Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csakugyan lehetséges az...

Csakugyan lehetséges az örökké tartó élet?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 09:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Hát, erre az esély meglehetősen csekély. Mint ember, biztosan nem. Ha meg hiszel a lélek létezésében, az meg meglehetősen komplikált, legalábbis, én el sem tudom képzelni. De ízlések és pofonok, ügye :)
2012. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sok vallás a lélek halhatatlanságáról számol be. Ezekben alaptanítás az "örök élet" de nem mindegy, hogy azt egy új testben, új személyként éli meg az ember, vagy ugyanúgy, ahogy most létezik.

Én momentán nem hiszek benne, vannak akik pedig igen. Ez egy olyan kérdéskör, amire addig nem kapsz választ, amíg meg nem halsz. Ha Menny, Pokol van, akkor azt fogod megtudni, ha feltámadás simán, akkor azt, ha újjászületés, fogalmad sem lesz róla, de még arról sem, ha sima materiális halált halsz. Én maradok a materiális halálnál. Egyébként néhol átmenetek vannak, mint látod.

2012. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen, épp múltkor láttam erről egy dokumentumfilmet. Az a címe, hogy Az első ezeréves férfi, nem tudom, megy-e mlg, de ngyon jó. A technológia még csak kísérlet alatti találmányai mindent lehetővé fogják tenni. Sejtregenerálás, vérátömlesztés, sőt, olyan is volt benne, hogy a tudatot át tudjuk majd helyezni egy másik testbe. Így ha az egyik elhasználódik (vagy csak olyan a kedvünk) egyik testünkből a másikba megyünk, mint valami ruhacserét kell elképzelni.

Persze mindez nem mostanában lesz elérhető.

2012. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A távoli jövőben szerintem lehetségessé válik.

Az örökké tartó élet lehetőségét én az ún. feltöltésben látom.

"

Mi a feltöltés?

A feltöltés (néha „elmefeltöltésnek” vagy „agyrekonstrukciónak” is nevezik) az elme áthelyezésének hipotetikus folyamata a biológiai agyból a számítógépre. Az elképzelés szerint, miután letapogattuk az agy szinapszisszerkezetét, egy elektronikus médiumon ugyanazokat a számításokat hajthatnánk végre, amelyek normálisan az agy neurális hálózatában mennek végbe. A megfelelő felbontású agyszkennelést úgy valósíthatnánk meg, hogy a nanotechnológia eszközeivel atomjaira szednénk szét az agyat. Más megközelítési javaslatok is léteznek, például az agy szeletről szeletre történő elemzése automatikus képfeldolgozású elektronmikroszkóp alatt.

Olykor különbséget tesznek a destruktív feltöltés, amely során az eredeti agy megsemmisül, és a nem-destruktív feltöltés között, amely során az eredeti agy érintetlenül marad a feltöltött másolat mellett.

Vita tárgyát képezi, hogy a destruktív feltöltéskor milyen feltételekkel maradna fenn a személyazonosság. A legtöbb filozófus, aki elemezte a problémát, úgy gondolja, hogy – legalábbis bizonyos feltételek mellett – az agyad feltöltött változata te lennél. E szerint az elképzelés szerint addig maradnál meg, amíg bizonyos információminták megőrződnek, mint például a memória, az értékrend, a magatartás és az érzelmek; az már nem számít annyira, hogy ezek egy számítógépben vagy a koponyánkban lévő szürke, sajtszerű kinövésben léteznek.

Trükkös esetek jelentkezhetnek azonban, ha elképzeljük, hogy a feltöltött agyadból néhány ugyanolyan másolatot csinálunk. Akkor melyikük leszel te? Mindegyikük vagy egyikük sem? Ki tarthat igényt a javaidra? Ki van házastársi viszonyban a feleségeddel/férjeddel? Filozófiai, jogi és etikai kérdések merülnek fel, amelyek talán már ebben a században heves politikai viták tárgyát fogják képezni.

Néhány tény a feltöltésről:

– A feltöltésnek működnie kellene a kriosztázisban lévő emberek esetében, ha az agyuk megfelelően érintetlen állapotban lett befagyasztva.

– A feltöltött elmék mesterséges valóságban élhetnének (azaz konstruált számítógépes szimulációban). Egy másik lehetőség a robottest és a szenzorok lennének, hogy ezek az elmék a fizikai valóságban élhessék további életüket.

