Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia mit ír a húsevésről?

A biblia mit ír a húsevésről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mondja, hogy ő nem eszik húst, mivel vallásos. (református)


Nekem viszont rémlik valami olyasmi, hogy bizonyos állatok azért lettek teremtve, hogy megegyük őket, vagy valami hasonló. Ha tényleg van benne ilyen, akkor hol írnak róla? (evangélium, stb) Szeretném megmutatni neki.

Elnézést a tájékozatlanságért, "kívülállóként" nem vagyok jártas a témában.


2012. jún. 21. 11:37
1 2
 1/13 Hazardteam ***** válasza:
91%

Hát.. A biblia elég egyértelműen fogalmaz:


"A Lélek (SzentLélek) pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén. Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben. A kik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot. Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal; Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által. Ezeket ha eleikbe adod az atyafiaknak, Krisztus Jézusnak jó szolgája leszel, táplálkozván a hitnek és jó

tudománynak beszédeivel, a melyet követtél; A szentségtelen és vénasszonyos meséket

pedig eltávoztasd. Hanem gyakorold magadat a kegyességre"


vagy pl.:


"Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában: Melyek csak árnyékai a következendõ dolgoknak, de a valóság a Krisztusé"


vagy:


"Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelûl; a mint a zöld fûvet, nektek adtam mindazokat; Csak a húst az õt elevenítõ vérrel meg ne egyétek." (ezt a noéval kötött szövetség, az özönvíz után mondta Isten)


Később Isten másik szövetséget kötött az izraelita néppel, rengeteg törvényt adott nekik, de ott sem volt tilos a húsevés.


Aztán az újszövetség idején vita támadt, hogy a nemzsidók közül kereszténnyé lett embereknek be kell e tartaniuk ezeket a vallási/étkezési törvényeket.


"Elõállának azonban némely hivõk a farizeusok szerzetébõl valók közül, mondván, hogy körül kell metélni õket, és megparancsolni, hogy a Mózes törvényét megtartsák. Egybegyülének azért az apostolok és a vének, hogy e dolog felõl végezzenek."


Ekkor felállt Péter apostol és úgy határoztak a többiekkel egyetértésben, hogy:


"Tudja az Isten öröktõl fogva minden õ cselekedeteit. Azokáért én azt mondom, hogy nem kell háborgatni azokat, kik a pogányok (nemzetek) közül térnek meg az Istenhez;


Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a a bálványok fertelmességeitõl, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértõl (vér EVÉSTŐL, nem átömlesztéstől pl.)"


Úgyhogy ezt így fogták, leírták egy levélben, oda adták Pál apostolnak és Barnabásnak, hogy vigye el azokra a helyekre, ahol kavarnak a húsevéssel, körülmetélkedéssel, meg ilyenekkel kapcsolatban egyes arcok. Szóval, hogy tisztába tegyék ezt az egészet.


"Akkor tetszék az apostoloknak és a véneknek az egész gyülekezettel egybe, hogy férfiakat válaszszanak ki magok közül és elküldjék Antiókhiába Pállal és Barnabással, Júdást, kinek mellékneve Barsabás, és Silást, kik az atyafiak között fõemberek valának.

Megírván azok keze által ezeket: Az apostolok, a vének, és az atyafiak az Antiókhiában, Siriában és Czilicziában levõ, a pogányok közül való atyafiaknak üdvözletüket!


Mivelhogy meghallottuk, hogy némelyek mi közülünk kimenvén, megháborítottak titeket beszédeikkel, feldúlva a ti lelketeket, azt mondván, hogy körülmetélkedjetek és a törvényt megtartsátok; kiknek mi parancsot nem adtunk:

Tetszék nékünk, miután egyértelemre jutottunk, hogy férfiakat válaszszunk ki és elküldjük ti hozzátok a mi szeretteinkkel, Barnabással és Pállal,

Oly emberekkel, kik életüket tették koczkára a mi Urunk Jézus Krisztus nevéért.


Küldöttük azért Júdást és Silást, kik élõszóval szintén tudtotokra adják ugyanezeket.

Mert tetszék a Szent Léleknek és nékünk, hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül,

Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértõl, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektõl ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!

Azok annakokáért elbocsáttatván, elmenének Antiókhiába; és egybegyûjtvén a sokaságot, átadák a levelet.

És mikor elolvasták, örvendezének az intésen"


Szóval SZABAD enni állatokat, bár szerintem elég gáz, főleg hogy baromira szeretem az állatokat..


