Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Újszövetségi szereplő?

Újszövetségi szereplő?

Figyelt kérdés

Sziasztok,a segítségetekre lenne szükségem! Valaki lenne olyan kedves és leírná egy újszövetségi szereplőnek a belső jellemzését ,pár idézettel alátámasztva,egyetlenegy történetből?

Nagy szükségem van most a segítségre ,hisz el vagyok csúszva a munkálataimmal tudom,hogy az én hibám,de lenne valaki olyan kedves,hogy segít nekem?:)

Előre is hálásan köszönöm!



2012. máj. 30. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk ha lenne a kérdésednek értelme, esetleg még kapnál is segítséget. Kire gondolsz? És mit írjunk le pontosan?
2012. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd, az Újszövetségben szerepel maga Jézus is, más helyeken meg némi bárány, hal, stb. mindegyik szereplő, de nem ugyanaz a kategória... de szereplő a római katona is, aki kísérte a Megváltót a megfeszítésre... kire gondolsz?
2012. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elnézést csak nagyon siettem:$ Mondjuk az Apcselből Pálról,ilyenekre gondoltam.
2012. máj. 30. 20:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Így tudna vki segíteni?:$
2012. máj. 30. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés....



Gondolj bele, ha téged elkezdenélek jellemezni egyetlen történeted alapján. Te elmeséled egy napodat és én mély jellemzést írnék az alapján rólad. Nem tudom, hogy mihez kell neked ez, hogy egy újszövetségi szereplőről jellemzést írj, de aki neked kiadta, az nem nagyon volt a feladatának mélységének a tudásában.


Ha megengedsz egy megjegyzést még, egy történet alapján kell a jellemzés, igaz? Azt az egy történetet (bármelyiket) 2-3 perc alatt elolvashatod. Majd úgy jellemzed, ahogy neked tetszik, vagy ahogy tudod, hogy elvárják tőled.


Csak egy szemelvény Pál életéből, hátha segít:


Korinthusbeliekhez írt II. levél 11. rész


"24. A zsidóktól ötször kaptam negyvenet egy híján.

25. Háromszor megostoroztak, egyszer megköveztek, háromszor hajótörést szenvedtem, éjt-napot a mélységben töltöttem;

26. Gyakorta való utazásban, veszedelemben folyó vizeken, veszedelemben rablók közt, veszedelemben népem között, veszedelemben pogányok között, veszedelemben városban, veszedelemben pusztában, veszedelemben tengeren, veszedelemben hamis atyafiak közt;

27. Fáradságban és nyomorúságban, gyakorta való virrasztásban, éhségben és szomjúságban, gyakorta való bőjtölésben, hidegben és mezítelenségben.

28. Mindezeken kívül van az én naponkénti zaklattatásom, az összes gyülekezetek gondja.

29. Ki beteg, hogy én is beteg ne volnék? Ki botránkozik meg, hogy én is ne égnék?

30. Ha dicsekednem kell, az én gyengeségemmel dicsekszem.

31. Az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, a ki mindörökké áldott, tudja, hogy nem hazudom.

32. Damaskusban Aretás király helytartója őrzette a damaskusiak városát, akarván engem megfogni;

33. És az ablakon át, kosárban bocsátottak le a kőfalon, és megmenekültem kezei közül. "

2012. máj. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!