Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jól tudom, hogy illetlenség...

Jól tudom, hogy illetlenség levetetni a vendégek cipőjét?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 19:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az illetlenség, ha a vendég nem veszi le. Én mindig leveszem, akkor is, ha mondják, hogy nem kell, mert így neveltek. Az más kérdés, hogyha hozzám jön valaki, én is szoktam mondani, hogy ne vegyék le (és akkor tényleg nem zavar, ha cipővel bejön), de ha valaki nem is akarja levenni, azt inkább nem hívom meg többet.
2010. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Nem az.A vendégeknek alkalmazkodniuk kell a te illemszabályaidhoz.Nekem pl egy haverom a bulin megakarta húznia csaját de elküldtem a francba...Cipőt meg mindenki alapból leveszi,mert tudják hogy vérszemet kapok.De ez mondjuk az összes ismerősömnél így megy.
2010. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Én meg pont fordítva vagyok ezzel, nem szívesen megyek oda, ahol levetetik a cipőt. A higiénia nem lehet indok, egyrészt azért van a lábtörlő, másrészt aki egy steril lakásban akar élni az ne hívjon vendégeket.
2010. nov. 11. 20:07
 4/31 anonim ***** válasza:
28%
Hé, én írtam az első választ és töröltetted. Ha jól tudom szólásszabadság van, egy illemszabályt ilyen komolyan veszel, de a szólásszabadságot nem? Érdekes...
2010. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha valaki tisztán tartja az otthonát akkor ne is hívjon már vendégeket? Szerintem te se szívesen látod a sárpacákat (értem a lábtörlőt, de az nem egyenlő a kimosással) a frissen takarított padlón..

Azt gondolom, hogy te se éreznéd jól magad, ha bemész egy tip top lakásba (nem túlzásba véve, csak tisztaság van), és esetleg te beviszel koszt.. én a válaszolókkal értek egyet.

2010. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

És amikor esik az eső és sár van és valaki bemegy nálad ilyen cipőben..........megnézném az arcod.....

Én nem vetetem le senkivel,mert mindenki leveszi magától.És természetesen,hogy én is leveszem.

2010. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Nyilván nem trappol be senki sáros tócsákat hagyva a lakásba. De ne mondja senki, hogy olyan nehéz a vendégek hazamenetele után kicsit rendet tenni, ez gondolom amúgyis alap dolog.

Egyébként nem töröltettem senki válaszát, én sem értettem, hova tűnt az első válasz.

2010. nov. 11. 20:17
 8/31 anonim ***** válasza:

Szerintem az az illetlenség, ha vki nem veszi le, ha vki ennyit nem tud, akkor ott kimaradt sajnos vmi a rendes nevelésből, de hát vanm ilyen. Én nem is szoktam mondani, h "ááá dehogy, nem kell levenni", habár ez tkp. csak egy ilyen udvariaskodási dolog, tehát aki mondja is, általában nem gondolja komolyan, de én nem mondom, mert igenis elvárom, h vkiben legyen annyi kultúra, h a sokszor sáros, koszos utcáról, ne hogy ugyanazzal a cipővel lépkedjen a szőnyegeken. Természetesen én is leveszem mindenhol, kellemetlenül is érezném magam, ha nem tenném, és természetesen én sem járkálok utcai cipőben a saját lakásomban, ez így eszembe sem jutna kb...

Mondjuk direkt fölhívni rá az illető figyelmét, az tényleg kicsit kínos lehet.....amikor árultuk a házat, akkor volt olyan vevő, aki betotyorgott cipővel együtt, de nem szóltam érte, de legközelebb már elég tüntetőleg vettem le azt a cipőmet, amiben a kaput nyitottam neki, mielőtt a lakásba mentünk, vette a lapot. Azt, h kb. "figyelj, vedd már le a cipődet" azt így, ebben a formában én sem mondanám azt hiszem senkinek....

2010. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Vendégek alatt azt értjük, hogy havonta egyszer van vmi családi/baráti összejövetel akkor persze, énse várom el tőlük hogy vegyék le, mert nincs 20 vendégpapucsom. De ha napi szinten jön 1-2 ember hozzád, munkából vagy bármiből kifolyólag, akkor vegyék le!
2010. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Természetesen alkalmi vendégségekről van szó. Egy vasárnapi ebéd, vagy hasonló.
2010. nov. 11. 21:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!