– A feltöltött elmék személyes időérzéke attól függene, hogy milyen gyors az a számítógép, amelyen futnak.

– A feltöltött elméket hatalmas számítógépes hálózatokon lehetne elhelyezni, önmagukról pedig rendszeresen készíthetnének biztonsági másolatokat. Ezzel lehetővé válna számukra, hogy korlátlan ideig éljenek.

– A feltöltött elmék sokkal kevesebb erőforrást használnának, mint a biológiai emberek, hiszen nincs szükségük fizikai élelemre, hajlékra vagy szállítóeszközre.

– A feltöltött elmék hihetetlen gyorsasággal reprodukálódhatnának (pusztán önmaguk másolatának elkészítésével). Ebből az következik, hogy a reprodukció szabályozása nélkül az erőforrások hamar elfogynának.

"

2012. máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel az egylemásolásos dologgal is csak azt érhetjük el legjobb esetben, hogy lesz a Jóskapista, meg egy olyan számítógépes program ami pont ugyan úgy fog gondolkodni mint a Jóskapista és annak is fogja magát hinni. De attól ő még nem Jóskapista, csak a tökéletes másolata.
2012. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

> De attól ő még nem Jóskapista, csak a tökéletes másolata.

Ha tökéletes a másolat akkor ő Jóskapista.

2012. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hihetetlen...

Szerintem ebben semmi csodálatos nincs.

2012. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tényleg iszonyú szar megszületni az ismeretlenbe.

Arra nem gondoltatok, hogy 300 éve van csak élet a világban és minden csak rólatok szól? A többi ember meg mindenféle mesével, hibás tanítással valamire rá akar venni titeket?

Tehát mindenki potenciális ellenség körülöttetek.

Lassan már ezt a felfogást is kinézem, hisz minden csak rólunk, az egóról szól.


Meg lehet támadni, hogy attól még lehet normális és jó az ember.

De én csak egy értelmetlen küzdést látok a halál ellen, az életért.

2012. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a kérdező azért rakta a vallás kategóriába, mert némely vallás által hirdetett örökéletre kérdez rá (ha nem így van, nem szóltam).


Keresztényként én hiszem, hogy lehetőség van örök életre Istennel. Azonban ez nem egyenlő azzal, hogy végtelen hosszú ideig élünk (bármennyire is furcsa, de nem tudtam jobban megfogalmazni). Ugyanis Isten nem időben, hanem örökkévalóságban él, ahol az idő fogalma nem létezik. Ez egy olyan életforma, amit mi nem tudunk elképzelni, mert a mi elménk alá van rendelve az időnek, nem tudjuk elképzelni, hogy milyen az, amikor nincs. De így lehet azt is megérteni, hogy hogyan "tudhat" Isten dolgokat előre (pontosabban mindent). Mivel nincs idő, ezért ő az egész történelmet egyszerre látja, ezért tudja mi lesz (hangsúlyozom, hogy ez nem egyenlő az eleve elrendeléssel, mert az embernek szabad akarata van a döntéseiben).

2012. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Egyszer álmomban megjelent nekem a már elhunyt nagynéném. Életében elég furcsán beszélt és viselkedett és elég túlsúlyos is volt. Amikor megjelent álmomban akkor viszont normál testalkatú volt és normálisan beszélt. Mégis biztosan tudtam hogy ő az. Megkérdeztem tőle hogy "hogy vagy?". Mire azt mondta hogy "én jól vagyok, csak a lányomért aggódom". Ennyi volt az álom.

A magyarázat pedig az hozzá hogy azért volt normál alkatú és beszédstílusú mert már a túlvilágon volt ahol ezektől a testi hibáitól megszabadult. Egyébként őt az életében nagyon lenézték, sokan bolondnak tartották (ugyanis állította hogy megjelent neki Jézus meg még azt hiszem mások is).

És hogy miért mondta hogy a lányáért aggódik? Azért mert a lánya még a tisztítótűzben volt (ő is mág meghalt) ekkor és így kért imát (és misét) érte.


És voltak nagyon furcsa, valóságszerű (és nagyon mély érzelmeket keltő) álmaim a pokollal és a mennyel is de nem akarlak untatni :)

2012. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!