Csak hát, amikor bemegyek a tuscóba gizdaságos darált patkányt venni, olyankorra már nem él szegény, és ha én nem veszem meg, akkor más fogja sz'al egykutya..


Mondd meg a barátnődnek, hogy lehet enni, nem gáz, de az sem gáz, ha nem eszik húst, ő rá van bízva csak egyedül. Szabad akarata van, ha úgy dönt, hogy neki így okésabb, akkor tegye azt, de ha véletlen AZÉRT nem eszik húst, mert valami hülye megtiltotta, vagy behülyítette, akkor mondd meg neki, hogy ne hagyja magát, mert maga a biblia is figyelmeztet sok helyen, hogy az utolsó időkben/napokban bizonyos emberek gonosz lelkekre hallgatva másokon úgy akarnak majd uralkodni, hogy ilyen baromságokkal tömik a fejüket, mint pl. a húsevés tiltása vagy hogy ne szexeljenek, nég ha házasok sem stb.


Mindez azért, hogy NE a lényeggel foglalkozzanak, ne Istennel, hanem ilyen baromságokon félresiklanak.


Szóval a lényeg az, hogy baromira nem mindegy miért csinálja ezt a barátnőd. Ha neki nincs rá gusztusa, vagy egyszerűen így látja jónak, akkor ne egyen húst, szíve joga, ő dönti el. Ha viszont más emberek tolják neki tiltásként az übergáz, és a biblia azokat az embereket olyanoknak írja le, akik gonosz lelkek tanításait közvetítik, félrevezetve az embereket az igazi hittől.


Okés?:) De amúgy te se akard befolyásolni, elvégre szabad ember:)

2012. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Az befolyásolás, ha meghívja grillezni, és egy jó kis szaftos husit sütöget előtte? :D
2012. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Hazardteam ***** válasza:
58%

Ha vega az illető, akkor max csak hányingere lesz és odébbmegy. Ha nem az és végig csorog a nyála, mint pék kutyája a meleg kiflire, akkor meg szimpla szivatás:D


Egyébként bírom, mikor egyes emberek hívőnek hiszik magukat, közben meg full materialista módon "evést" csinálnak a mindenható Istenből, aki meg spontán kirázta a kisujjából a szubatomi részecskéket, és úgy mellesleg az univerzumot, meg azokat is, akik "evést" csináltak belőle.


Félre ne értsétek, nem azt a címben/kérdésben szereplő illetőt akarom bántani, vagyis nem neki szól. Inkább egy elv, amin röhögnöm kell.


Szerintem, ha az ember megáll és elgondolkozik, hogy mennyire röhelyes maga a gondolat is, hogy Istennek, a világmindenség teremtőjének ilyen önjelölt csicskulásokkal lehet szerintük pózerkedni, meg tetszeni, elröhögi magát:)


Istent ilyen kicsinyesnek nézni? Ő nem ember könyörgöm!:) Hát épp ez a lényeg ébresztő! Ne próbáljuk már beleképzelni a saját hülyeségeinket, attól még nem lesz olyan sekélyes és kicsinyes, mint mi. Ha olyan lenne, most nem ülnénk itt a klavit koptatva, nem is léteznénk, vagy valami gnómok lennénk 3 szemmel és végtelenített vigyorral röhögnénk körbe a fejünket fül nélkül fél lábon vívóállásban a víz alatt pörögnénk kotkodácsolva vagy ilyesmi, a csillagok meg az ég meg bugyirózsaszín alapon hupilila szőrös gömböcök lennének noname teniszütővel legyezve a sörényünket odaföntről:D

2012. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


A Biblia megengedi a húsok fogyasztását, "melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, akik megismerték az igazságot." (I.Tim. 4:3)

[link]


Azonban azt tudnod kell, hogy az embernek eredetileg szánt táplálékában nem szerepelt a hús. Lásd:

[link]


Bár Isten megengedte szélsőséges esetekben a hús fogysztását - lásd. pl. az Özönvíz után:

[link]


Azonban úgy gondolom, ha van rá lehetőség érdemes visszatérni az eredetileg rendelt táplálékhoz, ahogyan a kommentedben megjelölt református ember is tette.


Üdv. Péter

2012. jún. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Hazardteam ***** válasza:
38%

Ez a "szélsőséges" megint csak belemagyarázás. Se ott, amit idézett az ember, se később, se sehol nem szerepel "szélsőséges" hozzáfűzéssel. Ezekről a ferdítésekről beszéltem, az emberek hozzátesznek Isten igéjéhez saját szájízük szerint, amikor indokoltnak látják..


