Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Mit tennétek ha a...

Hívők! Mit tennétek ha a gyermeketek nem hinne Istenbe, és a bibliát csak egy felesleges mesekönyvnek tartaná?

Figyelt kérdés
A lányom 16éves, és tegnap beszélgettünk vele erről. Engem megdöbbentett a véleménye. Hogyan vezethetném vissza Istenhez a lelkét?
2011. ápr. 30. 16:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha valamilyen gondja-baja lesz, mond neki, hogy kérjen az égiektől segítséget, mondjuk az őrangyalától. A többi szentet ne keverd még bele, előbb higyen ebben.
2011. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően semmit. Bár biztos bánatana, de attól még neki is joga van kialakítani a saját hitét, és nekem meg nincs jogom rákényszeríteni a sajátom - ami úgy egyébként se lenne igazi hit.
2011. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 dudiska ***** válasza:
13%
Még nagyon fiatal,pár év múlva lehet másképp gondolja.De szülőként ne hagyd abba az erkölcsös életre való nevelést,mert sajnos nagyon könnyen rá lehet szedni a fiatalokat mindenre.Pl:drog,alkohol,cigi,...sorolhatnánk.
2011. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Tragédia. Pfff, istenkém, ha nem hisz benne, hát nem hisz. Ez van, csak azért, mert te hívő vagy, nem kötelező neki is annak lennie.
2011. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%
A lányodnak igaza van!
2011. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%

Nem szabadna ráerőltetned semmit. én megmutatnám ezt a filmet neki. biztos megragadná a lelkét:

[link]

hadd támasszam én is alá: a Biblia nem mese! minden embernek magától kellene rájönnie az igazságra, de sajnos nem minden ember jön rá életében, ezért sok ember próbálja a másiknak elmondani, h a Biblia igaz, de nem mindenki hallgat rá. Mindenesetre ne erőltesd, mert meg fogja makacsolni magát. Támaszd alá érvekkel..ha a filmre sem hallgat, mond meg, h elviszed valakihez, aki alátámasztja neki, h a Biblia igaz.

Sok halálközeli élményt átélt ember számol be videókban, Tvkben a tapasztalatairól. Én is közéjük tartozom, igen, egyszer majdnem meghaltam, haldokoltam, de nem hunytam le a szemeimet, és nem szűnt meg a kapcsolatom a világgal, hogy kiszáljak a testemből, de szörnyű érzés volt! Iszonyúan kínzott a bűntudat, és hogy mennyi rosszat csináltam egész életemben, és hogy így kell meghaljak(akkor még nem volt kapcsolatom Istennel, de elfogadtam, h valamilyen formában létezik)

érdekes, h addig nem volt bűntudatom, szórakoztam, lázadoztam meg minden, de a halál pillanata szörnyű. A legjobb, ha a lelkiismerete tiszta az embernek, és a jót követi. mond meg a lányodnak

amúgy drogtól haltam meg majdnem, (soha nem voltam függő), csak kipróbáltam és rosszul ment

2011. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Mit tennék? Egyet értenék vele. Hagyd ezzel, ne kényszerítsd rá, nem tudod, hogy az milyen rossz. Engem belekényszerítettek a vallásba gyerekkoromban, gyűlöltem, lehetetlennek tartottam - és tartom most is. A célod ellenkezőjét éred el vele, ha kényszeríted.
2011. ápr. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
67%
Örülj neki, hogy nem sikerült kimosnod az agyát! Így egészséges, teljes életet élhet, melyben nem egy kitalált képnek, hanem a saját elvárásainak próbál megfelelni, nem fog szorongani, hogy vajon bűnt követ-e el minden aprósággal, hanem hallgathat a saját lelkiismeretére mindenben. Követhetnéd a példáját te is.
2011. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
100%
hinni Istenben kell és nem 'Istenbe' és a Biblia meg nagybetűvel írandó
2011. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%
Tudjátok hol él Isten? A HÜLYÉKNEK A FEJIBE!!!!
2011. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!