Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme hinni Istenben?

Van értelme hinni Istenben?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 09:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
nincs-.-
2012. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
45%

Mi értelme van hinni abban, hogy létezik Afrika? Afrika létezik akkor is, ha nem hiszel a létezésében. Valószínűleg még sosem láttad személyesen Afrikát, de ettől az még nagyon is létezik.


Hogy nekem személy szerint milyen "előnyöm" származik abból, hogy hiszek Istenben? Boldog és harmonikus az életem, nincsenek ellenségeim (irigyeim esetleg, de az más), tökéletesen rendezett a családi életem, nincs semmi komolyabb problémám az életben, mindenem megvan, ami kell, kiegyensúlyozott vagyok, minden esetlegesen felmerülő problémát meg tudunk oldani anélkül, hogy különösebben megviselnének minket, stb. Egyszóval minden OK.

És ugyebár ha mindvégig igazlelkű életet élek, üdvözülni fogok. Ez sem egy utolsó szempont, ugye.

2012. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%

Igen. Megvédi a bűnösöket, európa szerte.


[link]

2012. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%
Nincs fontosabb dolgotok, mint azon elmélkedni, hogy érdemes-e valami olyanban hinni, ami talán nem is létezik, illetve olyat tagadni, ami létezhet? Közben meg a valóság elrohan mellettetek és a következő generációkra egy élhetetlen világot hagyunk. Ahol már nem lesz sem idejük, sem lehetőségük ilyen kényelmes és felesleges gondolatokkal tölteni az idejüket.
2012. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Van is meg nincs is a hit erőt ad reményt ez egy érzés mindegy miben hiszel őrangyalban vagy istenben ad egy utolsó reményt minden helyzetben.az más kérdés hogy ez csak egy érzés és valójában a fejedben létezik csupán és nincs Isten nincs semmi ami megvédjen de sokan képtelenek elfogadni ezt a gondolatot és mindig keresnek egy utolsó kapaszkodót mert az ember képtelen elfogadni a rosszat a halált hiába van az orra előtt próbál találni rá valamit amivel elkerülheti esetleg megmenekülhet,vagy valami kevésbé fájó magyarázatot.Mielőtt betámadnának hozzá teszem ez az én nézetem én látom ezt így hogy más miben hisz az az ő dolga nekem teljesen mind1.
2012. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

kedves atheist girl:)

régen rossz lenne nekünk ha az "élet" ennyi lenne ami

itt a földön látható, érezhető

kedves kérdező: próbáld ki:)

2012. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%

"Van értelme hinni Istenben?"


Igen van. Aki hisz Istenben az megszabadul a korábbi rossz dolgaitól (rossz szokások, rossz tulajdonságok, függőségek, bűnök) és a gonosz lelkek befolyásától. Megkapja a lelki békét és a Szentlélek más ajándékait:

1. Bölcsesség.

2. Értelem.

3. Jótanács.

4. Tudomány.

5. Lelki erősség.

6. Jámborság.

7. Istenfélelem.


Így a földön nagyon boldog életet élhet a mennyben pedig elképzelhetetlen boldogságban lesz része.

2012. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%

Van mert:

-elkeseredett magányos embereknek támaszt nyújt.

-Hülyéknek egyszerű magyarázatok

-Önbizalmat adhat.


Nem mert:

-Ha létezik is nem tudjuk befolyásolni működését és semmit se nagyot nem csinál így akár nem is kell léteznie.

-Hamis felsőbbrendűség érzetet adhat

-Szétválaszthatja az emberek (mondjuk ide akár focicsapat is illene)

-Ha létezik is nem biztos,hogy az állítólagos szent könyvek jól írják le.

2012. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

4 eset van:


1. Ha hiszel benne és létezik is, akkor jól jársz, mert hozzá kerülsz a halálod után.

2. Ha hiszel benne, de nem létezik, akkor halálod után nincs semmi, ergo semmit nem veszítesz.

3. Ha megtagadod és mégis létezik, nem jársz jól, mert vezekelned kell.

4. Ha megtagadod, és nem is létezik, akkor semmi nem lesz a halálod után.


Ha hiszel benne, akkor attól függően, hogy tényleg létezik-e van egy pozitív és egy semleges lehetőség, ha viszont nem hiszel benne, akkor egy negatív és egy semleges. Szóval azzal semmit nem veszíthetsz, hanem csakis nyerhetsz, ha hiszel benne és keresed őt a földi életed során. Persze nem kell elvakultan és megszállottan vallásosnak lenni, mert annak nem sok értelme van, a saját utadat kell megtalálnod hozzá.

2012. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%

Hadd egészítsem az előző válaszoló esetekeit.


5. Ha hiszel benne és létezik is, ugyanúgy megszívat mert elkövettél valami apróságot amit éppen most talált ki vagy, szimplán megvolt de ignoráltad (mit tudom én hazudtál a korodról amikor megkérdezték, de tök megfeledkeztél róla így nem bántad meg.)

6. Ha hiszel benne és létezik is, de nincs túlvilág. Mert kezdettől ilyennek akarta teremteni a világot.

7. Ha megtagadod és mégis létezik, valójában nem is érdekli ha csak viselkedésed alapján oszt be valahova.

2012. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!