Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti letudtok mondani a húsevésr...

Ti letudtok mondani a húsevésről örökre ha visszaáll az édeni állapot?

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 15:35
1 2 3 4
 21/36 Zsizsik666 ***** válasza:
53%

Nem csirkeembrió a tojás! Hanem PETESEJT, önmagában, ember!

Tanulj bioszt. Légyszives. Csirkeembrióhoz kakas is kell, és kikölti a tyúk a tojást, szóval eleinte petesejt.

2012. máj. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Zsizsik666 ***** válasza:
53%
Amúgy se látunk bele a tojásba, még ha van kakas is, hogy az megtermékenyített petesejt, avagy nem! Akkor lehet élőlény is meg tárgy is ennyi erővel ilyen alapon, eldönthetetlen, tehát nincs helye a világban.
2012. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Zsizsik666 ***** válasza:

Nesze neked tyúkról meg tojásról:

[link]

2012. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

"Amúgy se látunk bele a tojásba, még ha van kakas is, hogy az megtermékenyített petesejt, avagy nem!"


Szerintem innentől kezdve nem teljesen mindegy, hogy petesejtnek hívod-e, vagy embriónak? Részemről mindegy. A csirkéhez tartozik, éppen olyan, mintha a te petédről beszélnénk. Emberi embrió, a részed, mely meg van-e termékenyítve, vagy sem, az a táplálkozástól teljesen független. Itt bibliai értelmezésről beszélgettünk eddig, míg meg nem jöttél, nem az egyéni fogalomalkotásról. Köszönöm a kioktatást, de láttam már csirkét, tyúkot és kakast is, meg tojást is, tekintettel a vidéki életemre.


"tehát nincs helye a világban"


Ezt legyél szíves megmagyarázni, mert lehet, hogy neked a fogalomtáradban nincs helye, de a világban nincs helye dolgot nem értem.

2012. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Azért ne keverjünk. A tojás csak egy petesejt. A bolti tojások olyan helyről érkeznek, ahol a tyúkok kakast nem láttak életükben. Megáll néha az ész. Nem csirkeembrió, és az elfogyasztásával nem ölünk meg állatokat. Komolyan a harcias, butácska vegák szoktak azzal érvelni, hogy nem esznek tojást, mert a kiscsirkét, mint életlehetőséget falnák fel. De a bolti tojásból az életben nem lesz kiscsirke.


Másrészt a növény még mindig élőlény, és ezt isten is biztos látja. Ha tagadja, ha nem, az márpedig élőlény. Ez bizonyított tény. Szóval tök mindegy a Biblia alapján ki minek látja, ha a számítások, kutatások, igazolások egyértelművé teszik, hogy az.

2012. máj. 19. 22:06
 26/36 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit le vagy ragadva Vágó István Van benne valami játékának kategóriájánál. Tárgy, Élőlény, Fogalom.


Én tanultam tőled egy kis biológiát, kérlek fogadj el tőlem egy kis teológiai ismeretet is.


Bibliai értelemben a következő szaporodással rendelkező egyedek vannak a földön:

1: Növények

1.a: gyenge füvek

1.b: maghozó füvek

1.c: gyümölcstermő fák


2: Állatok

2.a: Vízben élő állatok, ezen belül a nagy testű vizi állatok, illetve minden féle csúszó-mászó állatok

2.b: madarak, melyek a föld felett repdesnek


2.c: Szárazföldi állatok

2.c/1: Barmok

2.c/2: Szárazföldi csúszó-mászó állatok

2.c/3: Szárazföldi vadak


A tojás = csirke. Ehető (tiszta) táplálék, mivel a csirke nem tisztátalan állat. Nem tárgy vagy élőlény, ugyanis nincs ilyen rendszerezés a Bibliában. Tudod hányszor szerepel az a szó a Bibliában, hogy élőlény? Egyszer sem.

De bibliai értelemben az állat meghal, a növény nem.

A növénynek ha zenélnek, jobban növekszik, tehát él. Ez hamis állítás. Miért csiripelnek a madarak napfelkelte előtt egy órával? A madárcsiripelés olyan frekvenciával szólal meg, melynek során a növények sejtjei "kinyilnak", kvázi felébreszti azokat. Ha muzsikát játszanak a növényeknek, főleg klasszikusokat, növekedésre lehet serkenteni ezáltal a növényeket, mivel a klasszikus zenében is jelen vannak azok a frekvenciák, melyek a madárcsiripelésekben. Attól, hogy reagálnak az énekre, nem élnek Bibliai értelemben, nem éreznek. Ha kivágunk egy fát, az nem hal meg, pusztán elszakítjuk a táplálékforrásától, a talajtól, de nem öltünk meg senkit.

2012. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

19:18

Sajnálom,de egyes mondataid,és elképzeléseid megdolgoztatták a hasizmaimat,nem tehetek róla:-)

Ne vedd kötekedésnek.Szép napot!

2012. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
És melyikek?
2012. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
tegnap 22:18 Az nem számít Bibliai értelemben minek számít, mivel a Biblia téved.
2012. máj. 20. 12:05
 30/36 anonim ***** válasza:
Akkor milyen édeni állapotról kérdezel, hiszen a Biblia téved. Vagy csak abban nem téved, amely dolgokban a felfogásoddal egyezik? Hogyan rendszereznéd, hogy miben nem vagy miben igen? Minden második mondat, vagy tizedik, vagy minden páratlan, vagy minden "A" betűvel kezdődő? És ki dönti el, hogy miben nem vagy miben igen? Te, vagy én? Vagy a pápa, vagy a miniszterelnök, vagy Georges Bush?
2012. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!