Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagy lelki félelmeim ellen...

Nagy lelki félelmeim ellen hogyan segíthet hitem, istenségem? 19F

Figyelt kérdés

Van egy hosszú évek óta tartó félelmem, illetve több kisebb (bezártságérzet, erőszakos halál) A bezártságérzetet nem kell taglalni, de a másik megmagyarázásra szorul.


Nem a haláltól félek, hanem egy erőszakos halálnemtől (pl meggyilkolnak, elütnek balesetből, egy vadállat széttép stb...), illetve ennek illúziójától is hajlamos vagyok rosszul lenni (pl horror, vagy kemény dráma)


Jóllehet az ilyen művészeti alkotásokban ha van képes vagyok meglátni a tartalmat és leszűrni, a munkát elismerni ha jó volt, s nem egyet láttam is már. DE! Nagyon-nagyon nehéz volt és félelmetes is... :(


Ezen akarok túllépni, hogy szabados liftezhessek, hogy bármit nyugodt szívvel megnézhessek és ép lélekkel álljak fel a fotelból. Ezen téren istenségem hogyan segíthet, hogyan kérhetem ebben meg? Mi az én és mi az ő feladata ebben az ügyben? Én mit tehetnék hozzá? Úgy érzem, itt az ideje szembeszállni démonaimal.


2012. jún. 7. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el Neil Anderson: A Szabadító c. könyvét. Biblikus és tapasztalatokon nyugvó könyv. Segíteni fog!


Persze, ettől jobb, ha személyesen felkeresel egy lelkigondozót, de ha ilyen nincs, akkor a könyv is jó lehet.

2012. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Imádkozz kitartóan, hogy le tudd győzni a félelmeidet, ÉS keress fel egy szakembert, aki segít ebben. A szakemberek, orvosok az Úr áldásai, akik által segít nekünk a problémáik leküzdésében. Nem szégyen hát hozzájuk fordulni, sőt, az Úr örül, ha ezt tesszük.
2012. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

13:53


Eddig 3 pszichológusom volt, mind jót tettek nekem. Most fél éve nincsen, mert az ö segítségük nélkül szeretnék élni, önállóan, nem kapaszkodhatok mindig beléjük. Köszönöm mindkettőtök tippjeit!

2012. jún. 7. 14:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a művészeti alkotásokba az erőszakos ill. horrorfilmeket beleértetted-e, de szerintem nem szégyen, ha valaki nem néz meg ilyen filmeket. Ezek arra jók csak, hogy kísértsék az embert, és hogy ilyeneken agyaljon.

Szerintem is az ima, főleg a Rózsafüzér!!, nagyon sokat segíthet Neked.

Az sem biztos, hogy feltétlenül pszichológussal jó megbeszélni az ilyet. Igaz nem voltam még pszichológusnál, de másoktól hallottam már, hogy esetleg belebeszélnek a pánciens problémájába mást is.

Nekem is, meg szerintem mindenki másnak, vannak hasonló problémái, én annak idején egy papot kerestem fel.

Akkor még nem tudtam, de most már egyre inkább érzem, h a kísértések azért jönnek, mert ezek által erősödik a hitünk. Remélem csökkennek ezek a félelmeid! Sok sikert!

2012. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13 06os vagyok, annyit pontosítanék, hogy Isten azért engedi meg a kisértéseket, hogy ezáltal erősebbé váljunk.
2012. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem nem kell mindent megnézni (ahogy írta is vki, hogy nem szégyen az), amit elénk adnak. Én például nem nézek olyan filmet, ami tudom, hogy felzaklat, nem tesz jót a lelkemnek, ami nincs rám jó hatással lelkileg, amit nem bírok elviselni. Tudom mi az, ami úgymond nem árt, amit még kibírok és mi az, amit már nem.Szerintem, amit nem bírsz elviselni, azt ne nézd, mert azzal csak magadnak ártasz, Isten pedig nem ezt akarja, hanem azt, hogy boldogan, felszabadultan élj, s ne félelmektől megkötözve, s ne gyárts, ne idézd elő a félelmeket még filmek által is. Ne rombold a lelked.

Ha jól értettem: ne félj attól, hogy elütnek, meggyilkolnak stb. - tudod, hogy Isten akaratán és tudtán kívül semmi sem történhet veled :) Bízd rá magad! Ne félj, Ő veled van.

2012. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kényszerbetegségeken vagy fóbiákon nem segít az ima.

MAx ha ki sem lépsz a templomból, oszt akkor nem talál rád egy vadállat sem, és egy autó sem üt el. Ideje lenne orvoshoz menned. Bár várhatsz még arra pár évtizedet hogy ehelyett majd isten iderepül oszt segít neked. Elvégre orvos utána is lesz még.

2012. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én hívőként mondom: ezeken a félelmeken leginkább a pszichológia tud segíteni.
2012. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem csoda, ha a mai világban ilyen gyakori a kényszerbetegség, szerintem nagyon sok mindenkinél előfordul, és mind a sok mocsok, szenny miatt van, ami köröl vesz minket, meg amit látunk a tv-ben, újságokban. Szertintem egy pszichológus sem tud feltétlenül jobban segíteni, nagyon sokan, tisztelet a kivételnek, csak a gyógyszereket írogatják fel, ami korántsem biztos, h pozitív eredményt hoz.
2012. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy JÓ pszichológus. Mert azért pszichológus és pszichológus között is komoly színvonalbeli különbségek vannak.
2012. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!