Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teológiai kérdésekkel kihez,...

Teológiai kérdésekkel kihez, vagy mely közösséghez lehet fordulni itt az interneten?

Figyelt kérdés
Vannak kérdéseim hitemmel kapcsolatban, örülnék ha tudnék valakihez fordulni ezekkel
2012. máj. 31. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik vallási közösségtől várod a választ?
2012. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mik ezek a kérdések?
2012. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jóformán bármelyikhez, ha rákeresel a honlapjukra.

A kérdés az, hogy kinek a véleménye érdekel, mert a válasz attól fog függeni, hogy kit keresel meg.

2012. máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

18:05


Olyantól, aki sokistenhittel foglalkozik, lévén hogy az én hitem is ilyen! Szeretném elsajátítani a helyes módját annak hogy melyik istenhez hogyan, mikor forduljak, az ima helyes módját, a megszólítást stb Amiket magam is meg tudtam tanulni azok a mitológiai történetek, az istenségek nevei, feladatköre, jelleme és kinézete. A gond az, hogy a személyes közösségemben mindenki egyistenhívő, így tapasztalásra nincs sok lehetőségem ilyen módon, ezért szeretnék egy ilyen jellegű közösséget vagy beszédpartnert

2012. máj. 31. 20:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem angol nyelven próbálj inkább keresgélni, magyarul nem látok túlzottan sok esélyt, hogy komolyabb tanácsadót találhatnál ebben.
2012. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pelgrim ***** válasza:

Miért fordulnál valaki máshoz teológiai kérdésekkel? Mindazt amit a teológusok válaszolni tudnának megtalálhatod saját magadban.


Létezik ugyanis egy megbízható ismérv, amit úgy lehetne körülírni, hogy a jó, az igaz, a helyes, a méltányos mindig a magabiztos, győzedelmes Krisztus hangja bennünk, míg e dolgok árnyékának hangja, bármilyen ügyesen is álcázza magát, mindig valami bizonytalanságot, tévedést, veszteséget, megtorlást vagy szenvedést tartogat a háttérben.


A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy 'érezzük' a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát, vagy e dolgok hiányát.


A bibliai nagy igazságok szerzői ezen a módon jutottak hozzá, ez ma is működik, nincs az a teológus aki helyesebb választ tudna adni kérdéseidre mint a Krisztus benned.


Talán nem kell mondanom hogy ez az ismérv egy felhőtlen lelkiállapotot és tökéletes őszinteséget igényel, de vajon lehetne valaki rajtad kívül őszintébb veled szemben mint te magad?

2012. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezt most le fogod pontozni, de EGYETLEN EGY Isten létezik, akihez imádkozhatsz, és aki megszabadít téged a bűneidtől... ő hozzá imádkozz, és ő válaszolni fog neked, vagy így, vagy úgy. Minden embert szeret, és meg akar menteni az örök haláltól. Isten áldjon, és remélem nem haragszol, amiért nem teljesen a kérdésre válaszoltam.
2012. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

19:41


Haragudni nem haragszom, viszont nem szeretnélek megsérteni, de eléggé intoleráns vagy más ember hitével szemben. Véleményem szerint mindenki abban hisz amiben szeretne, hiszen vallási szabadság van, innentől fogva az én hitem szememben egyenjogú a tiéddel, mert mindenkinek joga van dönteni ezen ügyben. Ez az én utam, a tiéd más, ebben nincs semmi "rossz", de kérlek tartsuk tiszteletben egymás nézeteit.

2012. jún. 1. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!