magyar nyelvű cikk tartalma, az csak üres kritika lehet... Nagyon nagy elvakultságra és az önálló gondolkodásra való abszolút képtelenségre vallana, ha ismeretlenül ilyet kijelentenél.


2. A beidézett Bibliaversek SEMMIT nem cáfolnak az általam leírottakból. Az Őrtorony Társulat egyszerűen rábökött az Ézsaiás 43:10-re, és onnan vette a Jehova's Witnesses nevet; ezt bárki más is megteheti bármikor. Akár más névvel is, így lehetne pl. Elohim Gyülekezet, Él Shaddai Egyház, Jahve Niszi Csoport, Jahve Raffa Közösség, Jahve Shalom Társaság stb. Nekem talán a legszimpatikusabb a "Jézus Tanúinak Egyháza" lenne, hiszen maga Jézus mondta tanítványainak, hogy az Ő tanúi lesznek. :)


Arról már nem is beszélve, hogy az eredeti szövegben a JHWH tetragramma szerepel, magánhangzók nélkül; és az eredeti kiejtés – mint te magad is írtad –, bizonytalan; de a kutatások szerint valószínűleg Jahve volt; a Jehova pedig bizonyítottan csak egy középkori műszó. Úgyhogy nem kicsit visszás ez a helyzet...


Tehát cáfolat híján nyugodtan megismétlem: A kérdező NEM az IGAZ ISTENT akarja elhagyni, hanem egy okkultizmusban született földi, emberi szervezetet. (Nem tudom, tudod-e, hogy az alapító Ch. T. Russel piramistannal foglalkozott, és azt tanította is. Az őt követő Rutherford is csak 13 év múlva szakított a piramistannal, de az 1914-es dátumot még annak segítségével számolta ki.)

És még egyszer a többit is: Az, hogy a Jehova Tanúi az "egyetlen igaz vallás", és az összes keresztény felekezet hamis, pusztán az Őrtorony Társaság hazug állítása, aminek sajnos sokan bedőltek már, de még többen vannak, akik nem. Optimális esetben a bent lévők is rájönnek erre némi gondolkodás után.


3. Az Őrtorony-Társulat NEM nonprofit szervezet; nem is értem, hogy tudják ezt elhitetni a tagokkal. Kőkeményen részvényeket vásároltak például, továbbá igen érdekes bevételeik származnak a királyságtermekből is. Egyszerű megnézni a saját városodban is akár: kik és milyen körülmények között építették a királyságtermet? A Társulat saját pénzen, vagy a tagok társadalmi munkában, kölcsönből? Kié az épület tulajdonjoga? Ha az Őrtoronyé, akkor mennyit fizettek havonta az épület használatáért?


4. Ezek az igeversek szintén nem bizonyítják, hogy JT az egyetlen igazi vallás, sem azt, hogy csak ők üdvözülhetnek; továbbá azt sem, hogy Armageddonkor mindenki más el fog pusztulni.


Én evangéliumi / bibliai keresztény vagyok, tehát az Őrtorony szerint egy hamis vallás tagja; DE szerintem pedig MI, evangéliumi keresztények vagyunk Istentől valóak, MI cselekedjük Isten akaratát, és MI vagyunk Jézussal, nem pedig ellene. És nem csak szerintem... :)

Viszont az Őrtoronnyal ellentétben MI nem állítjuk, hogy csak mi üdvözülhetnénk, mert az ítélet egyedül Isten kezében van, nem a miénkben. Továbbá Jézus megfordítva is mondta azt a bizonyos mondatot: Aki nincs ellenünk, az velünk van...


Üdv. :)

2012. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehetsz Jehova tanúja, mert akkor tudod mit mondj a véneknek: "nem akarok az lenni!" Mi itt a kérdés máskülönben? És ha az lennél nem itt tennéd fel.A vének megértenék ha ezt mondod, mi okoz szorongást? Nem jár tölük büntetés!

Ezenfelül, ha nem lennél mégsem az, akkor meg szintén minek ez a kérdés, hiszen nem kényszerithet senki! Ezt a döntést mindenki maga hozza meg! Isten, vagy Jézus Krisztus senkit nem kényszerített, ugyanígy Jehova tanúi sem kényszerítenek senkit. Ez a választás a szivedböl, szeretetböl kell hogy inditson téged erre a döntésre.

Mi segitünk az embereknek, hogy közeledjenek Istenhez, nem mi húzzuk öket oda, hanem az Ö szelleme teszi ezt. A döntés mindenkinek a saját vállán van, nincs kényszer!

üdvözlettel küldöm!

2012. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Mond nekik, hogy szeretnéd megismerni a társulat valódi arcát.
2012. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és el gondolkodtató volt mindegyik,szóval nem tudom..
2012. júl. 14. 21:27
 26/37 anonim ***** válasza:
46%
Nyugodtan mond meg, hogy a hitehagyott irodalom hatással van rád, és szabadulni akarsz mindenféle kötöttségtől, különösen a tanúskodástól. Máshol sokkal kényelmesebb, nem szükséges prédikálni, gyülekezetbe járni, lehet cigarettázni, véres hurkát enni, stb... És azt hihetsz amit akarsz. Még a fasisztákkal szövetséget kötő katolikus vezetőket is testvéreidnek nevezheted. Ha ide jutottál, bizony már nem tartozol a Tanúk testvériségéhez, és kívül jobban fogod érezni magadat.
2012. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz nagyon tetszett, nagyon vicces volt.

Mi lett veled azóta, kedves kérdező?

2012. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
82%

Engem is érdekelne, hogyan döntöttél, kérdező. :)


Viszont szerintem a 26. válasz egyáltalán nem vicces, hanem a tipikus, szemellenzős JT-hozzáállást (= felsőbbrendűségi érzést) mutatja, miszerint ők az egyedüli igaz vallás, az összes többi hamis stb.

A többiek szerint meg a JT a hamis vallás, ennyi.

2012. okt. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
A 26-os válaszoló mint JT nagyot alakított. Na, ezért utasítják el olyan sokan a tanúság tételüket.
2012. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
A 26-os azért volt vicces, mert ha egy Tanúnak ilyeneket mond valaki, ő kb. annyira megbotránkozna, mintha egyik muszlim azt mondaná a másiknak, hogy szeret disznóhúst enni, vagy ha egy hindu azt mondaná egy másik hindunak, hogy szeret tehenet enni. Ez annyira megütközést kelt, hogy utána már nem kell magyarázkodnia, mert egyszerűen megvetik ezért, abbahagynák vele a kapcsolattartást.
2012. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!