Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálatok se figyelnek a tisztas...

Nálatok se figyelnek a tisztaságra?

Figyelt kérdés

Már régóta érik bennem, hogy nem tudom, hogy én vagyok-e finnyás vagy másnál is ilyen állapotok vannak?

Az most a legidegesítőbb, hogy anya ha süt rántott húst, akár májat, akár csirkét, miután kisütötte nem teszi be a hűtőbe, hanem napokig kint hagyja, max ráterít egy tányért, én pedig nem eszem meg, mert szerintem nem higénikus. Múltkor is a vasárnapi csirkehús csütörtökig ott volt, akkor hajították ki mikor már penészes volt.

Főzés előtt nem mos kezet, a mosogató szivacsot nem cseréli csak mikor már a több hónaposat kihajítom a kukába, fel van háborodva. A nyújtófát a fal mellett tárolja, úgy használja hogy se használat előtt se utána nem mossa el. Ha mosogat nem használ mosogatószert pl a kávés bögráhez, hanem csak vízzel elöblíti és kész. A pörköltös kanállal belenyúl a sima törtkrumpliba, nem venne elő egy tiszta kanalat.

Az evőeszközöket ha kiveszem a fiókból nincs olyan ami ne lenne ételmaradékos. Persze ha én mosogatnék elzavar, hogy pocsákolom a meleg vizet és a mosogatószert.

A saját ruháit sose mossa,van olyan farmere ami évek óta nem volt kimosva. Ha beleizzad egy felsőbe csak a hónalját kinyomkodja vízzel és kész...

A legdurvább az volt amitől egy éltre elment az étvágyam, hogy a mosogató eldugult, és WC pumpával pumpálták meg, amit azelőtt szó szerint a wcben használtak, semmi takarítás nélkül.



2012. jún. 13. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

ez nagyon durva,nem hiszem hogy ez általános lenne!!

Nem vagyok tisztaságmániás de ez nálam is kiverte a biztosítékot:S

Szóltál már neki ezek miatt? Nem ilyenre gondolok hogy "inkább a fejedre húzd a wc pumpát te igénytelen nőszemély",hanem szépen finoman sértődés nélkül?

2012. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

A te anyukád egyszerűen igénytelen lustaság.

Nálunk nem így megy. Anyu inkább megveszi a drágább antibakteriális folyékony szappant, mert a húgom szerint csak az nem szárítja ki a kezét. De megvette,mert wc használat után mindig mossunk kezet (ez alap)

Mivel mindennap mosogat,így a kajákat is elteszi ha már kihűltek. Max 2 napig maradnak a hűtőben. Ha nem fogy el,akkor megy a szomszéd kutyájának vagy a kukába.

2012. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen mondtam már nekik finoman, mindig sértődés a válasz. Meg az hogy milyen királykisasszonynak képzelem magam, vagy majd ha saját háztartásom lesz megnézik mennyire ügyelek a tisztaságra. Ja, és hogy annak a húsnak semmi baja.
2012. jún. 13. 12:40
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
undorito!pfuj
2012. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szerintem se kérek irreális dolgokat, de egyre jobban zavar. Próbálok én gondoskodni a dolgaimról (magamnak megfőzöm amit eszek, a saját dolgaimat elmosom stb.) de mindig van amivel lesokkolnak.
2012. jún. 13. 12:43
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
csoda, hogy még nem kaptatok valami fertőzést....ez borzasztó
2012. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

szegénykém rohadtul sajnállak..én másik véglet voltam mostohaanyám tisztaságmániás nálunk ezért ment mindennap a vita,én menekültem otthonról amint tudtam!

Te hány éves vagy,mikor szabadulsz?

2012. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez teljesen abnormális!!! Úristen, csoda hogy még nem kaptál fertőzést fertőzés hátán (vagy már hozzászokott a szervezeted)?

Amit én anyutól tanultam és az én háztartásomban is így van:

Miután a kaja kész és kihűlt, irány a hűtő --> ha kell, mikróba melegítés.

Minden étkezés után elmosom az összes tányért mosószeresen. Ha a szivacs büdös akkor egy zsíros (mondjuk pörköltös) kajásdobozba belerakom a flóraszeptes vizet és kiáztatom a dobozt is (mert a pörkölt után szaga van) és a szivacsot is. Szivacs csere akkor kell ha már csúnya és lehetetlen segíteni rajta. Minden héten 1x nagytakarítás, de ezt általában folyamatosan csinálom, hogy ne legyen egyszerre sok.

A wc-hez gumikesztyűben nyúlok, nemhogy még a wc pumpával nyomkodjam a mosogatót... Minden kifertőtlenítek hetente ha kell, többször is. Flóraszept, domestos rendszeres vendég a háznál.

A kajákat pedig nem hagyjuk megpenészedni, mert pazarlás. Ha valami nem fogy el, inkább csinálok belőle finomat (pl zöldségek a hűtőben).


Ruhamosás: egy ruhát többször is felveszünk (2, max 3x), de csak akkor ha nincs hónaljszaga. És nem egymás után, mert azt hiszik, csak az a pár pólónk, ruhánk van. Nem elég a hónalját kimosni, mert az izzadság csak nem a hónaljnál jelentkezik, hanem mindenhol.


Szerintem szüleid egyszerűen igénytelenek és b@romi lusták. Én a helyedbe az asztalra csapnék. Ha nálunk ez otthon lett volna, már rég rendet teremtettem volna. Csak az én anyukám pont a tied ellentettje: tisztaságmániás :) De nem bánom, mert rendet tanultam tőle.

2012. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
B@sszus ez undorító!4 napig áll a kaja hütés nélkül?Jóhogy szalmonellát nem kaptatok eddig!Komolyan ez engem sokkolt!
2012. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Itt szó sincs arról, hogy te királykisasszonynak gondolnád magad. Ez már valóban gusztustalan. Én egy kicsit tisztaságmániás vagyok, szóval amiket elmeséltél,annak a negyede kiverné nálam a biztosítékot. :S

Írtad, hogy szóltál, és csak sértődés lett belőle, sajnos szerintem nem fognak már megváltozni. Észre sem veszik, hogy milyen gusztustalan, amit csinálnak.

Te legyél továbbra is tiszta, most el amivel eszel stb..., ennyit tudsz kb. csinálni.

(Én így vendégeket sem mernék fogadni a lakásban...)

2012. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!