Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztséget hogyan tudom...

A keresztséget hogyan tudom levenni vagy levetetni magamról?

Figyelt kérdés
úgyértem ha meg lettem keresztelve de nem szeretnék az egyházhoz tartozni sem jogi sem erkölcsi értelemben

2012. máj. 28. 10:21
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Tapasztalat alapú a hitem, a dogmák viszont köteleznek. Úgy gondolom a világ egyetlen létező, ez Isten és mi mind a részei vagyunk. Tehát nincs szükség egyházra vagy papokra.


"ne higgyetek el semmit csupán azért, mert egy Buddha mondta, hanem mindent ellenőrizzetek ti magatok. Nézzétek meg, hogy a tanítások megegyeznek-e tapasztalataitokkal, és legyetek önmagatok vezérlő fénye." //Buddha


"Aki keres, ne hagyja abba a keresést, míg csak nem talál, és ha találni fog, zavarba jön majd, amikor zavarba jön, csodálkozni fog és a mindenségen uralkodni."

//Jézus, apokrif


Az egyházzal az a tapasztalatom, hogy nem tett több jót, mint rosszat. Az egyház egy hatalmi szervezet, az egyházak mind irányítják a közösségek életét, olyanok mint az állam csak kicsit más a működési elvük, tulajdonképpen a történelem során az egyház a világi hatalom kiegészítéseként működött attól kezdve, hogy Theodosius államvallássá tette, ami szerintem különben egy nagyon ügyes taktika volt, hiszen így nem kellett erőszakkal tönkretenni a kersztény eszméket, maguktól elhaltak miközben az egyház erősödött.


Tehát nagyjából ez a véleményem az egyházról.

2012. máj. 29. 20:55
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem lehet levetetni, ne járj templomba és ne tartsd be a szabályokat, népszámláláson ne jelöld be, és kész. Engem is zavar, hogy arra veri magát semjén zsolt, hogy x millió a keresztény, de előbb-utóbb csak figyelembe veszik a statisztikákban is, hogy ezek jelentős része nem is az.
2012. máj. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Írni kell az egyháznak, amelyben megkereszteltek, egy levelet, amelyben azt kéred, hogy töröljenek a tagok közül.
2012. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. máj. 30. 18:15
 15/25 anonim ***** válasza:
52%

13 felesleges

vissza fognak írni egy udvarias levelet, hogy a keresztséget nem lehet levetetni, egyébként meg nyugodtan kerüld el őket, és viszontlátásra

a hátad mögött meg kinevetnek a tájékozatlanságodért.


Olvastam mát plébánia erre vonatkozó honlapját, amiben a "kikeresztelkedőknek" írnak a fel nem tett kérdésükre.

2012. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A keresztséget nem tudod eltörölni, levenni magadról. azzal Isten eljegyzett magának. Azzal befogadtattál Isten szövetségébe. Isten felajánlott neked valamit (bűnbocsánatot, örök életet Jézus által), de el is dobhatod ezt magadtól - hűtlen leszel a szövetséghez. A szüleid feladata lett volna (ha ők kérték keresztelésedet), hogy hitben neveljenek. Lehet, hogy megtörtént, lehet, hogy nem. Én ezt nem tudhatom.

Vannak csak névleges keresztyének - őket nem igazán érdekli Krisztus, csak a nevük az, hogy Krisztushoz tartozó.

Az egyház a Krisztusban hívők közössége. Ott adja magát Krisztus az övéinek. Igéjével táplál, hitünket a sákrámentumokkal (keresztség, úrvacsora)való élés által megerősíti. Az egyház Krisztus menyasszonya, Isten temploma, isten szántóföldje, Isten népe, Krisztus teste.

Egyedül egy szál búzakalász a viharban eltörik, a ringó táblában egymást tartják. A hívő élet egyedül csak küszködés, a közösségben igazi öröm.

A keresztyénség nem ugyanaz, mint a buddhizmus. Buddha egy ember volt, míg Krisztus az Isten Fia (testet öltött Isten), aki meghalt értünk, hogy mi éljünk és megmutatta az életre vezető utat. A buddhizmus az önmegváltás gondolatát hangsúlyozza (újraszületés - szüless meg mindig újra és újra,míg tökéletes nem leszel, vagyis váltsd meg magad!). Jézus viszont megváltott minket. Nem kell újra meg újra megszületni. Aki elfogadja Jézust megváltójának, annak örök élete van. Azért vannak különbségek (Jó nagyok) a két vallás között. Önmagadat akarod megváltani, vagy egyszerűee elfogadod az ingyen felkínált kegyelmet, megváltást, örök életet?

2012. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Drága !


Kicsikét ellenmondásos vagy ,azt ugye tudod!

Az egyházra haragudhatsz,vagy azokra az emberekre akik Isten nevében tettek rossz dolgokat. De ezért a ’’keresztséget levenni magadról,, nagy butaság. Amúgy ezt úgy tehetnéd meg ,ha megtagadnád a Teremtő Istent és egy másik vallás istenét ismernéd el a te uradnak.



19:32 – el egyet értek,azonban én sem vagyok az egyház híve !

Sok olyan embert ismertem,aki templomba járó volt,de ennek ellenére sok gonoszságot tett.


Én úgy vélem nem templomba a tömeggel mormolva az imákat tudsz Isten-Jézus szellemiségével jó kapcsolatot kiépíteni ,fenntartani.

Ehhez inkább csend,nyugalom, szükséges és nem fontos az imádságokat szószerit tunod,csak szívből lélekből jöjjön. Szinte egy meditatív állapot szükséges.

Komoly szellemi,lelki időbéli munka.

Sokan csak azt hiszik imádkoznak,de valójában süket fülekre találnak szavaik,mivel üresek!

Én úgy értelmezem,hogy a rezgésszámodat kell megnövelned mivel a hasonló a hasonlót vonzza .Nekünk kell felemelni a szellemünket, lelkünket arra a szintre ,hogy ’’rácsattlakozhassunk ,, az Istenire.

Most inkább azzal foglalkozz,hogy spirituálisan fejlődj !

2012. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

drága előző!

általad felsoroltak em kizárják egymást, hanem kiegészítik

és az áldozat bemutatásról (már amelyik tényleg vallás, és nem babaruhavarró-kör) se felejtkezz el!

2012. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Önmagamat akarom megváltani és semmien égi hatalom sem kínált fel nekem örök életet, nem hiszem hogy az egyháznak köze van Istenhez, de azt igen, hogy valami féle spirituális hatalmat gyakorolnak, (hitem szerint akár egy szó kimondása is hatalommal bír, ha minimálissal is) és én ennek nem kivánok része lenni, a szüleim nevelésével pedig semmi problémám, hagyományból kereszteltek meg de azt nem gondolták hogy ez engem majd komolyabban érdekelni fog egyszer és zavarni fog hogy keresztény vagyok. Nekem a válaszaitokból úgy tűnik többnyire nem értitek meg, hogy én nem vagyok ateista szóval nem megoldás ha nem foglalkozom vele viszont még kevésbé vagyok kersztény, pont ezért zavar hogy keresztényként vagyok nyilvántartva
2012. jún. 8. 18:55
 20/25 anonim ***** válasza:

Hol vagy nyilvántartva ?


A KSH-nál nem, ha nem ikszeled be !

Ha az egyház meg nem érdekel, akkor miért érdekel, hogy fekszik rólad egy sor az irattárukban ?!!!

2012. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!