Bocs előttem szóló, de ez van. Így alakulnak ki a vallások. Nem elég az, amit Isten mond, neem, találjunk ki még 826 parancsolatot és bujtassuk olyan köntösbe, hogy megváltozzon a jelentése. Hofi ebben profi volt, csak ő viccből csinálta. Képes volt egy mondaton belül lassan elmondva 3x!! megváltoztatni a jelentését és az irányát. Őt becsültem érte, mert zseni volt. A negatív vallásos szellemből "hozzátevőket" nem..

2012. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves Hazardteam ! nem látok Péter válaszába semmilyen szélsőséget.


Igen, én is megerősítem, hogy kezdetben az ember nem evett húst. Vízözön után engedte meg Isten a húsevést, de megkülönböztette a tiszta és a tisztátalan állatot.


3Móz 20,25

Tegyetek különbséget azért a tiszta és tisztátalan barmok között, a tiszta és tisztátalan szárnyas állatok között, és ne fertőztessétek meg magatokat barommal vagy szárnyas állattal, sem semmiféle földön csúszó állattal, a melyeket megkülönböztettem előttetek, mint tisztátalanokat.


Tisztátalan állatokhoz tartozik a disznó is!


5Móz 14,8

És a disznót, mert hasadt ugyan a körme, de nem kérődzik; tisztátalan legyen ez néktek. Ezeknek húsából ne egyetek, holttestöket se illessétek.


Isten azér nem engedi meg mert óvja az embert a betegségektől.


Mai XXI században, sajnos azért nem ajánlatos a húsevés, mert az állatok betegek. Nagyon sok állat betegség van, amely az embert, megbetegítheti. Azt is kimutatták a tudósok, hogy a húsevés által sok betegség kialakulhat. Sajnos a rákbetegség is (99 százalék) a húsevés által fejlődött ki. Ez csak a mi egészségünket szolgálja, ha nem eszünk húst.

2012. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Itt egy kérdés a témával kapcsolatban ami szerintem nagyon sokat mondó. Érdemes elolvasni, főleg az utolsó (8-as) választ!


Üdv.

2012. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2012. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezekről a ferdítésekről beszéltem, az emberek hozzátesznek Isten igéjéhez saját szájízük szerint..."

Az elferditesröl:

szerintetek az evszazadok alatt, forditasok soran, ujrairasok soran nem ferditettek el akarva/akaratlanul is az eredeti irast? Amikor hany es hany kerdeses, vallashoz nem illö cselekedet ütötte fel fejet a vallason belül? (Keresztenyüldözes...stb.)

Hiszen az ujrairasokat, forditasokat is csak emberek irjak le - nem a "hibatlan" Istenek! Vagy vegyük a napi hireket manapsag: hany es hany papot kapnak rajta szexualis visszaelesen, gyakran kisgyerekeken? Akkor ez olyan lehetetlenül hangzik, hogy evszazadok alatt igenis nagyon nagy valoszinüseggel elöfordulhatott, hogy egy-egy vallasi elöljaro a sajat szemelyes erdekei szerint alakitotta a vallasi tanitasokat, es onnantol ez maradt fenn a tovabbiakban, igy lett sokszorositva, atirva, forditva...stb?


En nem csodalom, hogy ilyen sokfelekeppen ertelmezik, mert szerintem a feljebb beidezett mondatokbol valoban sokfelekepp is ertelmezhetö. A teremteskor azt mondja, hogy növenyeket adott enni, az allatban pedig elö lelek van, kesöbb pedig ezzel ellentetben a huseves mellett foglal allast. A verrel szennyezett ellen - minden husban ver folyt, tehat valamennyire verrel szennyezett...


Bennem az a mondat maradt meg nagyon, hogy az Isten (Szentlelek) minden emberben ott lakik - tehat: lepjünk vele kapcsolatba. Ez az, ami biztos, hogy Isten hangja, megmasithatatlanul! Es amiböl visszajelzest nyerhetünk, hogy jol ertelmeztük-e a belsö hangot: "a jo tanitas nem hoz rossz gyümölcsöt, az jot hoz" (bocs, szo szerint nem tudom idezni, csak emlekezetböl). Tehat ha valaminek az eredmenye jo, ha valamiböl jo dolog születik, akkor az követendö cselekedet.

2012. jún. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha csak az Özönvíz után lett szabad a húsevés, akkor miért volt Ábel pásztor?
2012. jún. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!