Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Épp olvasom a Bibliát, és...

Épp olvasom a Bibliát, és eddig eléggé kellemetlen csalódás. Tudnátok mondani valami biztatót?

Figyelt kérdés

Az Ószövetség Mózes első 4 könyvét olvastam el eddig, és nekem a benyomásaim eddig ilyenek: az egész nagyon nyomasztó, sötét, ijesztő, erőszakos, félelemkeltő, Isten a megannyi véres áldozatával, a legkisebb dolog miatt is az ember irtassék ki...

Úgy örültem mikor beszereztem egy saját példányt, és olyan lelkesen vágtam bele a ebbe a nem éppen rövid szentírásba, de egyelőre nem túl pozitív élmény.



2012. ápr. 6. 17:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%

Hasonlóan kezdtem és jártam én is. Igaz, hogy nekem mondták, ne az Ószövetség olvasásával kezdjem, hanem az Újszövetséggel, no de kérdem én: micsoda hülyeség egy könyvet a közepén elkezdeni olvasni! :)))

Igazuk volt: Olvasd az Újszövetségből az Evangéliumokat, szépen sorban, ahogyan azok jönnek. Ha már másodszor-harmadszor olvasod egyiket-másikat, és akkor már a hivatkozások alapján visszalapozol az Ószövetség adott részeihez, sokkal jobban fogod érteni azt is.

2012. ápr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Én is sokszor hallottam mástól, hogy így járt. Csak azt tudom mondani, amit az előző: próbálkozz az Újszövetséggel, abból is az evangéliumokkal. Vagy ha mindenáron Ószövetség, akkor zsoltárok, példabeszédek. Mózes könyvei valóban nem egyszerű olvasmányok, a törvények különösen nem, a történeti része egyszerűbb. Úgy általában olyanokkal próbálkozz, amik történeti könyvek (jó tudom, hogy a zsoltárok, és a példabeszédek nem azok, de még "elmennek".) Sok sikert!
2012. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Na ez az, én sem akartam jóval a felén túlról kezdeni a könyvet. De így meg alig várom, hogy az Újszövetséghez érjek, hátha az nem ilyen félelmetes, de ma már nem bírtam és elkezdtem párhuzamosan azt is. Bár ettől függetlenül az Ószövetség tartalma is igaznak tekintendő gondolom, úgyhogy még ha az Újszövetség kevésbé ijesztő is, attól még Istenről kialakult kép akkor is az marad, hogy büntető, véres, szigorú, nem?
2012. ápr. 6. 17:45
 4/31 anonim ***** válasza:
69%

ég és föld az ó- és az újszövetség

mintha két külön Istenről lenne szó bennük

mindenképpen az Újszövetséget olvasd el először

nem előfeltétel az Ószövetség ismerete

sőt

napjainkra az Újszövetség az irányadó

2012. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy a válaszokat, nagyon egyöntetűek, úgyhogy akkor jegelem kicsit az Ószövetséget.
2012. ápr. 6. 17:54
 6/31 anonim ***** válasza:
37%

az ószövetség úgy született, hogy valaki leült, és megírta, mint egy regényt

érdekes, hogy ószövetségi isten gonosz, gyilkos (lehet hogy egyenlő az ottani isten a sátánnal?)

az újszövetségi pedig szeretetközponti, emberbarát, megbocsátást hirdető

2012. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!


Ne csüggedj el, inkább hajtson a vágy, hogy kiolvashasd! Én a felét már kiolvastam, hidd el, lesz olyan rész, ami pozitív élményt fog nyújtani. Mint írtad, nem éppen rövid. Mint mindennek, ennek is idő kell.


Egyébként milyen fordítást szereztél be?


Áldás, békesség!

Mihály

2012. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

"az ószövetség úgy született, hogy valaki leült, és megírta, mint egy regényt"

Az ószövetség ugyanúgy különböző szerzők könyveinek a kanonizálásából alakult ki mint az újszövetség is. Az ószövetség azért másabb, mert az emberi szemszögből íródott, mégpedig a kor emberének szemszögéből. Jézus azonban azért jött el hogy megmutassa az igazságot és Istent az embereknek. Az újszövetség az ő tanításai alapján megértett Istenképet állítja elénk. Ám a két Isten valójában egy és ugyanaz. Csak a könyvek leírói értek meg arra hogy Istent valósabban felfogják.

2012. ápr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Isten újszövetséget kötött az emberekkel és ezért hívjuk újszövetségnek. Az ószövetségben sok olyan dolog van ami megrémíszt és nem csoda mivel te az újszövetséget követed.
2012. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Kedves Mihály,

revideált Károli fordítást.

2012. ápr. 6. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!