Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj az, ha meglátogatok...

Miért baj az, ha meglátogatok egy másik Egyházat? Lent.

Figyelt kérdés

Református vagyok és a lelkész azt mondta, hogy ne menjek más Egyházba, még kíváncsiságból se. Én pl. szívesen megnéznék egy Katolikus misét, egy Katolikus esküvőt, de más Egyházba is szívesen elmennék, hogy megnézzem, tapasztalatokat gyűjtsek. Érdekes a Keresztyén vallás.


Most mi a jobb? Ha a szabadidőmből szakítok egy óra hosszát és mondjuk elmegyek egy Krisztus Szeretete Egyház Istentiszteletre, vagy ha a kocsmába iszok? Félreértés ne essék, nem iszok, csak példaképp mondtam. Ez miért baj? Egy alkalommal ellátogatok, akkor az már bűn?


2012. jún. 6. 17:57
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*Érdekel a Keresztyén vallás.
2012. jún. 6. 17:58
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj. Az ember csak azokról a dolgokról alkothat véleményt, amikről tapasztalatai is vannak. Szerintem nyugodtan menj el mindenféle misére, istentiszteletre, szertartásra, aztán ha még mindig a tiltogató egyházad tetszik, térj vissza oda. Bár a lelkészedet ezek után nagyon ostoba embernek tartom, de te ettől még tisztelheted.
2012. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Az a lelkész még a középkorban él. Nagyon beszűkült gondolkodású ember lehet, ha azt, hiszi, hogyha eltilt, akkor nem mész. Illetve tisztán látszik, hogy nem a te boldogulásod/boldogságod a cél, hanem, hogy minél nagyobb nyája legyen. Azt hiszi, hogy Isten, "csak nála lehet az Ő egyházánál" Jobban mondva azt gondolja, hogy ezt el tudja hitetni másokkal.


A bűn nem itt kezdődik!!

2012. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Az igazság szabaddá tesz, tehát minden vallásnak érdemes utána járni.De ne a zsidó Krisztus Szeretete egyházzal kezd.
2012. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért mondta, mert attól tart, hogy át fogsz pártolni másik egyházba. Én csatlakozom az előttem szólókhoz: menj nyugodtan, nézd meg, más felekezetekben mi a módi. Én abszolút egyetértek veled.
2012. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


A lelkészed szempontjából azért baj, mert tisztában van a saját egyháza hibáival, és tudja, hogy nagy esély lehet arra, ha találsz jobbat, akkor otthagyod. Én már 16 évesen elkezdtem mindenfelé járni, és 21 évesen otthagytam a református egyházat, mert találtam jobbat.


Üdv. Péter

2012. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
A szekták kedvenc módszere, hogy mutogatnak a te egyházad hibáira, és megmutatnak néhány dolgot, amiben ők "jobbak". Aki a saját egyházát hirdeti és ajánlja Krisztus helyett, azokkal ne foglalkozzál!
2012. jún. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Menj el nyugodtan. Sok református hívőt ismerek, aki sok helyen járt, sőt, akár rendszeresen jár, mégis megmarad reformátusnak. Aztán persze olyanokat is, akik otthagyták, és máshol kötöttek ki. Miért kéne tiltani, ha Te kíváncsi vagy? Józan belátásod kell, hogy legyen valamennyi, ami érdekel, azt tudhatod csupán kíváncsiságból megnézni, megvizsgálni.
2012. jún. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nyugodtan nézd meg a katolikus misét, sőt azt ajánlom menj el egyszer szentségimádásra is (nem baj ha vannak kétségeid ezzel kapcsolatban). Persze én katolikus vagyok azért mondom ezt :)


[link]


Azért zárójelben megjegyzem hogy Isten előtt kedves erény az engedelmesség. Ha neked a lelkészed azt mondta hogy ne menj akkor ilyen megfontolásból lehet hogy nem kellene menned. (bár szerintem a kat. misében nincs semmi rossz)

2012. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én nekem pl. nincs egyházam én egyedül Jézushoz tartozom. Olyan misére és egyházhoz megyek akihez akarok. Elég erős a hitem, hogy ne térítsen már el semmi Istentől.

Amit bárki mond rögtön összevetem a Biblia tanításával.

2012. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!