Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rájöttetek miért hazudnak...

Rájöttetek miért hazudnak általában az emberek?

Figyelt kérdés

Most kezdtem megérteni, hogy mi az hogy igazak és a hazugok. Meg miért nevezi a Szentírás a hazugság atyjának az ördögöt. És tényleg igaz, a hazugság teszi tönkre a világot. Mert az emberek a saját érdekeik miatt másítanak meg mindent, hátsó szándékaik vannak (munkahelyen is észrevehető), egyszóval nem igazak. Akkor örvendtem a legjobban, amikor Mészáros János Elek a csillag születik nyertese az interjúk alkalmával az igazat szólja. És örvendek hogy élnek igazak a Földön.

És ha nézzük a politikát, a banki kereskedelmet, mind-mind a hazugság irányítja. Annyit jártam a templomba és ez nem világosodott meg bennem eddig, szégyellem magam. Talán Jánost küldte nekem az ég, hogy erre rájöjjek.


Ti hogy gondolkodtok a hazugságról? Elképzelhetetlen hogy ne szülessen senki hazugnak? Ebből nem-e ezért következik az, hogy bűnösökként születünk? És persze valakik igaznak, de szándékosan kevesebb számban. Ezért mondta Pál apostol is, ha kinyitjátok a szátokat, a kígyó beszél belőle.

(Kérem a másik "tábort" ne írjon, nekik ott van a valláskritika rovat!)


2012. jún. 5. 11:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nemvagyok: az, hogy ahelyett, hogy "kapcsold már ki azt a k**** tévét", azt mondod, hogy "légy szíves, kapcsold ki", nem hazugság, hanem udvariasság.
2012. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hazugság, mert valójában nem ezt gondolod. Tehát mást mondasz mint amit gondolsz. Amiről te beszélsz az udvarias hazugság, pont ez a lényege.
2012. jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Alapvetően soha nem gondolok ilyen aggresszívan senkire, de gondolom keresztény társaim sem. Általában az mondom amit gondolok. Pl. a szüleim régebben 3-4 naphosszig is vitatkoztak és amikor már nem bírtam, azt mondam: szeretném közölni veletek, hogy nagyon zavar ez engem és abbahagyták. Nekem hatalmas tűrőképességem van, de ettől még lehet nagyobb is sőt még végtelen, amit Krisztus urunk is mutatott nekünk.


Lehet éppen ezért van hazugság, mert sokan lelepleződnének hogy kiben mi lakozik és talán az igazak elszőrnyűlködnének. És pont ez lenne a jó, mert bárkit ripsz-ropsz ki lehetne ismerni és nem vennének el sok időt az ismerkedések. Ugye már egy randin felismerhető, hogy mennyire képmutatóan titkolják a felek, hogy milyenek is valójában.

2012. jún. 7. 10:34
 14/17 anonim ***** válasza:

"Lehet éppen ezért van hazugság, mert sokan lelepleződnének hogy kiben mi lakozik és talán az igazak elszőrnyűlködnének."


Mindenki lelepleződne gyakorlatilag. Pont ezért vagyunk civilizáltak, mert az állatias ösztöneinket, gondolatainkat nem mondjuk ki, nem úgy cselekszünk, hanem neveltetésünknél fogva hazudunk, ezzel elkerüljük a konfliktust és fenntartjuk a társadalmat.

2012. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hadd szemléltessem a hazugság és az udvariasság közti különbséget.


Hazugság: "Ez a termék eltünteti a ráncokat, fogyaszt, revitalizál, oxigenizál, fogyaszt, és ráadásul olcsó is." Erre te megveszed a terméket 15 000 Ft-ért, megeszed, és nem történik veled az égegyadta világon semmi se.


A tévé lehalkításával kapcsolatos dolog az én szememben azért nem hazugság, mert azt mondod, amit gondolsz, csak úgy fogalmazod meg, hogy a másik ne bántódjon meg.

2012. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Látom nem érted mire gondolok. Lehet, hogy te valóban arra gondolsz, hogy : Légyszíves halkítsd le a tévét!

A legtöbben azonban nem ilyen módon, megfogalmazásban gondolkodunk, hanem valahogy így: Ó, de rohadt hangos a tévé, mi a francért kell ilyen hangosan hallgatnia?

Ennek ellenére mi is ugyanolyan udvariasan megkérjük, hogy halkítsa le. Ez hazugság, azonban semmi hátrány nem keletkezik belőle, mindenki jól jár.

2012. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ezen nem fogunk összeveszni. :) Én úgy gondoltam, hogy ebben a helyzetben mindenki azt gondolja, hogy az illetőnek le kéne halkítani a tévét, de ezt meg lehet fogalmazni finoman és durván is.
2012. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!