Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberek, akik használnak...

Hívő emberek, akik használnak imafűzért! Nektek mennyiben segít imádkozás közben e tárgy szorongatása?

Figyelt kérdés
Édesanyám hindu, neki is van imafűzére, nagymamámnak, aki katolikus volt szintén rendelkezett ilyennel, nekem is lesz majd hamarosan, mert számomra könnyítés, segítség ez a tárgy
2012. máj. 25. 13:50
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
A szorongatás nem segít, neked miben könnyítés? Az imafüzér/rózsafüzér az imák sorrendjét, számát jelölik, könnyebb a használatával számon tartani az elmondott imákat.
2012. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"A szorongatás nem segít, neked miben könnyítés?"


Megfoghatóbbá teszi számomra az egészet, különösen hogy vallásomban engedélyezett a képekhez, faragott szobrokhoz való imádkozás is (bálványimádás)

2012. máj. 25. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Kicsit ellentmondásosnak tűnik nekem az, amiket írsz. Ironikus módon "tárgy szorongatásának" nevezed, de közben te is használni szeretnéd. Megjegyzed róla, hogy a te vallásodban engedélyezett a bálványimádás...


Kamu kérdés.

2012. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mulder614 ***** válasza:

Az ima szívből kel hogy jöjjön. Nem kel hozzá semmi eszköz. Hisz a bibliában sehol nincs arra utalás hogy használni kellene.

Nem az számít hogy hogyan imádkozol, hanem hogy milyen a minősége.

2012. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a kérdésem, hogy rózsafüzért mindenképp csak katolikusok használ(hat)nak?
2012. máj. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak a Rózsafüzérről tudok nyilatkozni:


A "tárgy" szorongatása semmiben nem segít. Viszont a forgatása segít meghatározni, hogy hol tartok az imában.

És ha megengedsz egy kis offot:

Az imában sem az a lényeg, hogy mennyi Üdvözlégyet mondtam el, hanem a közben mondott Titok!

2012. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!