Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan menekült meg a kis Mózes?

Hogyan menekült meg a kis Mózes?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Mákja volt, mert megtalálta a fáraó lánya.
2012. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ennél azért kicsit részletesebben. Amikor az Izraeliták kezdtek egyre többen lenni Egyiptomban "Parancsolt azért a Fáraó minden ő népének,

mondván: Minden fiút, aki születik, vessetek a folyóvízbe, a leányt pedig hagyjátok mindéletben" (2Móz 1:22). E rendelet idején fia született a Lévi törzsből származó istenfélő házaspárnak, Amrámnak és Jokébednek. A csecsemő "szép" volt. Szülei abban a hitben éltek, hogy Izrael szabadításának ideje közeleg, és Isten szabadítót támaszt népének.


Elhatározták, hogy kicsi gyermeküket nem szolgáltatják ki. Istenben való hitük megerősítette szívüket, "és nem féltek a király parancsától" (Zsid. 11:23). Az anyának sikerült rejtegetnie a gyermeket három

hónapig. De tovább nem tudta biztonságban tartani. Ekkor gyékényből készített egy kis ládácskát, gyantával és szurokkal vízhatlanná tette, azután belefektette a csecsemőt, és a ládácskát elhelyezte a folyó partján a sás között. Nem mert ott maradni, hogy őrizze, és ezzel a gyermek és a saját életét is kockáztassa. A gyermek nénje, Miriám azonban a közelben időzött, látszólag közömbösen, de valójában

aggódva, hogy meglássa mi történik majd kis testvérével. Rajta kívül azonban még más "őrizők" is jelen voltak. Az anya buzgó imával bízta gyermekét Isten gondjaira. Ezért a láthatatlan angyalok serege állt a fiúcska rejtekhelye fölött. A fáraó lányát is angyalok irányították a folyópartnak arra a részére. A sásból készített ládácska felkeltette kíváncsiságát. Amikor megpillantotta a ládácskában lévő szép

gyermeket, világos lett előtte a történet. A csecsemő sírása felébresztette szánalmát. Együttérzéssel gondolt az ismeretlen édesanyára, aki ehhez az eszközhöz folyamodott annak érdekében, hogy megoltalmazza drága gyermekének életét. Elhatározta, hogy örökbe fogadja a gyermeket.


Miriám titokban figyelte a fáraó lányának minden mozdulatát. Amikor észrevette, hogy gyengéden tekint a gyermekre, közelebb merészkedett, végül megszólalt: "Elmenjek-é s hívjak-é egy szoptatós

asszonyt a héber asszonyok közül, hogy szoptassa néked a gyermeket?" (2Móz 2:7). A fáraó lánya engedélyt adott erre. Így menekült meg Mózes.


Üdv. Péter

2012. jún. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Granulátum ***** válasza:

Nekem mindig kamuszagúnak tűnt a történet, régen azt hittem, hogy egy egyiptomi nemes állt a zsidók élére és később őt júdaizálták.


Viszont a legújabb kutatások szerint a zsidók voltak a hikszószok, tehát nem szolgák voltak hanem uralkodónép még fáraót is adtak, aztán elkergették őket, úgyhogy a József és Mózes közti történetet át kell értékelni. Akkoriban gazdag előkelők nem nagyon védték meg a rabszolgákat, úgyhogy nekem valami bűzlik ennél a történetnél.

2012. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Egyiptom hercege c. rajzfilmet én is szeretem. :)


Itt van a teljes film, magyar szinkronnal:


http://www.youtube.com/watch?v=Q0j_uX97zdk


Bár azt nem tudom, mennyi lehet igaz belőle (a Biblia által nem említett dolgokra gondolok).


Üdv. :)

2012. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!